1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Klasik İp

Ürün bulunamadı.

Klasik ip arayanlar için müjde! Türkiye’nin kalbi yummak mağazasında birlikte atıyor. Örgü iplerinden klasik iplerine, örgü malzemelerinden diğer tüm ürünlere kadar pek çok seçeneğin bir arada bulunduğu yummak ile tanışın. El işine başlamanız konusunda sizlere destek olacak mağazamızı çok seveceksiniz. 
Örgü ip markalarından örgü şiş ve tığlarına kadar ihtiyacınız olacak örgü sanatı ürünleri aynı yerde bütünleşiyor. Üstelik en popüler örgü ipi markaları bir yana klasik ip türleri de çeşitleri ile mevcuttur. İstediğiniz zaman klasik ip ve diğer tüm iplerden birini alabilirsiniz. Özellikle de yummak da seçeneği bol ürünler sizleri mutlu edecek. 

Klasik İp Nedir? 

Klasik ip, örgü işi için gerekli olan tüm örgü iplerinin tamamına denmektedir. Yani örgü için kullanılan ören bayan ip, yün ip, alize ip, makrome ip vb. gibi daha pek çok ipe klasik ip denir. Bir diğer adıyla da örgü ipleri ile adeta sanat eserleri yaratabilirsiniz. Hayalinizdeki tasarımları örmek için yummak mağazamızın yolunu tutmanız yeterli.
Çünkü aradığınız her türlü örgü ipi, markası, örgü şişi ve tığları, hobi ürünleri gibi daha pek çok malzeme mağazamızda mevcuttur. Bu nedenle dilediğiniz zaman mağazamız üzerinden ihtiyacınız olan ürünleri alabilirsiniz. Sevdiklerinize el emeği göz nuru örgüler örebilirsiniz. Kendiniz için şık kıyafetler örebilirsiniz. Ürettiğiniz ürünleri ek gelir olarak da satabilirsiniz.
Kısacası örgü sanatı geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu nedenle istediğiniz amaç için örgü işine başlayabilirsiniz. Yummak size bu konuda destek olacak. Mağazamızda keyifli bir gezinti yapmanızın tam zamanı!

Klasik İp Nasıl Olmalı? 

Klasik ip, örgü işinize uygun olmalıdır. Yani eğer ki bebekler için battaniyeler, kazaklar, şapkalar vb. gibi ürünler örecekseniz kadife örgü ipini seçebilirsiniz. Sepet, ev dekorasyon veya çanta gibi modeller örmek için makrome ipi tercih edebilirsiniz. Ya da çocukları çok mutlu edecek eğitici oyuncaklar için amigurumi ipleri tercih edebilirsiniz. 
Örmek istediğiniz örgü türü her neyse o örgü türüne uyacak örgü iplerini, klasik ipleri seçmelisiniz. Böylece hem kaliteli hem de oldukça da şık ürünleri tam da istediğiniz gibi üretmiş olacaksınız. Özellikle de sevdiklerinize özel günlerde manevi bir hediye olarak kendi elinizle ördüğünüz bu ürünleri armağan edebilirsiniz. 

Klasik İp Nelerdir? 

Klasik ip birden çok örgü ipi türünü temsil eder. Yani örgü örmek için kullanılan örgü ipleri klasik ipler anlamına da gelir. Sizler için birkaç klasik ip türünden bahsetmek istiyoruz. İşte bu ip türleri;
Koton ip, günümüzde örgü örenler tarafından en sık olarak tercih edilen örgü iplerinden biridir. İplik türü ise akrilik ve pamuktur. Gramaj olarak 50 gramlık yumaklar halindedir. Ayrıca 1010-150 metraja sahip bir ip türüdür. İlkbahar-yaz ve sonbahar-kış olmak üzere her mevsimle uyumlu olan bir iptir. Her mevsime özgü birbirinden şık ve kullanışlı örgüler örebilirsiniz. 
Bambu ip, beyaz ve ince olan bir iplik türüdür. Örgü işi için sıklıkla tercih edilen, kullanışlı ve oldukça da popüler bir örgü ipidir. Bambu ip ve benzeri örgü iplerin doğal hammaddesi bambu ağaçlarıdır. Yani bambu ağaçları dilim dilim kesilir ve doğrandıktan sonra hamur halinde elyafa dönüştürülür. Bu işlemler sırasında ipliklerin tamamen doğal ve saf kalmasına dikkat edilir. 
Kadife ipi, içeriği %100 polyesterden oluşan ve sonbahar-kış mevsimlerinde de kullanılabilen bebeksi bir his veren yumuşak yumak modellerinden bir tanesidir. Kadifemsi olması sayesinde yediden yetmişe herkesin en sevdiği ip çeşitlerinden bir tanesidir. Çok kalın olan bir ip türüdür, 100 gram ve 120 metredir. 
Ören bayan ip, örgü ve el işini seven hanımların sıklıkla kullandıkları örgü ipi modellerinden bir tanesidir. İplik türü %100 akriliktir. Gramaj olarak ise 100 gramdır. 200 metre aralığındadır. Örgü şişi numarası ise 4 ile 4.5 numaradır. Tığla işleyecek olanların da seçmeleri gereken tığ numarası 4.5 ile 5 numaradır. Birden çok kullanım alanı olan bir ip türüdür. 

Klasik İp Çeşitleri Nelerdir? 

Klasik ip çeşitleri yünlü ip modellerinden kağıt ip modellerine, kadife iplerden himalaya iplerine, alize ip türlerinden gazzal iplere ve yummak gibi daha pek çok ip türüne kadar her türlü ip modeli vardır. İstediğiniz örgü ipi çeşitlerinden birini alabilirsiniz. Üstelik yazlık, kışlık ve sonbahar-ilkbahar gibi mevsimler için uygun ip türleri de vardır.
Örgü iplerini almadan önce hangi mevsim için örgüler örmek istiyorsanız o örgüler için uyabilecek örgü iplerini alabilirsiniz. Klasik birçok ip türünden yola çıkabilir, örgü sanatınıza yön verebilirsiniz. Renk seçenekleri bol olan bu ip türleri ile kaliteyi ucuza almanın da keyfini ayrıca yaşayabilirsiniz. 

Klasik İp Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Klasik ip seçerken nelere dikkat edilir diyorsanız birkaç adım sizler için yeterli olacaktır. Öncelikle alacağınız klasik örgü ipinin açıklamalar kısmına bakmanızı öneririz. Peki, neden açıklama kısmı? Elbette ki ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için. Ürünün açıklamalar kısmında özellikleri yer alır. 
Yani ipin boyutu, ebatı, kullanım amacı gibi birçok özelliği açıklama bölümünde yazar. Böylece en doğru ipi seçme şansını yakalayacaksınız. Bu da istediğiniz ürünü en kaliteli halleriyle tasarlamanıza olanak sağlayacaktır. O halde her zaman ürünleri almadan önce detaylı bir analiz yapmayı unutmayın diyoruz. Yummak ile keyifli alışverişler dileriz. 
Yükleniyor...