1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

  Alize ip arıyor ve en kaliteli iplerle kendi hayalinizdeki modelleri yaratmak istiyorsanız yummak sizin için vazgeçilmez adreslerden birisi olacak. Zira rengarenk alize ip modellerinden diğer tüm ip çeşitlerine kadar aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabileceğiniz muazzam markalar ve ipler var. İstediğiniz zaman bu marka ve ip modellerine ulaşarak, hayallerindeki tasarımları gerçeğe dönüştürebilirsiniz. 

  Alize İp Nedir?

  Alize ip, örgü işi için tercih edilen ve geçmişten günümüze kadar kullanımı hâlâ da yaygın olan yün ip türlerinden bir tanesidir. Akrilik-pamuk türüne sahip olan alize ip, ilkbahar-yaz mevsimlerinin vazgeçilmez iplerindendir. Ayrıca ince ve kalın ip modelleri bulunan alize günümüzün en sevilen markalarındandır. 
  Renkli seçenekleriyle dilediğiniz renkte örme işlemi yapmanıza olanak tanıyan bu ip sayesinde sevdiklerinize el emeği göz nuru hediyeler işleyebilir, manevi değeri yüksek hediyeleri armağan etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca alacağınız alize ip türüne göre kullanmanız gereken şiş modelleri de yine mağazamızda mevcut. 
  Kısacası hayal ederek başladığınız bu yolda tasarımlarınızı kolaylıkla gerçeğe dönüştürebileceğiniz alize ipler sizler için derlendi. Renk seçenekleri de oldukça fazla olan bu ip çeşidine keyifle göz atabilir, malzemelerinizi tamamladıktan sonra istediğiniz tasarımı örgüye dönüştürebilirsiniz. 

  Alize İp Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

  Alize ip seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey ipin ince mi yoksa kalın mı olması gerektiğidir. Alize ipler de çeşit çok olduğundan dolayı örmek istediğiniz kazak, çorap, patik vb. gibi ürünler için hiç zorlanmadan ve zaman kaybetmeden istediğiniz alize örgü ipini bulabilirsiniz. Her modele uygun olabilecek alize ip türlerimiz var. 
  Ancak seçeceğiniz alize ipin yanı sıra bir şeye daha dikkat etmeniz gerekiyor. O da alacağınız alize ipe uygun şiş türünü seçmektedir. Çünkü her bir yün için şiş numarası farklıdır. Bu yüzden ince yün için başka bir şiş numarası kalın yün için de daha kalın ve numarası büyük şişleri tercih etmeniz gerekir. Bu iki detaya dikkat ettikten sonra alacağınız yünün hangi renkte olması gerektiğine karar verebilirsiniz. 

  Alize İp ile Neler Yapılabilir?

  Alize ip yaz-ilkbahar ayları için tercih edileceğinde akrilik-pamuk türleri seçilmelidir. Çünkü bu yün türü yaz-ilkbahar mevsimi için oldukça uygun bir ip modelidir. Aynı zamanda da birden çok renkli çeşitleriyle yaz mevsiminde daha enerjik ve renkli bir görüntüyle ışıl ışıl olmanızı sağlar. Mesela yaz ayında dahi giyebileceğiniz alize ip ile çoraplar örebilirsiniz. 
  Aynı şekilde sonbahar-kış mevsimlerinde kullanabileceğiniz patik, kazak, eldiven, şapka gibi ürünleri örebilirsiniz. Bunun yanı sıra aksesuar modelleri de işleyebilir, hayalinizdeki tasarımlar her neyse alize ip yardımıyla gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Yumuşacık ve rahat kullanımı ile keyifli örgüler örebileceğiniz alize ipler de tür çok… Alize ip dahil diğer tüm iplere mağazamızın markalar kısmından ulaşabilirsiniz. 

  Alize İp Nereden Alınır?

  Alize ip nereden mi alınır? Elbette ki herkesin çok sevdiği ve zengin içerikleriyle gözlerinin kamaştığı yummak mağazasından alınır. Neden mi? Çünkü mağazamızda alize ip türlerinden çok var. Sadece alize ip de değil daha birden çok ip türü yine kategorilerimiz arasında mevcut. İstediğiniz renkte istediğiniz incelik ve kalınlıkta istediğiniz mevsime uygun her türlü ipi mağazamızdan alabilirsiniz. 
  Üstelik birinci sınıf kalitesiyle markasından ödün vermeyen alize ipler ile bir sürü aksesuar, giysi modelleri ve daha fazlasını üretebilirsiniz. Bu ipler sizlere çok iyi gelecek. 2022 yılında hayal ettiğiniz o ürünleri ortaya çıkarın ve el emeğinizle manevi bir sürü hediyenin yaratıcısı siz olun. 

  Alize İpinde Esneme Oluyor Mu?

  Hanımların en çok merak saldığı ve işlemekten keyif aldığı el sanatlarından biri örgü örmektir. Zira örgü örmek öğrendikten sonra kolay olsa da örgüye başlamadan önce bilinmesi gereken püf noktalar da vardır. Mesela alize ip türü ve şişlerin numarası gibi… Bunun yanı sıra ipin özellikleri de oldukça önemlidir.
  Yani marka olan ipleri tercih etmeniz daha uzun ömürlü ve kaliteli ürünleri ortaya çıkarmanıza olanak tanır. Alize ip de marka bir ip olduğundan dolayı kolay kolay kopmaz, akrilik ve pamuktan oluştuğu için esnek ve rahat bir yündür. Kullanım kolaylığı sunar ve yıkandıkça yıpranmaz, esneme yapmaz. Ve genel olarak alize ip esnek bir yapıya sahiptir.

  Alize İp Fiyatları Ne Kadardır?

  Alize ip fiyatları piyasada bulunan birden çok ip ve yün fiyatına göre yummak mağazamızda oldukça uygun fiyatlarıyla yer almaktadır. Birden çok renk seçeneği avantajı ile seçeceğiniz alize ip modellerinin tamamı ekonomiktir. Dilediğiniz zaman sizlere bütçe dostluğu yapan alize yün çeşitlerini seçebilir, istediğiniz yün tasarımları keyifle işleyebilirsiniz. Üstelik alize ip örüldükten sonra ortaya çıkacak ürünler ile de şık bir görünüm verecek. 

  Alize İp Çeşitleri Nelerdir?

  Alize ip çeşitleri içeriğindeki ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazıları akrilik-pamuk içerirken bazıları ise akrilik bambu vb. gibi ürünleri içeriyor. Ayrıca birden çok model ile kategorimizde onlarca alize ipi yer alıyor. İhtiyacınız olan alize ip hangisi ise o ipi kolaylıkla bulabilecek, tam da aradığınız ip türleri ile sevdiğiniz ürünleri ortaya koyabileceksiniz.
  Yükleniyor...