1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Örgü Şişi ve Tığlar

Örgü şişi ve tığ arıyorsanız yummak mağazasıyla keyif dolu işlere imza atmaya hazır olun. Çünkü mağazada aradığınızdan çok daha güzel malzemeler var. Örgü şişinden tığ modellerine, ip türlerinden marka ürünlere kadar bir sürü ürünü kalitesiyle bulabileceğiniz çeşitlerimiz mevcut. Üstelik birden çok renk seçeneği, örgü ipi, örgü şişi ve tığ çeşitleri ve çok daha fazlası bulunuyor. O halde sizler de hayallerinizin imzasını bırakmaya ve o ürünlerin tasarımcısı olmaya başlayabilirsiniz. Tüm model ve seçenekler zengin içerikleri kategorilerimizde sizleri bekliyor. 

Örgü Şişi ve Tığ Nedir?

Örgü şişi ve tığ, örgü örme ve diğer adıyla el sanatlarından biri olan örgü işi için gerekli olan en önemli malzemelerdir. Zira örülecek her ürüne göre örgü şişi veya tığ farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; amigurumi yapılırken genellikle tığ kullanılır ancak çorap, patik vb. gibi giysiler örülürken de örgü şişi tercih edilir. Yine aynı şekilde örgü işi için kullanılacak olan ipin kalınlığına ve özelliklerine göre de örgü şişi numarası farklılık arz eder. 
Bu ve buna benzer birçok özelliği daha olan örgü şişi ve tığ modellerinin tamamı mağazamızın ayrıca açılmış olan örgü şişi ve tığ bölümünde yer almaktadır. Örgü işine başlamaya karar verdiğinizde mağazamızı keyifle inceleyebilir, manevi değeri yüksek el emeği göz nuru ürünler ortaya koyabilirsiniz. Hayallerinizi ertelemeyin ve hayalinizdeki o tasarımları gerçeğe dökün. 

Örgü Şişi ve Tığ Nereden Alınır?

Örgü şişi ve tığ nereden mi alınır? Elbette ki Türkiye’nin en çok sevdiği ve tercih ettiği yummak mağazasından… Peki, neden yummak? Çünkü mağazada en bilinen ve kalitesiyle meşhur olan örgü ipleri, markalar, şiş ve tığlar yer alıyor. Makrome iplerden amigurumi iplere, klasik iplerden kışlık iplere ve daha birçok ip modellerine kadar her aradığınız ürün mevcut. Bu kadar mı? Tabii ki hayır… 
O çok sevdiğiniz ve kalitesinden ödün vermeyen markalar da yine mağazamızda… Alize markasından yummak modellerine, gazzal markasından nako markaya kadar daha bir sürü kaliteli markamız var. İstediğiniz markayı gözünüz kapalı alabilir, el sanatı yolculuğunuza keyifle başlayabilirsiniz. Bu keyfiniz yummak mağazasıyla hem uzun sürecek hem de sevdiklerinize dahi el emeğiniz olan manevi ürünler ortaya koyarak armağan edebileceksiniz. 

Örgü Şişi ve Tığ Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Bir hediyelik dahi alırken birçok püf noktaya veya ayrıntıya dikkat ediyoruz. Çünkü alacağımız ürünün işe yaraması veya armağan olarak uzatacağımız kişileri mutlu etmesi ilk önceliktir. Haliyle hangi ürünü alıyor olursak olalım bu tür ayrıntılara yer vermeli ve dikkat etmeliyiz. Zira yün, yumak, ip veya şiş, tığ gibi ürünleri alırken de hassas davranmalıyız. Peki, bu bahsettiğimiz hassaslık tam olarak ne? 
Şöyle ki, el sanatlarından biri olan örgü işinde küçük detaylar vardır. Mesela kalın bir yumak alırken o yumağın özellikler kısmına bakmanız ve yumak için hangi örgü şişini almanız gerektiği mağazada yer alıyor. Bunun gibi diğer tüm el işleri için de kullanmanız gereken ve uygun olan şiş, tığ modelleri ve seçenekleri yine ürün özellikleri kısmında belirtilmiştir. Kısacası bir malzemeyi veya ürünü alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey ürün özellikleridir. 

Örgü Şişi ve Tığ Çeşitleri 

Örgü şişi ve tığ çeşitleri neler diye merak ediyorsanız aradığınız modeller yer alıyor diyebiliriz. İhtiyacınız olan örgü şişleri ve tığlar ayrı ayrı kategorisinde mevcut. Kalın şişlerden ince şişlere, tığ modellerine ve pek daha fazlasına kadar ulaşabileceğiniz kaliteli ürünler var. Üstelik alışveriş yaparken seçeceğiniz yün, ip veya yumak çeşitlerine göre de örgü şişi mm değerleri yer alıyor. 
Yani her bir yumak üzerinde o yumağı örerken kullanmanız gereken örgü şişi değeri yazıyor. Mesela klasik bir yün ile öreceğiniz patik için 2-5 mm kalınlığında bir şiş kullanmanız gerekebilir. Bunun gibi kullanacağınız veya satın alacağınız her yumağın veya ipin üzerinde onlara uygun olan malzemelerin, örgü şişi ve tığların hangileri olması gerektiği detaylıca yazıyor. Bu nedenle alışverişinizi yaparken her biri ürünü özellikleriyle incelemenizi öneririz.  

Örgü Şişi ve Tığ Fiyatları Ne Kadardır?

Örgü şişi ve tığ fiyatları piyasada pek çok markaya veya firmaya göre 2 yukarı 5 aşağı farklılık gösterebilmektedir. Ancak yummak mağazası olarak biz hem kaliteli hem marka hem de uzun ömürlü olarak satışını gerçekleştirdiğimiz tüm modeller için en uygun ve ekonomik fiyatları sunuyoruz. Adeta alışverişinizi yaparken elinizi attığınız ve sepetinize eklediğiniz her bir üründe sizlere bütçe dostluğu yapıyoruz. 
Bu sayede son zamanlarda oluşan ekonomik dalgalanmadan etkilenmeden ve maddi açıdan zorlanmadan aradığınız o ürünleri kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Mesela en çok bilinen ve tercihe edilen markalardan Nako ipinin bile 17,50 TL gibi fiyatlardan başladığı bir mağazayız. Yani kaliteyi ucuza alabileceğiniz bir adres olarak biz, sizlere ihtiyacınız olan her ürünü ekonomik olarak hazırlıyor her geçen gün stoklarını güncelleyerek beğeninize sunuyoruz. 
Yükleniyor...