1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Kağıt İp Çanta Yapımı

Tarih: 01.03.2022 19:14
Kağıt İp Çanta Yapımı
Kağıt ip ile kendi hayalinizdeki çanta tasarımlarınızı yaratmaya hazır mısınız? Üstelik rengarenk ve özel tasarımları ile gözleri kamaştıran birden çok çantayı kağıt ipler ile tasarlayabileceksiniz. Aradığınız kağıt ipler için de adresiniz yummak mağazamız olacak. Neden mi? çünkü örgü işi için ihtiyacınız olabilecek onlarca Örgü İpi modeli, markası ve pek daha fazlası mağazamızda yer alıyor. Bu işi keyifle yapmak sizin işiniz, ihtiyacınız olan ürünlerin satışını da yapmak bizim işimiz. Yummak ile her zaman bir adım önde olacaksınız…

Kağıt İp Ne Demek?

Kağıt ip, örgü sanatının en sevilen iplerinden bir tanesidir. Uzun bir ip çeşididir ve renk seçenekleri de oldukça fazladır. İnce bir yapıya sahiptir ve sanki kopacakmış gibi bir his verir ancak oldukça güçlü ve sağlam bir iptir. Özellikle de örgü örmeye başladığınızda bu ipin ne kadar çok sağlam ve kaliteli olduğuna şahit olacaksınız. Aynı zamanda da birden çok aksesuar modelinin örülmesinde kullanılan bir iptir. 
En bilinen örgü modelleri arasında kağıt iple örülen çantalar bilinir. Plaj çantalarından günlük hayatta kullanımı yaygın olan çantalara kadar birçok çanta üretiliyor. Başlangıçta örgü örerken zorlanabilirsiniz ancak alıştıkça çok keyif alacağınız bir örme sanatıdır. Kısacası çok güzel modelleri yaratacağınız kağıt ip ile kendi çantalarınızı örebilir, maliyeti yüksek ürünlerden uzak durabilirsiniz. 

Kağıt İp ile Çanta Nasıl Yapılır?

Kağıt ip ile çanta yapmak oldukça kolay bir aşamadır. Birkaç adım ile kendi hayalinizdeki renkli ve şık çantaları kağıt ip ile yaratabilirsiniz. Bu adımlara geçmeden önce kağıt ipinizi ve metal veya plastik 3 numaralı tığınızı hazırlamayı unutmayın. Keyifli örgü örmeler dileriz.

Peki, bu adımlar neler? 

Öncelikle kağıt ipini yumuşatmanız gerekli. Bunun için 3-4 litrelik suya 1ölçek yumuşatıcı ekleyin ve 15 dakika boyunca suda bekletin. Daha sonra da ipi kurutup yumak haline getirin. Artık örgü işine başlamak için yumağınız hazır.  
İlk olarak işe 35 zincir çekerek başlanır. Ardından bir zincir daha çekin ve 35.zincire batırarak sıkı iğne yapmaya başlayın. Zincir boyunca sık iğne yapmaya devam edin. 
En baştaki ilmeye gelince o ilmeyi 3 sık iğne ile doldurun. Doldurduktan sonra yine diğer başa kadar sık iğne yaparak devam edin. Daha sonra yine en baştaki ilmeye gelince sık iğne ile doldurun. 
Bu şekilde çantanızın tabanını oluşturmuş olacaksınız. Doldurulan ilmekler sayesinde çantanın tabanı dikdörtgen şeklini alacak. Ve bu işlemi çantanız istediğiniz boyuta gelene kadar devam etmelisiniz. 
Bu şekilde çantanız istediğiniz boyuta geldiğinde artık köşeleri doldurmadan sadece sık iğne yaparak devam edin.
Eğer siz de modelli bir çanta yapmak isterseniz sık iğne üzerine 3 adet zincir çekin ve daha sonra aynı ilmeğe ikili tırabzan yapın ve iki ilmek boş bırakıp 3. İlmeğe ikili tırabzan yapıp ardından da hepsini birden ilmek çekip birleştirin. Bu şekilde devam ederek modelli çantanızı tasarlamaya devam edebilirsiniz. 
Oldukça kolay ve pratik bir örme işlemi olan kağıt ip çanta yapılışı sayesinde istediğiniz çantaları tasarlayabilirsiniz. Renkli birden çok çanta örerek, tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Kağıt İp alarak düşük maliyetli çantalar örmeye başlayabilirsiniz. 

Kağıt İpi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kağıt ipi seçerken ilk olarak ip modellerine ve seçeneklerine göz atmalısınız. Yani hangi renk kağıt ip ile örgü örmek istiyorsanız o ip renklerinden yana durmanız yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra örgü ipinin modele uygunluğu da oldukça önemli bir detaydır. İpin kalitesi de yapacağınız işin, modelin modern görünümü ve estetiği için bir önceliktir. 
Bunlara ek olarak alacağınız örgü ipinin %100 organik olarak üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Sağlam ve kalitesinden ödün vermeyen kağıt ipleri seçerek yıpranmayan, bozulmayan ve uzun ömürlü çantalar örebilirsiniz. Yani örgü işinde önemli olan bir husus da ipin içeriği ve üretildiği malzemedir. Zira her bir örgü ipi için yummak mağazamızda özellikler kısmı mevcuttur. Oradan iplerin içeriklerine ve detaylı bilgilerine erişebilirsiniz. 

Kağıt İp Nereden Alınır?

kağıt ip nereden alınır
kağıt ip tuhafiye başta olmak üzere daha pek çok yumak satan mağazalardan alınabilir. Ancak Türkiye’nin önde gelen ve sevilen mağazası olan yummak mağazamızdan da alma şansınız var. Mağazamızı özel kılan şey ise içerisinde onlarca ürün bulunuyor olmasıdır. Örgü ipi modellerinden şiş ve tığ çeşitlerine, tekstil ürünlerinden tuhafiye malzemelerine kadar her şeyi mağazamızın çeşitli köşelerinde bulabilirsiniz. 
Aynı zamanda tüm ip markalarını da kolaylıkla bulabileceğiniz mağazamızdaki ipler uzun ömürlü, birinci kalite ürünlerdir. Alışverişinizi keyifle yapabileceğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz her türlü örgü sanatı malzemesini bulabileceğiniz ürünler var. İstediğiniz zaman bu ürünleri alabilir, sevdiklerinize de şık örgü tasarımları hazırlayabilirsiniz. Bu el işi sanatı sizlerin de çok hoşuna gidecek. 

Yummak Mağazası Hızlı Kargo ile Devrede!

Yummak mağazamız üzerinden alacağınız her bir ürün için hızlı kargo desteğimizden yararlanabilirsiniz. Örgü işine başlamak için heyecanlı olduğunuzu biliyoruz ve bu nedenle en kısa zamanda ürünleri tarafınıza ulaştırmaya gayret ediyoruz. Yapmanız gereken tek şey Markalar kısmından örgü iplerine, tuhafiye kategorisinden aradığınız ürünlere ve çok daha fazlasına göz atmaktır. Keyifli alışverişler dileriz…
Yükleniyor...