1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

  Himalaya ip ve daha pek çok örgü ipinin mevcut olduğu adresimize hoş geldiniz. Özellikle de örgü işi için ihtiyacınız olan tüm malzemelere kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir mağaza derledik. Marka iplerden tuhafiye malzemelerine, örgü şişi ve tığlarından tekstil ürünlerine kadar birden çok ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda da alacağınız her bir ürün birinci sınıf kalitedir, dilediğiniz zaman keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. 

  Himalaya İp Nedir?

  Himalaya ip, örgü sanatında kullanılan ve çeşitli el örgüleri ortaya çıkarmaya yarayan bir ip türüdür. İçeriğinde %100 polyester bulunmaktadır. Gramajı genel olarak 100 gramdır. 120 metredir. Bu ip için kullanılması gereken örgü şişi numarası 6.5 mm ve tığ numarası da 4.5 mm’dir. Kalın bir ip türü olduğundan mm değeri biraz fazladır. Bunun yanı sıra farklı renk seçenekleri de vardır. 
  Ayrıca himalaya ip ile battaniyeden pançoya ve daha birçok ürüne kadar örgü örebilirsiniz. Kalitesinden ödün vermeyen himalaya ipinin dokusu oldukça yumuşaktır. Kış aylarının vazgeçilmez ip türleri arasında yer alır. Sıcacık tutan özelliği sayesinde üşeme hissini ve durumunu ortadan kaldırır. Özellikle de bebeklerin ciltlerini tahriş etmeyen özelliği ile sıklıkla tercih edilen bir yündür. 

  Himalaya İp Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

  Himalaya ip seçerken birkaç püf noktaya odaklanmanız yeterli olacaktır. Mesela ipin içeriği oldukça önemlidir. Organik olarak üretilen ipleri almanız gerekir. Zira himalaya ipi doğal bir ip olduğundan ürünü incelerken özellikler kısmına göz atabilirsiniz. Özellikler kısmından ipin boyutundan ebatına, renginden içeriğine kadar bilgi edinebilirsiniz. 
  Aynı şekilde her bir ipin özellikler kısmında tığ ve örgü şişi numarası yer alır. Böylece alacağınız ürün için hangi şiş ve tığ numarası kullanılması gerektiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Örgü işi sanatında bunlar önemli ayrıntılardır. Özellikle de ilk defa örgü işi yapacaksanız bu bilgiler sizlere çok yardımcı olacaktır. 

  Himalaya İp ile Neler Yapılabilir?

  Himalaya ip ile birden çok şey yapılabilir. Yumuşak ve sıcak tutan bu ip sayesinde ister kendinize battaniye, panço, şapka gibi örgüler örebilir isterseniz de sevdiklerinize armağan etmek üzere güzel ürünler ortaya koyabilirsiniz. Bu ipin yumuşacık olma özelliği sayesinde de örgü örerken çok keyif alacaksınız. 
  Üstelik birden çok abartılı veya pahalı hediyeler yerine örgü örmeyi tercih edebilirsiniz. Manevi değeri yüksek olan el emeği göz nuru bu hediyeler ile sevdiklerinize kucak dolusu mutluluklar yaşatabilirsiniz. Zira manevi değerinden dolayı bu hediyeler sevdikleriniz için fazlasıyla anlamlı olacak. Ayrıca ördüğünüz örgüleri satarak ek gelir de elde edebilirsiniz. 

  Himalaya İp Nereden Alınır?

  Himalaya ip bir yumak yani yün çeşididir. Bu nedenle de tuhafiyelerde veya yün mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz ürünlerden bir tanesidir. Bu ipi ve diğer tüm örgü iplerini bu tür yerlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak bazen olduğunuz yerlerde bu tür ürünleri bulmak güç olabilir ve internet alışverişi yapmak durumunda kalabilirsiniz. 
  Eğer ki piyasadan daha uygun yün ve ip fiyatlarına denk gelmek istiyorsanız sizler de Türkiye’nin çok sevdiği yummak mağazamıza göz atabilirsiniz. Peki, neden yummak? Çünkü mağazamızda himalaya ipi başta olmak üzere diğer tüm ipleri, markaları ve gerekli örgü malzemelerini bulabilirsiniz. Üstelik her biri birinci sınıf kalitededir. 

  Himalaya İpinde Esneme Oluyor Mu?

  Himalaya ip özellikle hanımların çok sevdiği bir ip türüdür. Çünkü hem örgüyü örerken keyif verir hem de yumuşacık dokusuyla cilde iyi gelir. Bebeklere veya çocuklara örgü örerken de genellikle himalaya ipi tercih edilir. Aslında biraz da kadifemsi bir ip tarzıdır. Bu yüzden de örgüyü örerken esneme yapmaz. Esneme yapmadığı için de rahatlıkla örebilirsiniz. 
  Peki, himalaya ipi ile örülen ürün esner mi? Yine fazla esnemez. Zira esnemediği için tam kalıp bir ürün olur ve kolay kullanım sunar. Hatta kolaylıkla temizlenebilir ve yıkanabilir. Yıkansa dahi esnemez, bozulmaz ve uzun süre aynı şekilde kalıcılığını korur. Kısacası oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir üründür. İstediğiniz zaman el örgüsünde bu ipleri kullanabilirsiniz. 

  Himalaya İp Fiyatları Ne Kadardır?

  Himalaya ip fiyatları mağazadan mağazaya az da olsa değişiklik gösterebilir. Ancak piyasa ne olursa olsun en uygun ve ekonomik fiyatları arıyorsanız yummak mağazamızla alışveriş yapmaya hazır olun. Çünkü mağazamızda yer alan himalaya ipi ve diğer tüm ipler, örgü malzemeleri en ekonomik fiyatlarıyla sizleri bekliyor. Üstelik hem kaliteli hem de bir o kadar ucuz ürünlerden bahsediyoruz. Bu sayede keyif dolu alışverişler yapacaksınız. 


  Himalaya İp Çeşitleri Nelerdir?

  Himalaya ip çeşitleri birden çok tarzı ile beğeninize sunuluyor. Her biri oldukça kaliteli, sağlam ve uzun ömürlüdür. Renk seçenekleri de oldukça fazladır. İstediğiniz renk ile sevdiklerinize veya kendinize rengarenk örgüler örebilirsiniz. Ayrıca bir hediyeden daha fazlası olan bu örgüler ile sevdiklerinize manevi değeri yüksek sürprizler yapabilirsiniz. Son olarak da tüm himalaya ipi çeşitlerine örgü ipi mağazamızdan ulaşabilirsiniz. 
  Yükleniyor...