1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Amigurumi İpinden Neler Yapılır?

Tarih: 01.03.2022 18:45
Amigurumi İpinden Neler Yapılır?
Amigurumi ipi ve diğer tüm örgü ipi modelleri için yummak mağazamız ilk ve son tercihiniz olacak. Neden mi? çünkü mağazamızda el sanatınız için ihtiyacınız olan Örgü İpi çeşitleri ve markaları, örgü şişi ve tığları, tuhafiye ürünleri, hobi ürünleri ve çok daha fazlası yer alıyor. Üstelik her bir ürün birinci sınıf kalitesi ile sizleri memnun edecek. Dilediğiniz ürüne kolaylıkla erişebileceğiniz mağazamızda keyifli bir gezintiye çıkmaya hazır olun. Bu içeriğimizle birlikte çok merak ettiğiniz “amigurumi ipinden neler yapılır?” sorunuza yanıt bulabilirsiniz. 

Amigurumi İpi Ne Demek?

Son yılların en popüler el sanatlarından biri olan amigurumi, tığ örgü ile oyuncak yapma el sanatı demektir. Örgü tığı ve ayrıca sık iğne teknikleri kullanılarak çeşitli oyuncaklar üretme olayıdır. Kısacası örme işlemi yapılarak örgü içi doldurulur ve birden çok oyuncak türü üretilir. Oldukça keyifli ve bir o kadar da eğlenceli olan amigurumi ile hayallerinize yön verebilirsiniz. 
Nasıl mı? Elbette ki her şeyin başı olan istemek ve çabalamak ile… Yani eğer ki amigurumi el sanatına hevesiniz varsa bu örme işini en kısa sürede öğrenebilir ve dilediğiniz oyuncak türünü kolaylıkla ortaya koyabilirsiniz. Hem kendinize hem de sevdiklerinize şirin mi şirin oyuncaklar örebilirsiniz. Zira bu işte profesyonelleştikten sonra da yaptığınız amigurumileri satarak kazanç da elde edebilirsiniz. 

Amigurumi için Hangi Malzemeler Gerekli?

Amigurumi yapmak ve keyif dolu anlar yaşayarak kendi oyuncaklarınızı yaratmak için birkaç malzeme yeterli olacaktır. Öğrendikten sonra Amigurumi yapımı oldukça kolay gelecek. O halde malzemelerin neler olduğuna bakalım. Bu malzemeler:
İnce uçlu tığ
İlmek işaretleyici
Amigurumiye uygun yün
Oyuncağın içini doldurmak için elyaf
Oyuncağın şekline uygun olacak ek malzemeler; düğme, kumaş parçaları vb.
Amigurumi ile oyuncaklar başta olmak üzere birden çok tasarımın yaratıcısı olabilirsiniz. Hem bu el işi sanatından büyük keyif duyacak hem de birbirinden özel tasarımların sahibi siz olacaksınız. Bizce yaratıcılığınızı konuşturmanızın şimdi tam zamanı! Peki, amigurumi ipinden neler yapılabilir? İşte detaylar…

Amigurumi için Hangi Örgü İpi Tercih Edilmelidir?

Her türdeki iple Amigurumi yapılabilir ancak ince ve tüylenme sorunu yapmayan ipler Amigurumi yapımı için daha uygundur. Kolay kopmayan bir ip tercih ederseniz oyuncağınız daha kullanışlı ve bir o kadar da uzun ömürlü olacaktır. Zira sizlerin ihtiyacını karşılayacak malzemeler arasına ip markalarını da ekledik. Markalar kısmından dilediğiniz ipleri seçebilirsiniz. 

Amigurumi İpinden Neler Yapılabilir?

Amigurumi ipi ile birden çok el işi yapma şansınız vardır. Ancak amiguruminin en bilinen tasarımlarından bir tanesi de oyuncak yapma sanatıdır. Geçmişten günümüze taşınan kültürlerden biri olan ve şu an oldukça modern olan amigurumi küçükten büyüğe herkes tarafından büyük ilgi görüyor. Özellikle de çocuklara el yapımı ve eğitici oyuncaklar armağan etmek üzere amigurumi ile yapılmış olan oyuncaklar tercih ediliyor. 
Bu oyuncak sanatı sayesinde çocuklar için en doğru ve en eğitici armağanları almış olacaksınız. Örgü işiyle ortaya çıkan bu tasarımlar çocuğunuzda da büyük bir ilgi uyandıracaktır. Siz de kolay bir şekilde amigurumi örme sanatını öğrenebilir, yaratıcılığınızı ortaya koyarak birbirinden özel oyuncaklar üretebilirsiniz. Üstelik dışarıdan yüksek maliyet ile alacağınız oyuncaklar yerine, alacağınız amigurumi ipler ile kendiniz oyuncaklar örebilir, çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. 

Amigurumi İpi için Hangi Şiş veya Tığ Numarası Gerekli?

Her örgü işi ve yumağı için örgü şişi ve tığ numaraları değişiklik gösterebilmektedir. Amigurumi yaparken de haliyle gerekli olan örgü şişi veya tığ numarası farklı olmaktadır. Amigurumi için gerekli olan örgü şişi numarası; 2-2,5 veya 3’tür. Tığ numarası olarak da yine 2-2,5 veya 3 tercih edilmektedir.  En ideal tığ ve şiş numaraları bunlardır. Ve eğer ki örgü işine yeni başlıyorsanız bu numaraları kullanarak tasarlayacağınız her ürün için bu işe kolaylıkla uyum sağlayabileceksiniz. 

Amigurumi İpi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

amigurumi ipi seçerken nelere dikkat edilmelidir
Amigurumi ipi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta elbette ki vardır. Bu püf noktaları sizler de biliyorsunuz aslında. Yani bir amigurumi ip alacaksanız renk seçimini en sona bırakmalısınız. Öncelikle yapacağınız oyuncak için kaç adet amigurumi ipe ihtiyacınız olduğunu belirlemeli ve buna göre yumak seçimi yapmalısınız. Bunun yanı sıra amigurumi el sanatı diğer tüm el işlerden biraz daha farklıdır.
Şöyle ki örgü örme el işlerinden biri olan amigurumi yapımında şiş kullanılmaz. Şiş yerine tığ kullanılır. Çünkü amigurumi az önce de bahsettiğimiz gibi tığ işi ve sık iğne ile yapılan bir el işidir. Haliyle tığları da alacağınız amigurumiye göre seçmelisiniz son olarak da sevdiğiniz renklerden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca amigurumi ipi almadan önce ipin özelliklerine de bakmayı ihmal etmeyin.

Yummak ile Farkınızı Ortaya Koyun!

Yummak mağazamızda yok yok! Arayıp da bulmak istediğiniz örgü ipi renklerinden markalarına kadar her şey mağazamızda mevcuttur. Özellikle de en sevilen Tuhafiye ürünleri de sizlere özel olarak hazırlanmaktadır. Kalitesinden ödün vermeyen birden çok ürüne ulaşmak artık sizin için çok daha kolay olacak. Bugünden sonraki adresiniz Türkiye’nin en sevdiği yummak mağazası olacak… Keyifli alışverişler dileriz…
Yükleniyor...