1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Punch İpi Nasıl Olmalı?

Tarih: 23.03.2022 20:21
Punch İpi Nasıl Olmalı?
El örgüsü sanatına gönül verenler, örgü örmekten hoşlananlar ve örgü örerken keyif dolu anlar yaşayanlar… Sizler için harika bir haberle geldik. Aradığınız ve kolaylıkla bulabileceğiniz birden çok örgü ipi modeli ile sevdiklerinize el emeği ve göz nuru tasarımlar hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok farklı tasarımlar için punch ipini tercih edebilirsiniz. Peki, punch ipi nedir? Bu ip nasıl olmalıdır?

Punch İpi Ne Demek? 

Punch ipi, örgü ipi modellerinden bir tanesidir. Simli modelleri de bulunan bu ip ile birbirinden şık tasarımlar yaratabilirsiniz. Her mevsime uygun olan bir örgü ipi türüdür. Gramaj olarak genellikle 20 gram şeklindedir. Bu iple örgü öreceksiniz kullanmanız gereken şiş numarası 8 olmalıdır. Birden çok renk seçeneği de mevcuttur. 
Kaliteli, sağlam ve dayanıklı olan punch ipi ile birbirinden güzel örgüler örebilirsiniz. Her bir örgü modelini sevdiklerinize el emeği göz nuru olarak armağan edebilirsiniz. Aynı zamanda özel günlerde pahalı ve abartılı hediyeler almak yerine kendi elinizle ördüğünüz bu özel tasarım ürünleri sizler için kıymetli olan herkese hediye edebilirsiniz. Tüm ip modelleri mağazamızda sizleri bekliyor. 

Punch İpi Fiyatları Nelerdir?

Punch ip örgü işi için sıklıkla kullanılan bir örgü ipidir. Sağlam, kaliteli ve dayanıklı olan bu ip ile sevdikleriniz için şık ve manevi örgüler örebilirsiniz. Kendinizi şımartmak istediğinizde farklı tarzda birçok tasarım üretebilirsiniz. Çocuklara iyi gelen ve ciltlerini tahriş etmeyecek battaniyeler örebilirsiniz. Bunun yanı sıra punch ipi gibi diğer tüm örgü ipleri ile de hayalinizdeki tasarımların yaratıcısı olabilirsiniz. 
Bu ipin ve tüm iplerin en güzel kısmı da uygun fiyatlı olmasıdır. Yani biz yummak mağazası olarak en uygun ve avantajlı fiyatları keyifle sizler için sunuyoruz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kalitesiyle fark yaratan bu mağazayı dolaşmak ve aklınızdaki tüm ürünlere detaylı olarak göz atmaktır. Eminiz ki yummak sizlerin de kalbini kazanmayı başaracak. 

Punch İpi Nasıl Olmalı? Özellikleri Neler?

Punch ipi sağlam ve dayanıklı bir iptir. Son zamanların en popüler ipleriyle tasarlanan punch tasarımlar, göz alıcı ürünleri ile herkesin beğenisini kazanıyor. Yapımı oldukça kolay olan punch ile keyifle çalışabilirsiniz. Pratik bir yapım aşamasına sahip olan punch, renkli ve özel tasarımları ile özel günlerde uzatılacak manevi hediyelerden biri olmayı da başarıyor. 
Punch Yapmak için Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
Punch malzemeleri piyasada en kolay şekilde bulunan ürünlerdendir. Özellikle de el işi sanatına başlamak istediğinizde ihtiyaç duyacağınız diğer tüm ürünleri de yummak mağazamız sayesinde bulmanız mümkündür. Dilerseniz punch malzemelerini barındıran punch setlerini de tercih edebilirsiniz. Ancak eğer ki set olarak almayacaksanız tek tek almanız gereken punch malzemeleri aşağıdaki gibidir. 
Punch iğnesi seti (iğne geçirici olmasına dikkat edin)
Kasnak
İp (renk seçenekleri mevcuttur)
Punch şablon çıktısı
Punch nakışı sabitleyici yapıştırıcı
Karbon kağıdı
Kalem
Bu ürünlere tek tek ulaşmanız oldukça kolay. Zira yummak mağazamızda aradığınız pek çok ürünü ve malzemeyi dilediğiniz an bulma şansınız vardır. Peki, punch nakışı nasıl yapılmaktadır*

Punch İpi ile Punch Nakışı Nasıl yapılmaktadır?

punch ipi ile punch nakışı
Punch nakışı yapmak oldukça keyifli ve bir o kadar da kolaydır. Sizler için derlediğimiz adımlar ile kendi punch tasarımlarınızı yapabilirsiniz.
İşlemek istediğiniz desenin çıktısını almalı ve kumaş ile bu çıktı arasına bir karbon kağıdı yerleştirip deseni kumaşa aktarmalısınız. 
Kumaşın işlenecek olan bölümünü kasnağa yerleştirin ve bu aşamada kumaşı iyi bir şekilde germeye özen gösterin Kumaşı istediğiniz düzeyde gerebilmek amacıyla da çivili kasnakları kullanmayı tercih edebilirsiniz. 
Daha sonra ise punch iğnesine ipliği geçirin.
Eğer orta kalınlıkta bir yün ve plastik nakış kalemi kullanıyor iseniz kalemin ayarını 6 ile 8 arasında yapabilirsiniz. Kalemin yanında bulunan sayıyı yukarı doğru ayarladığınızda daha kabarık ilmekler, aşağı doğru ayarladığınızda ise ufak ilmekler elde edebilirsiniz. Ve iğne ucunu da ip kalınlığı doğrultusunda değiştirmeniz gerektiğini de unutmamanız gerektiğini not edebilirsiniz. 
Punch makinesinin kesik ucunun, nakış yapılan yöne doğru bakması gerektiğini unutmayın. Ayrıca öncelikle desenin ana hatları olacak şekilde nakış işini gerçekleştirin.
Punch yapmanın püf noktalarından biri de nakışı yaparken iğneyi belli aralıklarla batırmaya ve iğneyi de ipi de çok çekmemeye dikkat etmelisiniz. Aksi durumda nakışın aralıkları çok olur ve bu hoş olmayan bir görüntüye sebep olabilir. 
Nakış uygulamasını bitirirken de kumaş üzerinde ipin bulunduğu noktayı tutup kalemi çekin, ardından da uygun bir noktadan ipi kesin.
Bu aşamalardan sonra önemli bir diğer soru da “punch ipi nasıl sabitlenir?” sorusudur. Bunun için punch yapıştırıcılarını kullanabilirsiniz. Yani nakışın arka tarafına (kullanılmayacak bölüme) punch yapıştırıcısını uygulamalısınız. Bu yapıştırıcı ile yaptığınız nakışın daha dayanıklı olmasını sağlar. 
Yapıştırıcıyı döktükten sonra kurumasını bekleyin ve yapıştırıcı kuruduktan sonra el işinizi kasnakla duvara asabilirsiniz. 
Yükleniyor...