1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Örgü şişleri arayanlar, örgü işine başlamak için sabırsızlananlar ve örgü örme sanatına gönül verenler, hepiniz hoş geldiniz. Sizler için öylesine güzel bilgi ve detayları ele aldık ki, okudukça keyif alacak ve örgü sanatına başlamak için dakika sayacaksınız. 
Zira bu işi gönül verdiğiniz şu an bu yazıyı okuyor olmanızdan belli. Ancak daha detaylı bir içerikten aklınıza takılan tüm soruların yanıtını bulmak sizler için çok daha güzel olacak. Peki, örgü şişleri nedir?

Örgü Şişleri Nedir?

Örgü şişleri, birden çok çeşidi ile örgü örmeye yarayan bir tür örgü malzemesidir. Öreceğiniz herhangi tasarıma göre kullanmanız gereken örgü şişleri değişiklik gösterir. 
Örneğin; ince örgüler öreceğiniz zaman şiş numarası 2-3 mm olarak değişirken kalın kazaklar, şallar veya boyunluklar gibi örgüler örerken de kullanmanız gereken şiş numaraları daha kalın olmalıdır. Bu kalın işler için de 8-9 mm şiş numaralarını tercih etmelisiniz. 
Bizler de bu yazımızda örgü şişi çeşitlerine özellikle yer verdik. Dilediğiniz ve hayal ettiğiniz her ne tasarım varsa bu yazımızdan sonra keyifle örebilecek, örgü sanatına olan aşkınızı taçlandırabileceksiniz. Üstelik yummak mağazası ile tanışmak sizler için çok daha keyif verici olacak. O halde hazırsanız detaylara geçiyoruz. 

Örgü Şişleri Nasıl Olmalı? 

Örgü şişleri nasıl olmalı diye merak ediyorsanız öreceğiniz tasarımlara göre karar vermeniz gerekecek. Peki, neden? Çünkü örgü ipleri ile birden çok tasarım örmek ve ortaya koymak mümkündür. 
Haliyle her bir tasarım için uygun olan örgü şişi numaraları ve tığ çeşitleri vardır. Yani ilk örgü işiniz olacaksa veya örgü örerken hangi tür şişleri seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız mutlaka örgü şişleri hakkında detaylı bilgi almanızı öneririz. 
Az önce de bahsettiğimiz gibi tasarlamak istediğiniz her türlü model için farklı türde örgü şişleri elbette ki var. Önemli olan hayalinizdeki tasarıma karar vermek ve bu tasarıma uygun olacak örgü şişlerini seçmektir. 
Bunun için yummak mağazamızı yakından tanımanızı öneririz. Çünkü mağazamızda örgü şişleri dahil olmak üzere onlarca örgü ipi malzemesi ve ürünleri yer almaktadır. Kısacası ihtiyacınız olan örgü malzemelerini ve tüm ürünleri bu adreste bulma şansına daima sahipsiniz. 

Örgü Şişleri Nelerdir? 

Örgü şişleri oldukça fazla çeşide ve seçeneğe sahiptir. Özellikle de günümüzde yaygın olarak kullanılan ve sıklıkla tercih edilen örgü şişlerine mağazamızda özel olarak yer verdik. 
Ayrı bir kategori olarak oluşturduğumuz örgü şişi ve tığlar kategorisine bakabilir, aklınızdaki tasarımlar için gerek duyduğunuz örgü şişlerini seçebilirsiniz. Biz sizler için birden çok örgü şişlerine yer verdik. 
Üstelik çeşidi bol olan örgü şişleri ile örgü örmeye başladığınızda örgü sanatını çok daha fazla seveceksiniz. Atkısından patiğine, çorabından kazağına, boyunluğundan şapkasına ve daha birçok örgü modeline kadar öreceğiniz onlarca tasarım için örgü şişleri sizlere yardımcı olacaktır. 
Dilediğiniz zaman mağaza üzerinde yer alan örgü şişlerine göz atabilir, fikir edinebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda derlediğimiz örgü şişleri çeşitlerini de öğrenebilirsiniz. 

Örgü Şişleri Çeşitleri Nelerdir? 

