1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Misinalı Şiş Nasıl Kullanılır?

Tarih: 17.03.2022 22:56
Misinalı Şiş Nasıl Kullanılır?

Misinalı şiş ile birden çok farklı modeli tasarlayabileceğinizi ve hayalinizdeki en güzel tasarımları üretebileceğinizi biliyor muydunuz? Belki de çoğunuz hayır dedi. Ancak hiç problem değil. Çünkü bu yazımızla birlikte misina şişin ne olduğunu, nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz. Eminiz ki örgü sanatına başlamak sizleri de fazlasıyla mutlu edecek. O halde örgü sanatı için ihtiyacınız olan her türlü ürün ve malzemeyle yummak da tanışmaya hazır olun. 

Misinalı Şiş Ne Demek?

Misinalı şiş, örgü örme faaliyetleri için kullanılan esnek ve oval bir şekle sahip olan şiş türüdür. Bu şiş ile örgü örmek oldukça kolay ve pratiktir. Misinalı şiş ile ayrıca kazaktan çoraba, atkıdan şala, eldivenden bereye kadar pek çok örgü örülebilmektedir. Örgü malzemesi satan her yerde misinalı şiş ve diğer tüm malzemeleri bulma şansınız vardır. 
Misinalı Şiş Kullanımı
Misinalı şiş kolay bir kullanıma sahiptir. Öreceğiniz modele göre her anlamda kolay bir kullanım sunar. Kısa sürede birçok model tasarımını örmenize olanak tanır. Aynı zamanda da renkli bir sürü tasarım üretmeniz konusunda büyük yardımcıdır. 
“Peki, misinalı şiş ile neler örülebilir?” diye soracak olursanız biz yummak mağazası olarak sizler için en çok tasarlanan modelleri derledik. O halde hazırsanız ve elinize kahvenizi aldıysanız detaylara geçiyoruz.

Beşli Burgu Boyunluk Örme Adımları

Misinalı şiş ile beşli burgu boyunluk örme adımlarını sizler için derledik. Şık bir hava katan bu boyunluk tarifine geçmeden önce malzemelere göz atalım. Gerekli malzemeler şu şekildedir;
Makas
Örgü iğnesi (kalın bir iğne olmalı ve arkası geniş olmalı)
60 cm uzunluğunda 6 numaralı misinalı şiş
Alize Lanagold ip
Boyunluk Örme Adımları
Öncelikle şişe 97 ilmek atarak başlayın.
Normal düz şişle örer gibi örgü yapılır. 
İlk ilmeği örmeden alın ve sonraki ilmekleri düz örerek ilerleyin.
Toplam da 4 sıra örün (düz örgü).
4 sıra düz örgü ördükten sonra sıra burgu yapmaya geliyor. 
Altılı burgu yapın. Yani 6 tane ilmeği arkadan alın ve öndeki ilmeklerden 6 tane örün. 
Ardından yine 6 tane ilmek alın ve öndeki ilmeklerden 6 tane örün. Sıra bu şekilde 6’ya 6 olacak şekilde devam etmeli. 
Son burgudan sonra 12 ilmek kalacak, kalan 12 ilmeği düz bir şekilde örün. 
Yukarı doğru 5 sıra örün.
5 sıradan sonra yine sıra burgu yapmaya geldi.
İlk ilmeği boş alın ve diğer 5 ilmeği örün. 
Sonra yine 6 ilmeği öne alın. Ve 6 ilmek örün. Bu şekilde sıra bitinceye kadar devam edin. 
Sonda 12 ilmek kalacak, kalan 12 ilmeği düz bir şekilde örün. Modeliniz ilerledikçe ortaya çıkacak. 
Model için hep yukarı doğru 5 sıra olacak ama burgu için 6 ilmek örülecek. 
28 cm ene sahip olacak bir boyunluk örgüsü ortaya çıkacaktır. Ayrıca boyunluk başlangıçtan sona kadar 50 cm olacak şekilde örülecek. 
Son burgudan sonra 3 sıra daha örün ve bitirme işlemini yapın. 
Bitirme kısmında 1 tane ters örün ve diğerinin içinden geçirin. Son ilmeğe kadar devam edin. Son ilmekte ipi biraz uzun kesin ve boyunluğu dikme işlemine geçin.
Misinalı iğneyi elinize alın ve ipi iğneye takın. 
Boyunluğu ikiye katlayın ve iki tarafın birleştiği kısımda boyunluğu dikmeye başlayın.
Örgünün üst kısmında 2 tane ilmekten ipi geçirin ve bu şekilde tek tek ilmeklerin hepsini eşleştirin ve bu şekilde aşağıya kadar dikin.
Tarz ve oldukça da farklı boyunluk modeliniz bu adımlardan sonra tamamlanacaktır. İyi günlerde kullanmanızı dileriz. 

Misinalı Şiş Nereden Alınır?

misinalı şiş nereden alınır

Misinalı şiş nereden alınır diyorsanız yummak mağazamız ile tanışmaya hazır olun. Mağazamızda sizleri mutlu edecek birçok örgü ipi ve şiş, tığ modeli mevcuttur. Sadece misinalı şiş de değil, birden çok örgü ipi modeli ve markası da bulunmaktadır. 
En popüler marka iplerinden çok sevilen örgü malzemelerine kadar her şey mağazamızda var. İhtiyacınız olan ürünlerin tamamına kolaylıkla ulaşabileceğiniz mağazamız sizlerin de vazgeçilmez alışveriş mağazalarından biri olmayı başaracak. O halde şimdi alışveriş yapmanızın tam zamanı!

Misinalı Şiş Pahalı Mıdır?

Misinalı şiş, oldukça uygun ve avantajlı bir üründür. Mağazamızda yer alan misinalı şiş ve diğer tüm ürünleri en uygun fiyatlarıyla alma şansınız her zaman vardır. Şiş türlerinden örgü malzemelerinin tamamına ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 
Her bir ürün uygun fiyatlı olduğu kadar manevi değeri yüksek ve bir o kadar da kalitelidir. Birden çok ürünü alabilir gönül rahatlığıyla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu mağazadan alışveriş yapmak sizleri fazlasıyla mutlu edecek. 
Unutmayın ki misinalı şiş başta olmak üzere tüm malzemeler ile yummak olarak her zaman yanınızda. Bol eğlenceli alışverişler dileriz. 

Yükleniyor...