1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Punch Nakışı Nasıl Yapılır?

Tarih: 22.04.2022 17:14
Punch Nakışı Nasıl Yapılır?
Punch nakışını merak edenler ve bir an önce başlamak isteyenler burada mı? Türkiye’nin en sevdiği örgü mağazasına hoş geldiniz. Sizleri mutlu edecek onlarca örgü sanatı ürününü mağazamızda bulabileceksiniz. Özellikle de farklı ve bir o kadar da keyifli olan punch işi sizleri memnun edecek. 
Üstelik yeni de başlıyor olsanız punch nakışı, hiç zorlanmadan yapacağınız bir el işi hobisidir. Siz sadece keyfinize bakın. Aşkla öğreneceğiniz “Punch nakışı nasıl yapılır?” sorusunun cevabına hazır olun. Peki, punch nakışı nedir? Punch ipi ne demek? Bu soruların yanıtıyla başlayalım istedik. 
Dilerseniz içeriğimize devam etmeden önce mağazamızı yüzeysel olarak inceleyebilirsiniz. Mesela en popüler olan Markalar kategorisinden ulaşabilirsiniz. Birçok ip markasını görebilirsiniz. 

Punch İpi Nedir?

Punch ipi, örgü ipleri modellerinden bir tanesidir. Simli modelleri de bulunan bu ip ile birbirinden şık tasarımlar üretebilirsiniz. Her mevsime uygun olan bir örgü ipi türüdür. Gramaj olarak genellikle 20 gram şeklindedir. Bu iple örgü öreceksiniz kullanmanız gereken şiş numarası 8 olmalıdır. Birden çok renk seçeneği de mevcuttur. 
Kaliteli, sağlam ve dayanıklı olan punch ipi ile birbirinden güzel örgüler örebilirsiniz. Her bir örgü modelini de sevdiklerinize el emeği göz nuru olarak armağan edebilirsiniz. Aynı zamanda özel günlerde pahalı ve abartılı hediyeler almak yerine kendi elinizle ördüğünüz bu özel tasarım ürünleri sizler için kıymetli olan herkese hediye edebilirsiniz. Tüm ip modelleri mağazamızda sizleri bekliyor. 

Punch Nakışı Ne Demek?

Punch nakışı, en sevilen el işi hobilerinden bir tanesidir. Oldukça popüler olan bu el işi sanatı bir o kadar da keyiflidir de. Belli başlı birkaç malzeme ile yapılan punch nakışı sizlerin de beğenisini kazanacak. Ayrıca punch nakışı, punch kumaşları üzerine işlenen bir el işidir. Renkli ipler kullanarak nakışınızı güçlendirebilirsiniz. 
Peki, punch nakışı nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtına geçmeden önce nakış için gerekli olan malzemelerden bahsedelim. Bu malzemeler şu şekildedir:
Punch iğnesi seti (iğne geçirici olmasına dikkat edin)
Kasnak
İp (renk seçenekleri mevcuttur)
Punch şablon çıktısı
Punch nakışı sabitleyici yapıştırıcı
Karbon kağıdı
Kalem

Punch Nakışı Nasıl Yapılır?

Punch nakışı çok keyifli bir hobidir. Genellikle nakış için 1, 2 ve 3 numara iğneler kullanılır. İp olarak da iğnenin deliğinden geçebilecek her türlü ip kullanılabilmektedir. İğne uçlarından en ince olanı seçin ve iğne geçiriciyi kullanarak ipi takın. Hazırsanız adımlara başlıyoruz. 
İlk önce yapmak istediğiniz modeli çizin. 
Sonra kumaşı kasnağa yerleştirin. 
Çizgilerden sırayla iğne batırıp çıkarın.
Yapmanız gereken sadece bu. 
Ve mutlaka aralıkları eşit tutun
Nakışı arkadan işlediğimizi unutmayın. 
İşlediğiniz nakışı bitirdikten sonra işlediğiniz yeri kumaş yapıştırıcı ile yapıştırın. 
Punch nakışı için istediğiniz kumaşı kullanabilirsiniz. Ayrıca punch iğnesi ile havlu kenarları, koltuk şalı, paspas, kasnak süsleri gibi birçok türde model işleyebilirsiniz. 

Punch İpi ve Malzemeleri Pahalı Mıdır?

Punch nakışına başlamak için çok heyecanlı olduğunuzu hissedebiliyoruz. Her şey bir yana nakışa başlamak istiyor ancak fiyat konusunda tereddüt ediyor olabilirsiniz. Zira çoğu kişi punch nakışı malzemelerinin fiyatını merak ediyor. En çok sorulan bu sorunuza keyifle yanıt verdik. Hatta cevabı sizleri de keyiflendirecek. 
Punch ipi dahil olmak üzere tüm malzemeler en uygun fiyatlarıyla mağazamızda sizleri karşılıyor olacak. Tam da istediğiniz gibi sizlere ekonomiklik sağlayan bu bütçe ile dilediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz. Ve sadece punch malzemeleri de değil, mağazamızda yer alan tüm örgü malzemeleri ucuzdur. 
Kaliteyi dilediğiniz zaman mağazamız üzerinden ucuza alabileceksiniz. Ayrıca Örgü İpi kategorisinden aradığınız tüm ip çeşitlerine ulaşabilirsiniz. 

Punch Malzemelerini Nerede Bulabilirim?

punch malzemelerini nerden bulabilirim
El iş hobileriniz için malzemeye mi ihtiyacınız var? O halde yine yummak mağazamız devreye giriyor. İstediğiniz ve ihtiyacınız olan ürünler mağazamızda mevcuttur. Punch ipi, örgü ipleri, kasnak çeşitleri, örgü şişi ve tığları gibi pek çok ürünümüz var. İşinize yarayacak onlarca ürünü elbette ki yummak da bulabilirsiniz. Dışarıda arayıp da bulamadığınız bu ürünler sayesinde el işi hobinizi hızlandırabilirsiniz. 
Üstelik bugüne kadar yapmış olacağınız en keyifli alışveriş bu olacak. Hem ucuz bir alışveriş hem de uzun ömürlü ürünler… Daha ne olsun öyle değil mi? O halde fiyat seçeneklerini görmek ve ürünleri yakından tanımak için mağazamıza gelebilirsiniz. Ve çok sevilen kategorilerimizden biri olan Tuhafiye bölümünü de keşfedebilirsiniz.

Yummak Sizinle Her Yerde…

Evet, yummak ile enerjinizi keşfedin. El hobileriniz ve örgü sanatınız için sizleri yalnız bırakmayan mağazamızı çok seveceksiniz. Nerede olursanız olun bir tıklama ile sipariş verebilirsiniz. En hızlı ve güvenli şekilde tüm ürünleriniz sizlere ulaşacaktır. 
Aynı zamanda merak ettiğiniz tüm sorularınız için de bizimle 7-24 Online olarak iletişime geçebilirsiniz. Yeter ki hobilerinizi ertelemeyin. Zira hobilerinizle uğraşmak sizlere çok iyi gelecek. Unutmayın ki yummak sizinler her yerde… Keyifli ve ekonomik alışverişler dileriz. 
Yükleniyor...