1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Oya Dantel İpi

Ürün bulunamadı.

El işi için gerekli olan onlarca malzeme için doğru adresiniz yummak olsun. Çünkü mağazamızda ihtiyacınız olacak onlarca ürün yer alıyor. Örgü şişi ve tığları, örgü ipi ve markaları aynı zamanda da oya dantel ipleri gibi birçok ip modeli sizler için hazırlanmaktadır. 
Özellikle de halk dilinde “oya işi” olarak bilinen oya dantel işi için gerek duyacağınız tüm ip türleri mağazamızda mevcuttur. İster örgü işine gönül verin ister oya dantel işine başlayın. Hangi el iş sanatı olursa olsun çok hoşunuza gidecek. 
Peki, oya dantel ipi ne demek? Bu ip hakkında öğrenmek istedikleriniz için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. 

Oya Dantel İpi Nedir? 

Oya dantel ipi, dantel işi için kullanılan ip türüdür. Dantel ve iğne oyası gibi önemli el işleri geçmişten günümüze kadar taşınmıştır. Özellikle de tarihi ve kültürel olarak büyük bir miras olan iğne oyası ve oya iş günümüzde de yaygın olarak yapılan el işlerinden bir tanesidir. El işinde en çok popüler olan dantel nedir?
Dantel; eskiden beri süsleme amacıyla yapılan bir eşya veya eşyayı süslemede kullanılan bir objedir. Daha çok kadınlar ve kızlar tarafından yoğun ilgi gören el emeği göz nuru bir el işi sanatıdır. Oyalı yazma, dantelli çarşaf, yastık, dantel örtüleri, iğne oyaları vb. gibi birçok model olarak karşımıza çıkmış ve hâlâ çıkmaya da devam etmektedir. 
Tüm bu tasarımlar ve objeler için de dantel oya ipi kullanılmaktadır. Oldukça sağlam ve kaliteli olan oya ipleri ile birçok tasarım oluşturabilirsiniz. Herhangi bir tasarımı yapabilir veya kendiniz özgün bir model ortaya koyabilirsiniz. Zevkli ve bir o kadar da kaliteli bir el işi sanatıdır. 

Oya Dantel İpi Nasıl Olmalı? 

Oya dantel ipi standart olarak oya işine uygun olarak üretilmektedir. Ancak birbirinden farklı onlarca dantel türü mevcuttur. Mesela iğne oyası gibi bir elişi için ince bir ip kullanılır. Oya işi ipi denir. Bunun yanı sıra farklı dantel modelleri için de oya dantel ipleri boldur. Bu ipler arasından herhangi biri seçilir ve istenilen tarzda dantel tasarlanabilir.
Kısacası oya dantel ipi tasarlamak veya işlemek istediğiniz model için uygun olarak seçilmelidir. Zira işlemek istediğiniz tüm modellere göre ip türü mevcuttur. Aklınıza takılan bir soru olması durumunda yummak mağazamız üzerinden satıcıyla iletişime geçebilirsiniz. Zira kültürel zenginliklerimizden biri olan dantel işine başlamanızın bizce şu an tam vakti!

Oya Dantel İpi Fiyatları Nelerdir?

Oya dantel ip fiyatları nelerdir diyenlere güzel bir haber vermek istedik. Yummak mağazası olarak nasıl ki ihtiyacınız olan tüm el işi ve örgü malzemelerini bulunduruyorsak aynı güzelliği fiyatlar için de yaptık.  Evet, doğru anladınız. Ekonomik olarak zorluk çekmenize hiç gerek kalmadan adeta sizlere bütçe dostu olan mağazamız üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. 
En uygun ve ucuz oya dantel iplerini sizler için derledik. Bu kadar mı? Tabii ki hayır… Aksine çok daha fazla ürün alabilir, her biri için uygun fiyatlar ödeyebilirsiniz. Kaliteyi ucuza satın alabileceğiniz harika bir mağaza burası. Dilediğiniz zaman keyifli bir alışveriş gerçekleştirebilir, el işi sanatınıza yön verebilirsiniz. 

Oya Dantel İpi Çeşitleri Nelerdir? 

Oya dantel ipi çeşitlerinde marka seçenekleri fazlasıyla var. Altın başak klasik dantel ipi, altın başak gold vb. gibi daha pek çok bilinen marka mevcuttur. Bunun için yummak mağazamızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıcalıklı olarak hazırladığımız ip kategorilerine göz atabilir, aradığınız markayı kolaylıkla seçebilirsiniz. 
Alacağınız tüm markalar ile birbirinden kaliteli danteller örme fırsatını yakalayacaksınız. Zira her bir marka ile gözleri kamaştıran oya dantelleri tasarlayabilirsiniz. Zevkli bir iş olan dantel işine başlayabilir, yaratıcılığınızı daha fazla zaman kaybetmeden konuşturabilirsiniz. Biz yummak olarak gerek duyacağınız tüm ürünler ile her zaman buradayız.

Oya Dantel İpi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Oya dantel ipi seçerken nelere dikkat edileceğini merak mı ediyorsunuz? O halde birkaç püf nokta ile sizler de artık en doğru ipi seçebilirsiniz. Öncelikle seçtiğiniz oya dantel ipinin açıklama kısmına göz atmanızı öneririz. 
Açıklama kısmı ürün özellikleri bakımından oldukça önemli bir detaydır. Çünkü burada ipin metrajı, gramajı, markası ve kullanıldığı alanlar gibi bilgiler yer alır. Bu da sizlere en doğru oya dantel ipini seçme şansını verir. Bu ilk önemli aşamadır. Sonrasında ise popüler olan ve kullanımıyla memnun bırakan oya dantel ipi markalarına yönelmelisiniz. Peki, ip markası neden önemli? 
Elbette ki sağlamlık, kalite ve uzun ömürlü işler yapmak için önemli. Bu nedenle mutlaka sıklıkla kullanılan oya dantel ipi markalarını seçmelisiniz. Böylece örmek ve tasarlamak istediğiniz markalara uygun olan oya dantel iplerini bulmuş olacaksınız. 
Şimdi elinize kağıdınızı alın ve hayalinizdeki dantel modellerini çizin. Hazır ilham gelmişken hayallerinizdeki o tasarımları kaçırmayın deriz. Keyifli ve eğlenceli bir alışveriş olmasını dileriz. Yummak ile mutlu günler… 
Yükleniyor...