1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Gazzal Baby Cotton İp

Cotton İp Nedir?

Cotton ipi bilenler bilir. Bir diğer adı ile pamuk ipliği anlamına gelmektedir. Ancak bu ip türünü henüz yeni duyanlar da vardır. Zira örgü dünyasının vazgeçilmez ve en aranan iplik türlerinden bir tanesidir. 
Ve daha çok amigurumi oyuncak yapımında kullanılan bir ip türüdür. Renkli seçenekleri ile yediden yetmişe herkesi mutlu etmeyi başaran oldukça kaliteli bir iptir. Bu ip türü ile şık birçok örgü tasarımına imzanızı atabilirsiniz. Üstelik diğer örgü ipleri gibi kalitesinden ödün vermeyen cotton ip de en uygun fiyatlarla alabilirsiniz. 
Ekonomik değeri düşük ancak kalitesi fazla olan bu ip sayesinde her mevsime özgü örgüler örebilirsiniz. Yani uzun yıllardır ertelediğiniz örgü projelerinizi hayata geçirebilirsiniz. Peki, catton ip çeşitleri neler?

Cotton İp Kelime Kökü Nereden Gelir?

İngilizcesi catton anlamına gelen pamuk bitkisinin kapsülündeki tohumlardan alınır ve elyafların işlenmesi amacıyla elde edilen pamuk iplikleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle de sıcak ve rutubet ortamlarında yetişmektedir. Elyaf uzunluğu da özellikle 15-50 mm arasındadır. 
Pamuk ipliklerinin daha iyi ve mukavemetli olması gerektiğinde de südkosit ile merserizasyon işlemleri yapılmaktadır. Ve pamuk ipliği catton, lif özelliklerine göre sınıflandırılır. Bu 3 aşamada üç sistemde sınıflandırılır. Bunlar;
  • Penye ipekçiliği
  • Karde ipekçiliği
  • Vigoine ipekçiliği
Bu türler bir de oluşum özelliklerine göre de sınıflandırılmaktadır. Ring iplik ve Open-End iplik olarak 2 tanedir. 

Cotton İp Çeşitleri Nelerdir?

Catton ip de renk seçeneği boldur. Aynı zamanda da farklı çeşitleri ile mest eden cotton iplerin tamamı da yummak mağazamızda bulunmaktadır. Bu çeşitlerin birkaçını sizler için derledik. İşte bu çeşitler;
  • Peria Baby Soft Cotton Amigurumi -103- Koyu Nohut
  • Peria Baby Soft Cotton Amigurumi -102-  Taş
  • Peria Baby Soft Cotton Amigurumi -100- Açık Yeşil
  • Peria Baby Soft Cotton Amigurumi -60- Hardal
  • Peria Baby Cotton Amigurumi -44- Petrol Mavi
  • Peria Baby Soft Cotton Amigurumi -38- Şeker Pembe
Buna benzer daha pek çok cotton ipi çeşidi vardır. Aynı zamanda daha bir sürü ipin yer aldığı Örgü İpi kategorisine göz atabilirsiniz. 

Örgü İplerinde Esneme Olur Mu?

Örgü ipi modelleri oldukça fazladır ve her bir ipin kendi özellikleri, türüne göre farklılık göstermektedir. Bazı örgü iplerinde esneme olurken bazı örgü iplerinde hiç esneme olmaz. Bu nedenle esnek ürünler üreteceğiniz zaman enseme yapan örgü iplerini tercih edebilir, birden çok model ile sevdiklerinize sürprizler yapabilirsiniz. 
Zira alacağınız tüm ip modelleri için mağazamızı tercih edebilirsiniz. Esnek ve esnek olmayan tüm örgü ipi çeşitleri kategorilerimiz içerisinde mevcuttur. İstediğiniz zaman bu ürünlerden birini alarak örgü sanatının bir parçası da siz olabilirsiniz. Öreceğiniz ürünleri sevdiklerinize armağan edebilir veya satışını yaparak kazanç elde edebilirsiniz. 

Cotton İp ile Neler Yapılabilir?

Cotton ip pamuktan elde edilen bir ip türüdür. Dolayısıyla dokusu ve bıraktığı histe kendisi gibi yumuşacıktır. Yani örgü örerken kolay örgüler tasarlamak ve keyif alarak el işi yapmak için bu ipi tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu ip sayesinde kazaktan çoraba, battaniyeden atkıya, eldivenden daha pek çok tasarıma kadar örgüler örebilirsiniz. 
Örgü örmeye henüz yeni başlayacaksanız daha önce ele aldığımız örgü nasıl örülür içeriklerimize de göz atabilirsiniz. Böylece örgü dünyasına ilk adımı atmış olacaksınız. Aynı zamanda ihtiyacınız olabilecek onlarca örgü malzemesini de yine yummak mağazamızda bulmanız mümkündür. Mesela en çok aranan malzemelerden Örgü Şişi ve Tığları kategorisine bakabilirsiniz. 

Sevdiklerinize Manevi Değeri Yüksek Hediyeler Uzatın!

Evet, doğru anladınız. Peki, bu nasıl mümkün olacak? Elbette ki sizlerin yaratıcılığıyla… Nasıl yani? Şöyle ki bugüne kadar aldığınız tüm klasik hediyeleri unutun öncelikle. Sonrasında ise el emeği göz nuru örgü tasarımlarına yönelin. 
Kendi elinizle öreceğiniz şık tasarımları sevdiğiniz herhangi birine keyifle uzatabilirsiniz. Özellikle de pahalı ve abartılı hediyeleri kenara bırakmanıza vesile olacak ilk adımdır bu. Bunun yanı sıra sevdiklerinize onlar için zaman harcayıp ördüğünüz hediyeler çok fazla mesaj verecek. Ve vereceği ilk mesajda karşınızdaki kişiye ne kadar çok değer verdiğinizin kanıtı olacak. 
Zira bir insan sadece sevdikleri için zaman ve çaba sarf eder. Sizler de renkli ve şık örgüler örerek sevdiklerinize harika jestler yapabilirsiniz.İçeriğimizi detaylıca okuduysanız nereden alacağınızı hissetmişsinizdir. Ancak biz yine de aşkla söylemek istiyoruz. Cotton İp ve diğer tüm örgü malzemeleri tabii ki yummak mağazamızdan alınır. Ve çok kısa sürede Türkiye’nin kalbini fethetmeyi başaran mağazamızda neler yok ki? 
Sizleri adeta mest edecek kalitede ürünler ve bir o kadar da ucuz malzemeler yer alıyor. Daha ne olsun öyle değil mi? çifte mutluluk yaşayacağınız bir adresle tanıştırıyoruz sizleri. Bugünden sonra rotanızı yummak mağazamıza hiç tereddüt etmeden çevirebilirsiniz. Kendinizi seçkin hissetmeye hazır olun. Keyifli ve yummak gibi sıcak bir gün dileriz.
 
Yükleniyor...