Örgü şişleri çeşitleri nelerdir diyenleri buraya alalım. Yummak mağazamızda birden çok çeşidi bulundurduğumuz örgü şişleri modellerini sırasıyla ele aldık. İşte detaylar…
Yeşil renkli alüminyum örgü şişi 6.00 mm 35 cm
Yeşil renkli alüminyum örgü şişi 2.00 mm 35 cm
Sarı renkli alüminyum örgü şişi 2.50 mm 35 cm
Mavi renkli alüminyum örgü şişi 3.00 mm 35 cm
Lacivert renkli alüminyum örgü şişi 3.50 mm 35 cm
Kırmızı renkli alüminyum örgü şişi 7.00 mm 35 cm
Pembe renkli alüminyum 8.00 mm 35 cm
Vb. gibi daha pek çok örgü şişi çeşidimiz mevcuttur. Bu şişleri almadan önce örmek istediğiniz örgü modeline karar verdikten sonra alacağınız örgü ipinin özellikler kısmından kullanmanız gereken örgü şişi numarasını öğrenebilirsiniz.
Bunun yanı sıra misinalı şişler, tığ çeşitleri, bambu şiş, çocuk şişleri, şiş setleri, ahşap örgü şişleri, gagalı şişler gibi alt kategorilerimiz de var. Her bir kategoride ihtiyacınız olabilecek şiş modelleri ve türleri bulunuyor. 
Örgü sanatına başlamaya karar verdiğinizde istediğiniz zaman örgü şişlerine, örgü iplerine ve markalarına göz atabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey örgü sanatına başlamadan önce tüm ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde tedarik etmektir. 
Ayrıca sizler için birkaç örnek örgü adımları vermek istedik. Aşağıda yer alan örme modellerine detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz. Hazırsanız bu keyifli örgü sanatı modellerini incelemeye başlayabilir, fikir edinebilirsiniz. Yummak ile şimdiden bol keyifli ve renkli örgü örmeler dileriz.  

Örgü İpi ve Örgü Şişi ile Patik Örme Adımları

Sizler için hazırladığımız bir örnek modeli adım adım derledik. Öncelikle patik örmek için 8 mm bir örgü şişine ihtiyacınız var. Bu şiş ile elinizde bulunan herhangi kalın bir yumak ile farklı ve renkli patikler örebilirsiniz. İşte adımlar…
İpliği çift iplik olarak almalı veya kalın bir ip kullanmalısınız. Şiş üzerinde 24 ilmek atmalısınız.
Örme işlemini patik, ayakuçlarınızdan topuk arkasına gelene kadar düz olarak örün. 
Patiğiniz gereken uzunluğa ulaşınca örgüyü kapatın ve uzun olan ipi bir miktar kesip, artırdığınız ipi iğneye takarak bir baştan diğer başa kadar iğne aralıklar ile geçirerek diğer kısma ulaşın.
Diğer tarafa da iğne, ip ile birlikte ulaşınca ipi sıkıca çekin ve her iki yakanın da birleşmesini sağlayın.
Birleşen uçlar birbirine aynı ip ve iğneyle dikilecektir. 
Patiğin dikmek için yarısına kadar devam edin.
Patiği yarısına kadar diktikten sonra ipliği kesin ve diğer arka kısmını da dikerek birleştirmeyi sağlayın.
Burada örneğini verdiğimiz patik örme adımları sizlere fikir vermek amacıyla derlenmiştir. Dilediğiniz örgü çeşitleri ve patik modelleri için kendi yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz.

Örülen Örgüler Nasıl Dikilir?

Örgüleri ördükten sonra dikiş işlemleri, ördüğünüz giysiye veya ürüne göre değişiklik gösterebilir. Mesela eğer kazak öreceksiniz kazağın iki tarafını kolları da dahil olmak üzere ayrı ayrı ördükten sonra birbirlerine paralel olacak şekilde birleştirmeli ve sonra kazağın kenarlarını ve kollarını dikmelisiniz. 
Aynı şekilde misinalı şiş modelleri ile öreceğiniz farklı boyunluk modellerini tamamladıktan sonra boyunluğun iki tarafını büküp orta yerinden estetik bir şekilde dikebilirsiniz. Bunun gibi daha pek çok örgü tasarımınızı kolay bir şekilde dikebilirsiniz. Zira örgü dikme aşaması örgü ördükten sonraki en kolay kısımdır. 
Bu nedenle çok da zorlanmadan dikiş yapabilir, kazağınızı veya öreceğiniz diğer tüm parçaları hazır hale getirebilirsiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra kendinizi örgü örerken bulacaksınız. 
O halde örme işleminiz için ihtiyacınız olan malzemelere göz atmak için daha fazla vakit kaybetmemenizi öneririz. Mağazamızın birden çok kategorisinde aradıklarınızı kolaylıkla bulabileceksiniz. Hatta tuhafiye bölümü tam sizlere göre olacak. Keyifli alışverişler dileriz…

