1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Örgü İpi

Örgü ipi mi arıyorsunuz? O halde birbirinden şık ve kaliteli örgü iplerini bulacağınız mağazamıza hoş geldiniz. Mağazamızda neler var neler… Göz zevkinize hitap edecek şık ipler gönlünüzde taht kuracak. Örgü işi sanatına başlamak için sabırsızlanacak ve ördükçe keyif alacaksınız. Manevi değeri yüksek olan el emeği göz nuru olan ürünlerin tasarımcısı olacaksınız. Bir değil, iki değil çok daha fazla ip modelinin ve markasının bulunduğu yummak mağazamızı sizler de çok seveceksiniz…

Örgü İpi Nedir?

Örgü ipi, farklı lif ve malzemeler kullanılarak üretilen ip türüdür. Akrilik, pamuk vb. gibi içeriklere sahip olan birden çok örgü ipi çeşidi vardır. Yaz ve kış mevsimleri dahil olmak üzere her mevsime uygun olan ip çeşitleri de mevcuttur. Renkli seçenekleri ve özellikleri ile de günümüzde hanımlar başta olmakla beraber çoğu kişi tarafından ilgi gören ve çok sevilen el işi sanatlarındandır. 
Kazak, panço, bere, şapka, patik vb. gibi birçok örgü işinde örgü ipi modelleri tercih edilir. Her ipin kendine has özelliği ve işlenmesi için gereken tığ veya örgü şişi ölçüleri değişiklik gösterir. Sizler de bu el işi sanatına başlamadan önce örmek istediğiniz ürüne göre örgü ipleri seçebilir, örgü iplerine uygun tığ veya şiş modellerinden yana durabilirsiniz. Yummak mağazamızda örgü ipleri için ayrıca tığ ve şiş numaraları belirtilmektedir. 
Örgü İpi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?
Örgü ipi seçerken ilk olarak mevsimi baz almalısınız. Yani hangi mevsime göre örgü örmek istiyorsanız o mevsim için uygun olan örgü ipi modellerini seçmeniz yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra örgü ipinin modele uygunluğu da oldukça önemli bir detaydır. İpin kalitesi de yapacağınız işin modelin modern görünümü ve estetiği için bir önceliktir. 
Bunlara ek olarak alacağınız örgü ipinin %100 organik pamuktan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bebekler için örgü öreceksiniz onların cildine iyi gelecek ve ciltlerini tahriş etmeyecek pamuk örgü iplerini almanız önemlidir. Yani örgü işinde önemli olan bir husus da ipin içeriği ve üretildiği malzemedir. Zira her bir örgü için yummak mağazamızda özellikler kısmı mevcuttur. Orada iplere dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Örgü İpi ile Neler Yapılabilir?

Örgü ipi ile neler mi yapılır? Elbette ki sayısız üretimler… Evet, doğru okudunuz. Heyecanla başlamak istediğiniz örgü örme sanatında yapabileceğiniz birçok şey var. Geniş bir kullanım ve üretim alanı olan örgü ipleri ile sevdikleriniz için harika ürünler ortaya koyabilirsiniz. Mesela bebeklere bere, kazak, şapka gibi ürünler örebilirsiniz. Dışarıya çıkarken üstünüze atabileceğiniz pançolar için de örgü sanatını işe koşabilirsiniz. 
Aynı şekilde kadife örgü iplerini kullanarak yumuşacık olan ve sizi kış boyunca sıcacık tutacak battaniyeler örebilirsiniz. Kağıt ip modellerini kullanarak modern hasır çantalar örebilirsiniz. Makrome ipiyle aksesuarlar ortaya koyabilirsiniz. Amigurumi ipiyle çocuklarınıza özel ve manevi değeri yüksek oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Bunun gibi daha pek çok örgü ipi modeli vardır ve tasarım sürecinde sizlere yoldaş olur. İstediğiniz zaman birçok örgü ipi çeşidini mağazamızdan kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Örgü İpi Nereden Alınır?

Örgü ipi tabii ki sizlerin de çok seveceği yummak mağazasından alınır. Birbirinden kaliteli, sağlam ve renkli ipler için şüphesiz tercih edeceğiniz kategorilerimizle hayalinizdeki tasarımların yaratıcısı olacaksınız. Sadece örgü ipi mi var? Hayır, çok daha fazlası var. Markalarıyla çok bilinen ip modellerinden örgü şişi ve tığlarına, tuhafiye malzemelerinden tekstil ürünlere kadar bir sürü malzeme mevcuttur. 
Yani aradığınız tüm örgü sanatı için bir sürü malzeme var. İstediğiniz ip modelinden ip markasına, örgü şişi çeşitlerinden tığ çeşitlerine kadar her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Kalitesinden ödün vermeyen bu ürünleri aldıkça örgü sanatına olan aşkınız daha da güçlenecek. O halde şimdi bu sanata başlamanızın ve hayalinizdeki tasarımları gerçeğe dönüştürmenizin tam zamanı!

Örgü İpinde Esneme Oluyor Mu?

Örgü ipi modelleri sayısızdır ve her bir ipin kendi özellikleri türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı örgü iplerinde esneme olurken bazı örgü iplerinden az da olsa esneme olmaz. Bu nedenle esnek ürünler üreteceğiniz zaman enseme yapan örgü iplerini tercih edebilir, birden çok model ile sevdiklerinize sürprizler yapabilirsiniz. 
Zira alacağınız tüm ip modelleri için mağazamızı seçebilirsiniz. Esnek ve esnek olmayan tüm örgü ipi çeşitleri kategorilerimiz içerisinde var. İstediğiniz zaman bu ürünlerden birini alarak örgü sanatının bir parçası da siz olabilirsiniz. Öreceğiniz ürünleri sevdiklerinize armağan edebilir veya satışını yaparak kazanç elde edebilirsiniz. 

Örgü ipi Fiyatları Ne Kadardır?

Örgü ipi fiyatları ne kadar diye merak ediyorsanız müjdemizi isteriz. Neden mi? Çünkü mağazamızda bulunan her bir ürün en uygun fiyatlarıyla sizleri bekliyor. Adeta sizlere bütçe dostluğu yapacak olan örgü ipi ve örme malzemeleri ile vazgeçilmez adresiniz yummak olacak. Bol keyifli alışverişler dileriz. 

Örgü ipi Çeşitleri Nelerdir?

Birden çok örgü ipi çeşidi vardır. Ve bu örgü ipleri genellikle içeriğinde doğal lif bulunduran ip çeşitlerindendir. Bu yüzden de örgü ipi alışverişi yaparken mutlaka ipin içeriğine dikkat etmelisiniz. Böylece en kaliteli ve sağlam ipleri almış olacaksınız. Bir sürü çeşit için örgü ipi kategorimize uğrayabilirsiniz. 
Yükleniyor...