1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Misina İp

Ürün bulunamadı.

Örgü işi sever hanımları ve tüm örgü sanatı gönüllerini buraya alalım mı? Çünkü örgü severleri memnun edecek birbirinden şahane ürünleri ve malzemeleri satışa sunuyoruz. Türkiye’nin en sevdiği Online alışveriş mağazalarından biri olmayı başaran yummak mağazamız, sizler için faaliyetine devam ediyor. 
Misina ip var mı? Çeşitleri neler? Hangi örgü malzemeleri ve ürünleri yummak da yer alıyor gibi sorularınıza kolaylıkla yanıt bulacağınız bir içerik hazırlamak istedik. Bugün bu içeriğimizde istediğiniz tüm el işi sorularına yanıt bulabileceksiniz. Özellikle de misina ipini merak edenler için harika bir içerik oldu. 
Peki, misina ip nedir? Bu sorunuza kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz. Birçok özelliği ile en sevilen ip türlerinden olan misina ipi, günümüzde oldukça popüler. O halde elinize kahvenizi aldıysanız ve hazırsanız misina ipi ile ilgili detaylara geçebiliriz. Keyifli okumalar dileriz. 

Misina İp Nedir? 

Misina ip, el işi sanatında kullanılan ve içeriği genellikle polietilenden oluşan sentetik bir ip türüdür. Genel olarak aksesuar yapımında ve tasarımında kullanılan iplerden biridir. Bazı misina ipleri serttir, esnemez. Bazıları ise esner ve yumuşaktır. Bu ipleri kullanım amacınıza göre tercih edebilirsiniz. Ancak hem esneyen hem de esnemeyen tüm misina ipleri oldukça sağlam ve kalitelidir.  
İp misinalar, jel döndürme adı verilen bir işlem sürecinden sonra ince ve birçok fiberin ağ gibi örüldüğü bir yapıya dönüşür. Buna da Dyneema veya Spectra adı verilmektedir. Daha sonra ise işlem kaplam süreci gelir ve bunun sonucunda misina ip oluşur. Ayrıca bu ipin birçok avantajı vardır. Misina ip avantajları ise şu şekildedir;
Misina yumuşaklığı; oldukça önemli bir detaydır. Kullanım kolaylığı sunması bakımından tercih oranı yüksek olan bir ip türüdür. Kolay sarılabilir ve açılabilir olmalıdır. 
Güneş ışınlarına karşı dayanıklılık; erimeyen ve oldukça da sağlam bir ip içeriğine sahip olan misina ipi, güneş ışınlarına maruz kalmaz. 
Hassaslık; yapacağınız işe göre gerekli düzeyde hassasiyet sunar. Sağlıklı ve kaliteli bir iptir. Kullanım amacına göre de hassaslık sunar. 
Geniş renk seçeneği; istediğiniz birçok renkte misina ip bulma şansınız var. Renk seçeneği geniş bir ip türüdür. 
Fiyat uygunluğu; en uygun misina ip fiyat seçenekleri ve kaliteyi ucuza alma. 
Esneyen yapısı; esnek olması sayesinde rahat bir kullanım sunar ve uzun mesafelere kadar uzayabilir. Üstelik kopma eğilimi azdır ve oldukça da sağlam bir ip türüdür. 
Büyük balıklarla kolay mücadele; büyük ağırlıklı balıkları dahi tutabilme gücüne sahip bir ip türüdür. Sağlam ve fazlasıyla kalitelidir. 
Misinaların dayanıklılığı; taşıma gücü ve çap genişliği birbirine orantılı olarak artar. Çap genişliği, mm birimi, üzerinden sınıflandırılır. 
Birbirinden farklı seçenekleri ve avantajları sayesinde misina ipler, farklı pek çok alanda kullanılmaktadır. Balık tutma faaliyetlerinde dahi misina ipler tercih edilmektedir. Kısacası el yapımı aksesuarlardan diğer tüm alanlara kadar pek çok kullanımı vardır. 

Misina İp Nasıl Olmalı? 