Örgü Şişleri Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Örgü şişleri seçerken de dikkat edilecek adımlar var mı? Elbette ki var. Ve bu oldukça önemli bir husustur. Çünkü örgü sanatı el iş sanatları arasında yoğun ilgi gören ve işçilik gerektiren bir örme tekniğidir. Güzel örgüler tasarlamak ve istediğiniz modelleri yaratmak için öncelikle örgü malzemelerine doğru bir şekilde karar vermelisiniz. 
Örgü ipinden örgü şişine ve hatta örgü şişi numaralarına kadar detaylı bir inceleme yapmanız gerekir. Bu nedenle örgü şişlerini almadan önce aldığınız veya elinizde bulunan örgü iplerinin açıklama kısmından özelliklerine bakmanızı öneririz. Bu kısımda örgü ipine uygun olan örgü şişi numaraları yazar.
Kısacası açıklama kısmında örgü şişinin taşıdığı en önemli özellikler yer almaktadır. Bu nedenle mutlaka örgü şişlerini almadan önce öreceğiniz örgü iplerinin özelliklerini dikkate almalısınız. Böylece en uygun örgü şişi numaralarını seçmiş olacaksınız. 

Örgü Şişleri Nereden Alınır?

Örgü şişlerini pek çok yerden temin edebilirsiniz. Özellikle de yün satan yumak mağazalarında ve tuhafiyelerde bulmanız daha kolay olacaktır. Bunlara ek olarak oturduğunuz bölgede veya konumda aradığınız örgü şişlerini ve malzemelerini bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz.
İşte tam da böyle durumlarda devreye giren Online alışveriş mağazalarını tercih edebilirsiniz. Kısa sürede büyüyen ve Türkiye’nin en sevdiği örgü mağazalarından biri olan yummak mağazamızı aşkla tercih edebilirsiniz. Çünkü bu mağaza sizleri ve sevdiklerinizi mutlu edecek örgü malzemeleri var. 
Özellikle de manevi değeri yüksek hediyeler tasarlamak istediğinizde el emeği göz nuru olarak yaratacağınız pek çok model için örgü iplerini, şişlerini ve diğer tüm malzemelerini seçebilirsiniz. Böylece özel günler dahil olmak üzere sevdiklerinize kendi emeğinizle tasarladığınız manevi değeri yüksek hediyeleri uzatabilirsiniz. 
Üstelik dışarıdan yüksek maliyetlerle alacağınız onlarca kıyafeti kendi elinizle de örebilirsiniz. Alacağınız renkli örgü ipleri sayesinde istediğiniz tasarımları üretebilirsiniz. Hem de çok daha düşük bir maliyetle hayalinizdeki tasarımları süsleyebilirsiniz. 

Örgü Şişleri Pahalı Mıdır?

Örgü şişleri birden çok modeli ile ön plana çıkmaktadır. İnce işlerden kalın işlere ve daha pek çok şekilli tasarıma kadar her bir model için uygun örgü şişlerimiz bulunmaktadır. Her bir şiş sizlere yardımcı olmakta ve istediğiniz tasarımları yaratmanıza olanak tanımaktadır. Ücret olarak tüm şişler elbette ki aynı fiyata sahip değildir. 
Her şişin kendine göre özellikleri ve fiyatları vardır. Ancak sizleri mutlu edecek harika bir haber vermek isteriz. Yummak mağazası olarak alacağınız her türlü örgü şişi ve modellerde en uygun ve avantajlı fiyatları ödeme şansını sunuyoruz. Tüm malzemelerimiz ve ürünlerimiz mağazamızda ekonomik fiyatları ile sizlere kapılarını aralıyor. 
Şimdi elinize kahvenizi alın, keyifle bu içeriği okumayı bitirin ve hayalinizde canlanan o şahane ve renkli örgü tasarımları için gerek duyduğunuz tüm örgü malzemelerini alın. Bugünden sonra sizlerin de en sevdiği mağaza yummak olacak. Kendi tarzınızı yaratın ve renginizle enerji katın. 
Yummak ile her an her yerde bir adım önde olacağınızı da unutmayın. Mutlu ve keyifli örgü sanatları dileriz. 
Yükleniyor...