1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Akrilik İp

Akrilik ip modelleri için doğru adrese geldiniz. Üstelik sadece akrilik ip de değil diğer tüm örgü ipi model ve markalarımızda mağazamızda mevcut. İhtiyacınız olabilecek birbirinden şık ve kaliteli örgü ipi modellerine mağazamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm renk seçenekleri mağazamızda sizleri bekliyor. Örgü işi sanatına başlamak ve keyfinize güç katmak için en doğru zaman!

Akrilik İp Nedir? 

Akrilik ip, hammaddesi akrilik olan örgü ipi türüdür. Bir plastik çeşidi olan akrilik için iplik, kumaş veya birçok ürüne dönüştürülen sentetik madde de diyebiliriz. Yani akrilik ip insan yapımı bir üründür, doğal değildir. %85 oranında “aklinolitril” adında suda çözünebilen kimyasal bir madde içermektedir. Örgü işi yaparken yine tercihi yüksek olan bir ip türüdür. 
Birden çok örgü ipinin türü akrilikten oluşabilmektedir. Oldukça sağlam ve kaliteli bir yapısı vardır. Bu nedenle örgü örme işiyle uğraşan çoğu kişi akrilik ipi tercih edebilmektedir. Ayrıca sentetik bir ip türüdür. Eğer örgü işine yeni başlıyorsanız akrilik ip alabilir ve zamanla pamuk türü ipleri tercih ederek daha yaratıcı ürünler ortaya koyabilirsiniz. 

Akrilik İp Seçerken Nelere Dikkat Edilir? 

Akrilik ip seçerken birkaç püf noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bu noktaların başında elbette ki ürün özellikler ve açıklama kısmı gelir. Peki, neden bu kısma dikkat edilmeli? Çünkü ürün özellikleri ve açıklama kısmında ürüne ait gramaj, kullanılması gereken tığ ve şiş numarası ve buna benzer daha pek çok özellik yazar. Böylece alacağınız örgü ipinin hangi özellikleri taşıyor olduğunu öğrenebilirsiniz. 
Üstelik örgü işine ilk kez başlayan biriyseniz bu kısım sizlere hangi tığ, şiş veya ipi almanız gerektiği konusunda da yardımcı olacaktır. Bu nedenle akrilik ip veya diğer tüm ip modellerini almadan önce mutlaka ürünün açıklama kısmına odaklanın. Hem bu sayede kaliteli ve doğru bir ipi de seçmiş olacaksınız. 

Akrilik İp İle Neler Yapılabilir? 

Akrilik ip insan yapımı yani el yapımı olduğu için doğa ürün veya yünlere göre çok daha dayanıklı bir iptir. Sentetik olduğu için de oldukça fazla renk çeşidi vardır. Bu renk seçenekleri arasından zevkinize göre renkler seçebilir, hayalinizdeki tasarımları ortaya koyabilirsiniz. Atkısından çorabına, patiğinden pançosuna, hırkasından boyunluğuna kadar pek çok ürünü akrilik iple örebilirsiniz. 
Ayrıca yüne karşı alerjisi olanlar için de akrilik ip güzel bir avantajdır. Eğer sevdiklerinize veya yakınlarınıza bir hediye örmek istiyorsanız yüne alerjileri olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olduktan sonra eğer alerjileri varsa akrilik ipten yana durabilirsiniz. Üstelik akrilik ip yıkanabilir, bu nedenle de oldukça dayanıklıdır. Haliyle ördüğünüz tüm ürünler yıkanabildikleri için dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. 

Akrilik İp Nereden Alınır? 

Akrilik ip nereden mi alınır? Tabii ki Türkiye’nin sevdiği bir adres olan yummak mağazamızdan alınır. Hem renkli hem de seçenekleri fazla olan mağazamız üzerinden akrilik ip başta olmak üzere birden çok ip modelini alabilirsiniz. İp modelleri bir yana markaları da yine mağazamızın kategorileri arasında var. Dilediğiniz zaman mağazamız üzerinden ip marka ve modellerine ulaşabilirsiniz. 
Aynı şekilde akrilik ip için birden çok yün dükkanı ve mağazası vardır. Ancak her zaman her istediğinizi olduğunuz yerde veya konumda bulamayabilirsiniz. İşte böyle durumlarda yine imdadınıza yetişen yummak mağazası olacaktır. Kaliteyi ucuza alabileceğiniz mağazamızı keyifle dolaşabilir, aradığınız ve ihtiyacınız olan tüm örgü işi malzemelerini mağazamız üzerinden bulabilirsiniz. 

Akrilik İpinde Esneme Oluyor Mu? 

Akrilik ipinde esneme payı yok denecek kadar azdır. Her örgü ipinde olduğu gibi akrilik ipi de oldukça sert ve dayanıklı bir iptir. Bu sayede örgü örerken zorlanmazsınız. Dilediğiniz örgü modellerini en kısa sürede hayalinizdeki şekliyle ortaya koyabilirsiniz. Aynı zamanda örgü işi bittikten sonra üreteceğiniz örgü modelleri az da olsa esneyecektir. Patik, çorap vb. gibi ürünler giyildiğinde esnerler. 
Esnemesi rahatlık açısından oldukça önemlidir. Yani ürünlerin rahat bir şekilde kullanılabilmesi için esniyor olması gerekir. Örgüyü örerken dayanıklı ve sağlam olan örgü ipleri örüldükten sonra esneme payları sayesinde ürünleri kullanışlı yapar. Bu nedenle çok seveceğiniz örgü işi sanatına çok daha fazla zaman kaybetmeden başlamanızı öneririz. 

Akrilik İp Fiyatları Ne Kadardır? 

Akrilik ip fiyatları oldukça uygun ve avantajlıdır. Piyasadaki birçok mağazaya oranla ekonomik olan mağazamıza dilediğiniz zaman uğrayabilir, bütçe dostunuz olacak alışverişler yapabilirsiniz. Üstelik sadece akrilik ip değil, alacağınız tüm ip türleri ve diğer malzemelerin tamamı en uygun fiyatları ile sizleri karşılıyor olacak. İhtiyacınız olan tüm örgü işi malzemeleri için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Akrilik İp Çeşitleri Nelerdir?

Akrilik ip çeşitleri oldukça fazladır. İpten ipe göre farklılık gösterebilmektedir. İstediğiniz tüm ip modelleri ve markaları için mağazamızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Renk seçenekleri oldukça fazla olan bütün örgü ipi çeşitleri kategorilerimizde sizler için yer alıyor. Bunun yanı sıra ihtiyacınız olan tüm ürünlere ve modellere yine mağazamız üzerinden ulaşabilirsiniz. 
Yükleniyor...