1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Jüt İp

Ürün bulunamadı.

Jüt ip severler, jüt ip el sanatını yapmaktan hoşlananlar için birbirinden özel jüt ip çeşitlerini yummak mağazamıza ekledik. Türkiye’nin en sevdiği örgü işi sitelerinden biri olan mağazamızda aradığınız tüm örgü sanatı malzemeleri var. Örgü ipi türlerinden şiş ve tığlara, tuhafiye ürünlerinden tekstil ürünlerine kadar pek çok seçenek ve çeşit var. Sizlere düşen ise sadece hayallerinizi gerçeğe dönüştüreceğiniz bu malzemeleri almak ve el sanatına başlamaktır. Mağazamızın en güzel köşeleri şimdi sizleri bekliyor. 

Jüt İp Nedir?

Jüt ip, anayurdu Hindistan Yarımadası olarak bilinen ve yaygın bir kullanıma sahip ola ip türüdür. Halat, hasır ip, kendir halat, jüt kumaş işçiliğinde ucuz olmasından dolayı Bangladeş ve özellikle de Hindistan’da yetiştirilir. Bu ülkeler de dünya üretiminin %90’ını karşılamaktadır. Jüt halat, hasır ip, kendir halat pamuktan sonra üretimi en fazla olan bitkisel bir liftir. Jüt ipi, lifi kendine özgü ipeksi bir parlaklığa sahiptir ve altın rengi parlaklığını da yansıtır.
Dünyada bitkisel liflerden üretimi en ucuz olan iplik türlerindendir. Doğada %100 çözünür olduğu için de geri dönüşümlüdür ve çevre dostudur. Jüt ipler ayrıca tekstil sektörü dahil ambalaj, çanta, tarım, inşaat, denizcilik, otomotiv ve ilaç sektörü gibi daha pek çok alanda da kullanılmaktadır. 

Jüt İp Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Jüt ip seçerken ipi hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz önemli husustur. Zira jüt ipin kullanım alanı oldukça yaygındır. Haliyle hangi alan için hangi ip modellerinin kullanılması önemlidir. Bunun yanı sıra jüt ip seçerken ürünün özellikler kısmını incelemelisiniz. Çünkü özellikler kısmında ipe dair tüm ayrıntılar ve bilgiler yer alır. 
Böylece alışverişinizi yaparken alacağınız ürün hakkında emin olabilir, detaylı bilgi sahibi olduktan sonra hangi ipi alacağınıza karar verebilirsiniz. Son olarak da renk seçeneklerine dikkat edebilirsiniz. Ancak tek renkli jüt ipler de renk seçeneği sorunu yaşamazsınız, hepsi aynı renktir. Altın rengi görünümlü bir ip türüdür. 

Jüt İp ile Neler Yapılabilir?

Jüt ip ile neler yapılabilir diyorsanız müjdemizi isteriz. Peki, neden? Çünkü jüt ip çeşitleri ve kullanım alanları sandığınızdan da fazladır. Bu yüzden de geniş bir alana sahip olan jüt iplerle iş yapmak, el sanatına başlamak sizleri mutlu edecektir. Jüt ip ile yapılabilecekler ise şöyledir:
Jüt ip ile sepet modelleri yapımı
Jüt ip ile aksesuar modelleri tasarımı
Jüt ip ile sehpa tasarımları ve yapımı
Bunun gibi daha pek çok model için doğal jüt ipleri kullanabilir, kendi tasarımınızın yaratıcısı olabilirsiniz. Zira günümüzde yaygın olarak kullanılan ve en sevilen el sanatı tasarımlarından biri de jüt ip ile yapılan tasarımlardır. Bunun için istediğiniz zaman örgü ipi kategorimizi ziyaret edebilir, birbirinden çeşitli iplere göz atabilirsiniz. 

Jüt İp Nereden Alınır?

Jüt ip örgü ipi satılan tüm mağazalardan veya Online alışveriş sitelerinden alınabilir. Ancak Türkiye’nin en sevilen sitelerinden biri olan yummak mağazamızdan ise bir başka güzel alınır. Çünkü mağazamızda işinize yarayacak onlarca ürün çeşidi var. Örgü ipi modellerinde ise seçenek çok fazladır. Ayrıca örgü şişi ve tığları da yine mağazamızın kategorilerinde mevcut… 
Bunun yanı sıra tuhafiye ve tekstil ürünleri kategorilerimizde ayrıca derlenmiştir. Yani el sanatı için ihtiyacınız olan birçok şeyi kolaylıkla ve hiç zaman kaybetmeden bulabilirsiniz. Üstelik birinci sınıf kaliteleri ile herkesi memnun eden mağazamız sizlerin de vazgeçilmez alışveriş mağazalarından biri olmayı başaracak. O halde şimdi hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan el sanatı malzemelerini almanızın tam zamanı!

Jüt İpinde Esneme Oluyor Mu?

Jüt ipi sert bir dokuya sahip olan ip türüdür. Sehpa, çanta, aksesuar vb. gibi daha pek çok alanda üretim için kullanır. Esneme payı yoktur. Kısacası sert ve sağlam olduğu için tercih edilen bir iptir. Birden çok ürünün temelinde jüt ipi kullanımı yaygındır. Mesela eviniz için dekorasyon ürünleri almak yerine birkaç adet jüt ip ve birkaç malzeme alarak kendi aksesuarlarınızı kendiniz yaratabilirsiniz.
Hem eğlenceli ve keyifli bir el sanatıdır hem de dışarıdaki maliyetten çok daha ucuzdur. En önemlisi de kendi hayal ettiğiniz tasarımları üretmeniz mümkündür. Başladığınız zaman ise jüt ip ile tasarım yapmaktan çok keyif alacaksınız ve profesyonelleştikçe sevdiklerinize de armağan olarak bu jüt iplerle güzel ürünler hazırlayabileceksiniz. Hatta bir süre sonra tasarladığınız ürünleri satabilirsiniz de. 

Jüt İp Fiyatları Ne Kadardır?

Jüt ipler, gramajına ve modellerine göre fiyatlarında değişiklik gösterir. Kilogram olarak alacağınız jüt ipler gramajlara göre biraz daha pahalıdır. Ancak ister gramaj isterseniz de kilogram olarak jüt ipleri en uygun fiyatlara alabilirsiniz. Özellikle sizlere bütçe dostluğu yapacak jüt ipleri ve çok daha fazlasını sunuyoruz. 
Bunun yanı sıra ipler bir yana daha pek çok el işi sanatı malzemelerini de ekonomik olarak beğeninize sunuyoruz. Dilediğiniz zaman bu tasarımlardan yana durabilir, sevdiklerinize kendi emeğinizle jüt ipiyle aksesuarlar hazırlayabilir ve hazırladığınız ürünleri satabilirsiniz. Yapabileceğiniz çok fazla seçenek var. 

Jüt İp Çeşitleri Nelerdir?

Jüt ip çeşitleri; halat, hasır ip, kendir halat gibi seçeneklere sahiptir. Her bir ip birden çok alanda kullanılabilmektedir. Kalın, dayanıklı, uzun ömürlü ve oldukça da kaliteli bir üründür. Kaliteli olduğu kadar da ucuzdur. Bu yüzden istediğiniz zaman fiyat konusunda tereddüt etmeden jüt ip çeşitlerinden birini alabilir, tasarımlara başlayabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz. 

Yükleniyor...