Misina ip nasıl olmalı diyorsanız ilk olarak kullanım amacınızı baz almalısınız. Çünkü kullanım alanı oldukça yaygın olan bir ip türünden bahsediyoruz. Birçok el işinde, balık tutmada ve daha pek çok alanda kullanılabilen bir iptir. Sert, kalın, yumuşak, ince modelleri ile sizlere kolaylık sağlayacak bu ip türü ile istediğiniz el işi veya hobi işlerini yapabilirsiniz. 
Mesela kendinize veya sevdiklerinize aksesuarlar tasarlayabilir, bileklik veya kolye gibi ürünlerde sağlamlığı ile ön plana çıkan misina ipleri kullanabilirsiniz. Aynı şekilde balık tutmaya giderken işinize yarayacak olan kuvvetli misina ip türlerinden birini kullanabilirsiniz. Kısacası ihtiyacınız ne yönde ise ona uygun olabilecek misina ipi çeşitlerini seçmeniz yerinde olacaktır. 
İp misina terimleri de vardır. Hatta bu terimle şu şekildedir:
Fused braid; eritme yöntemi ile elde edilmiş örgü misina türüdür. 
Standart braid; standart olarak hazırlanmış bir ip türüdür.
Hollow core braid; bu misina türü leader misina ile birleştirilmek için özel olarak tasarlanmıştır. 
Spectra; Amerikan şirketi olan Honeywell tarafından üretilmiş bükümlü misinadır. 
Carrier; çok katlı ip misinaların her bir katını oluşturmaktadır.
Polyethylene; misina iplerinin ana malzemesi olan sentetik termoplastiktir. 
Dyneema; Jollanda şirketi DSM tarafından üretilen bükümlü örgü misinalardır. 
Gel-spinning; Polietilenin örgü misinalarının her bir katını oluşturur. 
Pics per ınch; her bir inç başına düşen kesişme noktalarıdır. 
Vb. gibi terimler, misina ip için sıklıkla kullanılan terimlerdir. Elbette ki her birinin anlamı ve kullanım biçim farklıdır. Misina ip alırken bu terimleri bilmek işinize yarayacaktır. 

Misina İp Fiyatları Nelerdir? 

Misina ip fiyatlarını merak mı ediyorsunuz? O zaman müjdemizi vermek isteriz. Çünkü en uygun misina ip türlerimiz vardır. Üstelik her bir misina ip en uygun ve avantajlı fiyatları ile sizleri karşılamaktadır. Bu sayede dilediğiniz her türlü ipi ve diğer tüm malzemeleri en uygun fiyatlarla alma şansını yakalayabilirsiniz. 
Adeta sizlere bütçe dostluğu yapacak bir mağazamız var. Arayıp bulabileceğiniz tüm ürünleri en avantajlı fiyatları ile almanın keyfini yaşayabilirsiniz. Şimdi en güncel stoklarımız sizlerle yummak da… Şimdi alışverişe başlayın ve kaliteyi ucuza almanın mutluluğunu sevdiklerinizle paylaşın.

Misina İp Çeşitleri Nelerdir? 

Misina iplerinin birden çok renk seçeneği bulunmaktadır. Farklı pek çok alanda kullanımı yaygın olan misina ipleri ile istediğiniz tasarımları yapabilirsiniz. Canınız istediğinde balık tutmaya gidebilirsiniz. Aynı şekilde ihtiyacınız olabilecek birden çok misina ip türü vardır. Yapmanız gereken tek şey aradığınız misina ipi modellerini almaktır. 
Ve biz de yummak mağazası olarak sizlere kolaylık sağlayacak tüm misina iplerini beğeninize sunuyoruz. Dilediğiniz zaman mağazamız üzerinden keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik sadece misina ipi de değil diğer tüm ip türlerini ve malzemeleri de kolaylıkla mağazamızda bulma şansınız var. 

Misina İp Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Misina ip seçerken nelere mi dikkat edilir? Evet, doğru anladınız. Misina ip seçerken de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar elbette ki var. Bunların başında alacağınız misina ipin özellikler kısmı gelmektedir. Açıklama kısmında ürüne dair bilgiler detaylı olarak yer alır. Boyundan ebatına, kullanım amacından ipin gramajına kadar pek çok seçenek var. 
Bu sayede misina ip veya herhangi bir ip modelini seçmeden önce açıklamalar kısmına dikkat etmenizi öneririz. Böylece en doğru misina ipini seçeceksiniz. Bu şekilde de ihtiyacınız olan tüm ip seçeneklerini kullanım amacınıza uygun olacak şekliyle alma şansını elde edebilirsiniz. Peki, misina ip nereden alınır?

Misina İp Nereden Alınır?

Tabii ki yummak mağazasından alınır. Kalitesi, güvenliği ve daha pek çok özelliği ile misina ipler sizleri mutlu etmeye yetecek de artacak. İstediğiniz her türlü ip modellerini kolaylıkla alabilir, sevdiklerinize de hediye olarak uzatabilirsiniz. Hem farklı bir hediye seçeneği olacak hem de sevdiklerinizle belki de balık tutmaya çıkacaksınız. 
Her türlü amaç için kullanımı uygun olan misina ip renk seçenekleri de yaygın. Rengine, boyutuna veya gramajına alışveriş yaparken kendiniz de karar verebilirsiniz. İstediğiniz zaman misina ip seçeneklerine göz atabilirsiniz. Yummak ile tüm el sanatlarına ve aktivitelerinize uygun seçimler yapabilirsiniz. 

Yükleniyor...