1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Yünlü ip ve daha pek çok örgü ipinin yer aldığı adrese hoş geldiniz. Bu mağazada aradığınız birden çok örgü ipi markası, şiş ve tığlar, tuhafiye malzemeleri, hobi ürünleri ve tekstil ürünleri gibi pek çok seçenek var. Zira örgü işine başlarken ihtiyacınız olan malzemelerin tamamını kategorilerimiz arasında kolaylıkla bulabilirsiniz. Dilediğiniz zaman mağazamızda küçük bir gezintiye çıkabilir, ihtiyacınız olan malzemeleri alabilirsiniz. 

Yünlü İp Nedir?

Yünlü ip, örgü işinde kullanılan ve oldukça yaygın olan ip türlerinden bir tanesidir. Kışlık giyim ürünleri ve aksesuarları için tercih edilen harika bir örgü ipidir. Her üşüdüğünüzde sizleri sıcacık tutar ve yıllar boyunca hiç hasar görmeden dayanıklı bir ürün olarak kullanılma seçeneği sunar. Ayrıca temizlenmesi de kolay olan bir üründür. Bu nedenle hem el örgüsü yapmayı sevenler hem de dünya genelinde örme makinesi kullananların çoğu doğal olduğundan yünlü ipi tercih ederler.
Yumuşacık dokusu ile cildi tahriş etmezler. Bebekler için örülen birden çok giysinin temelinde de yünlü ip vardır. Aynı zamanda da ince, orta, kalın ve çift kalın gibi çeşitleri de vardır. Bunlar gibi bazı yerel yün türleri de bulunmaktadır. Mesela bunlardan en bilindiği Shetland yünüdür. Dayanıklı, yumuşak ve yıkanabilir bir yün çeşididir.

Yünlü İp Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Yünlü ip seçerken birkaç püf nokta sizlere yardımcı olacaktır. Bu püf noktalara dikkat etmek işe doğru ve kaliteli yünleri almanız konusunda önemlidir. Öncelikle yünlü ip seçerken yapmak istediğiniz ürün için uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer bebeğinizi için bir şeyler örecekseniz onun cildini kaşındırıp tahriş etmeyecek ve %100 organik pamuk olan yünlü iplerden birini alabilirsiniz. 
Bunun yanı sıra doğal keten, kaşmir veya ipek gibi organik ürünlerden üretilen ipleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca alacağınız örgü ipinin modele uygun olması da önemlidir. Üstelik her mevsime uygun olmalıdır. Böylece yaz-kış demeden her mevsim de rahatlıkla kullanma olanağını elde edebilirsiniz. Son olarak da alacağınız yünün özellikler kısmında kullanmanız gereken örgü şişi veya tığ numarasını öğrenebilirsiniz. 

Yünlü İp ile Neler Yapılabilir?

Yünlü ip ile yapılabilecek onlarca üretim söz konusudur. Kazağından patiğine, çorabından şapkasına, eldiveninden atkısına ve daha pek çok ürüne kadar el işi örgüsü yapmanız mümkündür. İster bebeğinize takım örün ister annenize bere örün veya isterseniz de içinizi ısıtacak şapka modelleriyle kendinizi şımartın. Hangi amaçla olursa olsun ortaya çıkaracağınız ürünler ile keyif alacaksınız. 
Özellikle de örgü işine yeni başlıyorsanız ve birçok modeli tasarlayıp örmek istiyorsanız zamanla bu işten daha çok keyif alacaksınız. Çünkü örgü işini öğrendikten sonra daha çok tasarımı üretmek isteyeceksiniz. Hatta bir zaman sonra ürettiğiniz ürünleri hem sevdiklerinize armağan olarak uzatabilir hem de el emeği göz nuru bu ürünleri satarak gelir elde edebilirsiniz. 

Yünlü İp Nereden Alınır?

Yünlü ip tuhafiyeler başta olmak üzere birçok yün mağazasından alınabilir. Ancak aradığınız onlarca ip türünü bulunduğunuz yerde bulamayabilirsiniz. Bu noktada daha fazla çeşidin yer aldığı Online internet sitelerinden yani yün mağazalarından alabilirsiniz. Ve tabii ki Türkiye’nin en sevdiği örgü ipi sitelerinden biri olan yummak mağazamızı tercih edebilirsiniz.
Çünkü mağazamızda ihtiyaç duyduğunuz birden çok örgü işi sanatı malzemeleri mevcuttur. Örgü iplerinin markalarından örgü şişi ve tığlarına kadar her şey var. Üstelik tuhafiye ürünleri ve tekstil ürünleri de aynı mağazada sizleri bekliyor. Aradığınız ürünler için yummak mağazamızı yakından takip edebilir, örgü işi için kalitesinden ödün vermeyen malzemeleri alabilirsiniz. 

Yünlü İpinde Esneme Oluyor Mu?

Yünlü ip el örgüsü yaparken sizleri yoracak bir esnekliğe çok da sahip değildir. Ancak ördüğünüz ürünler tabii ki yumuşacık ve az da olsa esneyebilen ürünler olacaktır. Bu esneme payı çok azdır ve ürünleri yıkasanız dahi ürünler bozulmaz aynı kalıpta kalır. Haliyle ördükçe çok keyif alacağınız yünlü ip ve diğer tüm ip modellerinden birini seçerek istediğiniz ürünü tasarlayabilirsiniz. 

Yünlü İp Fiyatları Ne Kadardır?

Yünlü ip fiyatları alacağınız ip türüne göre değişiklik gösterir. Birden çok yün ipi çeşidi ve kullanım alanı vardır. Fakat yummak mağazamız üzerinden alacağınız her bir ürün oldukça kaliteli ve bir o kadar da uygun fiyatladır. Yani hangi örgü ipinden yana durursanız durun az maliyetli bir alışveriş yapmış olacaksınız. Sadece yün ipi de değil, örgü şişleri ve tığlar da ekonomik fiyattadır. 
Aynı şekilde tuhafiye malzemelerimiz ve tekstil ürünlerimiz de sizleri mutlu edecek cüzi miktarlara sahip. Aklınızda soru işareti kalmadan, gönül rahatlığıyla bu ürünlerden dilediğinizi alabilirsiniz. Yummak ile her daim bir adım önde olabilir, kaliteyi uyguna almanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. 

Yünlü İp Çeşitleri Nelerdir?

Yünlü ip çeşitleri, birden çok seçeneğe sahiptir. Akrilik, doğal pamuk vb. gibi içeriklere sahip bir sürü yün bulunuyor. Elbette ki alacağınız yünlü ip çeşidi de öreceğiniz örgü modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun için sizlere yardımcı olabilecek örgü ipi kategorisini hazırladık. Bu kategori üzerinden yünlü ip dahil olmak üzere diğer tüm ip modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz. 
Yükleniyor...