1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Misinalı Şiş İle Ne Örülür?

Tarih: 17.03.2022 22:52
Misinalı Şiş İle Ne Örülür?
Misinalı şiş örgü örme teknikleri arasında en çok bilinen örgü türlerinden bir tanesidir. Misinalı şiş kolay bir kullanıma sahiptir ve oldukça da esnek bir işleme tekniğidir. Birden çok örgü modelini bu örme tekniği ile ortaya koyabilirsiniz. Eldiven, bere, kazak, patik vb. gibi pek çok örgüyü örebilirsiniz. Peki, misinalı şiş ile ne örülür? İlk örme örneğimizden başlayalım. 

Misinalı Şiş ile Dairesel Örgü

Çorap şişi yerine, misinalı şişi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? İki şiş arasına bağlanmış olan esnek naylon tel uzunluğunu farklı uzunluklarda olabilir. Uzun olanlar daha büyük giysiler için ve kısa olan şapka türleri için kullanılabilmektedir. O halde şimdi misinalı şişle dairesel örgü adımlarına geçebiliriz. 
Gerekli sayıda şişe ilmek atın.
Şişe attığınız ilmeklerin kenarlarının içe baktığından emin olunuz. Özellikle de bükülmemesi önemli bir detaydır. 
Şiş üzerindeki ilmekleri eşit olarak dağıtın. İlmeklerin birbirine yakın olması ve birbirinden uzağa çekilmemesi önemlidir. 
Şişler birleştirildiği zaman ilmekler esnetilirse daha kısa bir şiş kullanmaya özen gösterin. 
Dairenin başlangıç yerini kolayca bulmak için ilk ve son şişe atılan ilmekler arasına zıt renkte bir iplik ile işaret yerleştirin ve bunu her sıraya yerleştirin. 
İki şişi bir araya getirin ve boşluk oluşmasını engellemek için ipliği çekerek ilk ilmeği düz örün. 
İşaret kısmına ulaşıncaya kadar şişe alınan her bir ilmeği düz örmeye devam edin. Bir tur sıra bu şekilde tamamlanacaktır. 

Misinalı Şiş ile Kolay Bere Örgüsü

Misinalı şiş ile örülebilen örgü çeşitlerinden biri de bere örgüsü yapımıdır. Oldukça kolay yapılan bir örgüdür. Öncelikle misinalı şiş almalısınız. O halde detaylara geçelim.
Öncelikle bere için 43 adet ilmek atmanız gerekir. İlmek sayısı çift olmalıdır. 42 ilmek bere örgüsü için atılacaktır. Diğer 1 ilmek ise fazladan yapılacak. Çünkü kitleme yöntemi için fazladan bir ilmeğe ihtiyaç vardır. Ayrıca bu bere 3-4 yaş için uygundur. 
Öncelikle şişe ipi takın ve 43 ilmek atın. İlk sıralar biraz zorlayabilir ancak ördükçe kolaylaşacaktır. 
43 ilmek attıktan sonra 43.ilmeği kitleme yöntemi için kullanın. 
Düz örgü ile 2 tane ilmeği alın ve örün. İkisini birden kesin. Sonra 1tane şişin başına ip dolayın. Sonra yine 2 tane düz örün ve yine 1 tane ip dolayın. Sıra tamamlanana kadar bu şekilde devam edin. Ve kitleme yönteminin olduğu yere gelin.
İkinci sıraya başlamak için artırıp kesme işlemi yapın. Bir önceki sırada kesilen ilmek ve başa doladığınız ilmek yan yana olacak. Yani her iki ilmeği de kesin. Kestiğiniz ilmek birinci olacak. Başa doladığınız ilmek ikinci olacak. Örgü bu şekilde bere bitine kadar devam edecek. 
Son sırayı işlerken sadece örgüler çift çift örülecek. Yani ilmekler çift çift alınarak kesilecek. Sıra sonuna kadar ilmekler ilk başladığınız yere kadar aynı şekilde devam edecek. 
Son ilmekleri örün ve kalan ipi içe çekerek bereyi büzün. Berenin son kısmı da bu şekilde bitecektir. Dilerseniz ponpon işleyebilir ve bereye takabilirsiniz. Berenin iç kısmından ponpon ipini çekin. 
Misinalı şişle öreceğiniz bu berenin en güzel yanı dikişsiz olmasıdır. Oldukça kolay ve pratik bir şekilde öreceğiniz bere örgülerini ortaya çıkarabilirsiniz.

Misinalı Şiş Nereden Alınır?

Misinalı şiş nereden mi alınır? Elbette ki Türkiye’nin en çok sevdiği ve beğendiği yummak mağazasından alınır. Bu mağaza üzerinden alacağınız onlarca örgü işi malzemesi ve ürünü yer almaktadır. Bu ürünler için yummak mağazasını keyifle ziyaret edebilir, misinalı şiş başta olmak üzere pek çok örgü malzemesini kolaylıkla tedarik edebilirsiniz. 

Misinalı Şiş Pahalı Mıdır?

misinali şiş pahalı mıdır
Misinalı şişler ile bere yapımı, eldiven yapımı ve daha birçok örgü yapımına şahit olabilirsiniz. Üstelik dikişsiz olarak öreceğiniz bu örgüler oldukça pratiktir ve kolay bir şekilde örmeniz için sizlere imkân tanır. 
Bunun için uygun ve avantajlı seçenekleri ile müşteri memnuniyetini zirvelere taşıyan yummak mağazası ile tanışabilirsiniz. Ekonomik bir alışveriş gerçekleştirmenize olanak tanıyacak yummak mağazası ile her zaman keyifli ve bir o kadar da uygun alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. 

Yummak ile En Güzel Örgüler…

Yummak mağazasında arayıp da bulamadığınız ve ihtiyacınız olabilecek onlarca ürün seçeneği var. Örgü iplerinden markalarına, örgü şişleri ve tığlarından diğer tüm örgü malzemelerine kadar her şey bu mağazada mevcuttur. Renk seçenekleri de çok olan yummak mağazası tam da sizlere göre tasarlanmıştır. 
Üstelik her bir ürün ucuz bir maliyete sahiptir. Kısacası sizlere bütçe dostluğu yapacak ve tüm aradığınız ürünleri temin etmenizi kolaylaştıracak olan yummak mağazasını çok seveceksiniz. Yapmanız gereken tek şey, elinize kahvenizi almak ve keyifle yudumlarken renkli bir alışveriş gezisi yapmaktır. Unutmayın ki yummak her an her yerde sizlerle olacak. 

 
Yükleniyor...