1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Polyester İp

Günümüzde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan polyester ip, şimdi yummak mağazamızın yenilenen stoklarında sizlerle buluşuyor. Giyim sektöründe sıklıkla kullanılan polyester ip, önemli bir ip türüdür. Aradığınız tüm polyester ip çeşitleri ve çok daha fazlası da elbette ki yummak mağazamızda sizleri bekliyor. 
El işi sanatına başlamaya karar verdiğinizde ilk işiniz yummak mağazamızla tanışmak olsun. Çünkü istediğiniz ve ihtiyacınız olan her şey mağazamızda yer alıyor. Örgü ipinden örgü malzemelerine kadar birçok şey var. Eğer hazırsanız ve elinize kahvenizi aldıysanız içeriğimizin devamına geçebiliriz.  

Polyester İp Nedir? 

Polyester ip, elyafta üretilen ve tam yapay olan iplik türüdür. Petrol türevi olarak da bilinir. Filament veya ştapel elyaftan üretilmektedir. Polyester lifleri ise tek başına kullanılabilmektedir. Aynı zamanda çeşitli doğal veya yapay liflerle de kullanılabilir. Kısacası polyesterin hammaddesi petrol ve taş kömürü katranıdır.
Bunun yanı sıra polyester ipinin taşımış olduğu birçok özellik söz konusudur. Bu özellikler ise şu şekildedir:
Polyesterin yanıcı özelliği vardır.
Kolaylıkla yıkanabilir ve kuru temizleme yapılabilir.
Polyester çubuk kuruma özelliği vardır.
Kırışıklıklara, daralmaya ve aşınmaya karşı dirençlidir.
Güve ve böceklere karşı dayanıklıdır. 
Yalıtım alanında da kullanılabilen bir üründür. 
260 derecede erime gösterir.
Bu özelliklerin tamamına sahip olan polyester ipi iki çeşide ayrılır. Yani polyester lifi, doymuş ve doymamış polyester olarak iki çeşittir. Her bir çeşit ipin kalitesine güç katmaktadır. Alacağınız polyester ipi çeşidi ne olursa olsun kaliteyi yakından tanıyacaksınız.  

Polyester İp Nasıl Olmalı? 

Polyester ip ihtiyacınıza cevap veriyor olmalıdır. Yani kullanmak istediğiniz durumlara göre polyester ipi tercihi yapabilirsiniz. Zira polyester ipinin kullanıldığı belli başlı alanlar vardır. Bu gibi alanlara uygun bir ip olmalıdır. 
Üstelik sadece uygunluk da değil, kaliteli olmalıdır. Kısacası alacağınız polyester ipinin hem kalitesine hem de uzun ömürlü olmasına dikkat etmelisiniz. Peki, polyester ip hangi alanlarda kullanılır? Tabii ki birçok alanda kullanılmaktadır. Her türlü erkek ve kadın giyimde, bayan iç giyimde, spor kıyafetlerinde, ev tekstilinde, endüstriyel alanda ve daha pek çok yerde polyester ip kullanımı yaygındır. 
Geniş bir kullanım alanı olan polyester ipler, ayrıca günümüzde oldukça da popülerdir. Sizler de ihtiyacınız olduğunda yummak mağazamız üzerinden bu ipi ve çok daha fazlasını alabilirsiniz. 

Polyester İp Fiyatları Nelerdir? 

Polyester ip fiyatlarını merak mı ediyorsunuz? O zaman derin bir nefes alabilirsiniz. Çünkü sizlere duymak istediğiniz o cevabı veriyoruz. Evet, yummak mağazamızdan alacağınız tüm polyester ipi çeşitleri en uygun fiyatlarıyla sizleri mutlu edecek. 
Birbirinden farklı onlarca örgü ipi ve malzemesi de yine aynı şekilde oldukça ucuzdur. Yani mağazamızdan beğendiğiniz her türlü ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Üstelik ucuz ancak bir o kadar da kaliteli olan polyester ip ve diğer tüm ipleri çok seveceksiniz. 
Dilediğiniz zaman kendiniz için polyester ip alabilirsiniz. Zira birçok alanda kullanabileceğiniz polyester ipler, işinize yarayacaktır. Canınız alışveriş yapmak istediğinde ve hobiler edinmek için sabırsızlandığınızda mutlaka yummak mağazamızla tanışmanızı öneririz. 

Polyester İp Çeşitleri Nelerdir? 

Polyester ipin çeşitleri elbette ki vardır. Bunlar; tekstüreli ve tekstüresiz olarak iki türdedir. Sentetik iplikler ve diğer sentetik iplik türlerine göre daha çok avantajlı olan ip türüdür. Polyester lifinin, renkleri lekelidir ve beneklidir. Ve genellikle polyester iplikler tek katlı ve çift kat bükülmeli olarak çeşitlendirilirler. 
Aynı zamanda polyester iplikler tek ve çift katlı bükülmeli olarak da çeşitlendirilmektedir. Tek katlı olan ipliklerde ne kadar büküm olursa olsun ipin kopmaması amacıyla dokuma çözgüsü kullanılır. Çift kat bükümlerde ise katlar çift olduğundan dolayı ipler birbirini tutarak kaymanın önüne geçer. Kısacası farklı birçok polyester ipi çeşidi vardır. Her birine ayrı ayrı yummak mağazamız üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Polyester İp Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Polyester ip seçerken birkaç püf noktaya odaklanmanız yerinde olacaktır. Neden mi? Elbette ki en doğru polyester ipini seçmek için. İhtiyacınız olan bir ürünü almadan önce ise açıklama kısmına bakmalısınız. İster polyester ip ister başka bir ürün olsun, önceliğiniz açıklama kısmı olmalıdır. Çünkü bu kısımda ip ile ilgili özellikler yer alır. 
Ve bu özellikler polyester ipin boyutu, ebatı, kullanım amacı, gramajı ve metrajı gibi bilgileri sunar. Bu da sizlere en doğru ipi aldırma konusunda yardımcı olacaktır. Bu nedenle polyester ipinizi almadan önce özelliklerini iyice analiz edin ve doğru ipi seçin. Şimdi ise mağazamız üzerinden seçimlerinizi yapabilir, keyif dolu bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. 
Peki, polyester iplikler nereden mi alınır? Tabii ki Türkiye’nin bir numaralı yummak mağazasından alınır. Çünkü mağazamızda yok yok! Arayıp da bulacağınız birden çok ürün için en doğru adres yummaktır. Örgü ipi çeşitlerinden örgü şişi ve tığlarına, tuhafiye ürünlerinden hobi ürünlerine kadar seçeneği bol olan bir mağazamız var. Üstelik örgü işine başlamak için ihtiyacınız olan bir sürü ürünü kaliteli bir şekilde mağazamızdan alabilirsiniz. 
Yükleniyor...