1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Punch İğnesi Nasıl Kullanılır?

Tarih: 21.04.2022 14:25
Punch İğnesi Nasıl Kullanılır?
Punch işini mi öğrenmek istiyorsunuz? O halde doğru adrese hoş geldiniz. Mağazamız üzerinde bulabileceğiniz onlarca ürünü dilediğiniz el işi hobiniz için kullanabilirsiniz. Özellikle de en çok sevilen el işlerinden biri de punch işidir. 
Punch için de ihtiyacınız olan tüm malzemeler, mağazamızda mevcuttur. Üstelik her bir ürün en uygun fiyatıyla sizleri bekliyor. Bugün içeriğimizde sizlerin en çok merak ettiği “Punch iğnesi nasıl kullanılır?” sorusuna yanıt verdik. Şimdiden keyifli okumalar diliyoruz. 
Dilerseniz içeriğin devamına geçmeden önce fikir edinmek ve ürünlerimizi tanımak adına mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Örgü İpi, markalar, tuhafiye ve daha pek çok kategorimiz mevcuttur. İstediğiniz kategoriyi inceleyebilirsiniz. 

Punch İpi Ne Demek?

Punch ipi, örgü ipleri modellerinden bir tanesidir. Simli modelleri de bulunan bu ip ile birbirinden şık tasarımlar üretebilirsiniz. Her mevsime uygun olan bir örgü ipi türüdür. Gramaj olarak genellikle 20 gram şeklindedir. Bu iple örgü öreceksiniz kullanmanız gereken şiş numarası 8 olmalıdır. Birden çok renk seçeneği de mevcuttur. 
Kaliteli, sağlam ve dayanıklı olan punch ipi ile birbirinden güzel örgüler örebilirsiniz. Her bir örgü modelini de sevdiklerinize el emeği göz nuru olarak armağan edebilirsiniz. Aynı zamanda özel günlerde pahalı ve abartılı hediyeler almak yerine kendi elinizle ördüğünüz bu özel tasarım ürünleri sizler için kıymetli olan herkese hediye edebilirsiniz. Tüm ip modelleri mağazamızda sizleri bekliyor. 

Punch İğnesi Ne Demek?

Punch iğnesi, punch ipi kullanılarak punch kumaşı üzerine yapılan tasarımlardır. Bu tasarımlar daha çok duvar süsleri, çeyizlik, aksesuarlar vb. gibi ürünler olmaktadır. Punch nakışı günümüzde oldukça yaygındır. 
Zira bu nakış için gerekli olan en önemli iki ana malzeme de punch iğnesi ve punch ipidir. İçeriğimizin devamında punch iğnesinin nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz. Böylece kendi punch nakışlarınızın yaratıcısı sizler olacaksınız. 
Punch ipleri ve malzemeleri için örgü ipi ve Tuhafiye kategorilerimizi inceleyebilirsiniz. İstediğiniz ürünleri alma şansını elde edeceksiniz. 

Punch Nakışı için Gerekli Malzemeler

Punch işine başladıktan sonra çok seveceksiniz. Çok keyifli olan punch nakışı için gerekli olan malzemeler de azdır. Bu malzemeleri ise kolaylıkla yummak mağazamızda bulabilirsiniz. Bu malzemeleri şu şekildedir:
Punch iğnesi seti (iğne geçirici olmasına dikkat edin)
Kasnak
İp (renk seçenekleri mevcuttur)
Punch şablon çıktısı
Punch nakışı sabitleyici yapıştırıcı
Karbon kağıdı
Kalem

Punch İğnesi Nasıl Kullanılır?

Punch iğnesi kullanarak birden çok nakış işleyebilirsiniz. Biz sizler için pucnh iğnesi ile duvar süsü nakışının nasıl yapıldığını adım adım anlattık. İşte adımlar;
Dipnot: İğneleri farklı kalınlıktaki iplerle kullanabilirsiniz. Punch iğnesi setinde 3 adet iğnme ucu ve ipi iğneye geçirmeye yarayan bir aparat yer alır. 
En kalın ucu yerleştirin ve ipin uzunluğu için ucun üzerinde bulunan sayıları ayarlayabilirsiniz. Duvar süsü için iplik uzunluğu 4-6 arası ayarlanmalıdır. 
Ayarlamayı yaptıktan sonra iğnenin arka kısmını kapağıyla kapatın. 
Daha sonra da punch ipini iğnenin ucuna geçirmek için ip aparatını kullanın.
Punch nakışı için keten kumaşları tercih edebilirsiniz. 

İğne ile Nakış Nasıl Yapılır?

punch iğnesi nasıl yapılır
İğneyi kumaşa batırın ve tam olarak çıkarmadan yeniden batırın bu şekilde devam edin. İğneyi tam çıkarmadan işledikten sonra kasnağı çevirebilirsiniz ve üst tarafa çıkabilirsiniz. 
Punch ipini ne kadar sık örerseniz arka tarafa çıkacak olan model çok daha güzel olacaktır. 
Dilerseniz punch için iki tarafı da kullanabilirsiniz. İpi işledikten sonra çekin ve kesin.
Daha sonra yeniden iğneye ip ekleyin ve işlemeye devam edin. Yalnız unutmayın ki punch iğnesini tam çıkarmadan yeniden batırmalısınız. 
Punch kumaşı üzerine istediğiniz tarzda modeller çıkarabilirsiniz. Önemli olan iğneyi kullanma şeklinize dikkat etmenizdir. 
Punch nakışına başlamadan önce karbon kağıdı üzerine istediğiniz modeli çizin ve sonra nakışın üzerine geçirin. 
Modeli nakış kumaşına geçirdikten sonra işlemeye başlayabilirsiniz. Bu işlem için isterseniz tek renk pucnh ipi kullanabilirsiniz. Aynı şekilde birden çok farklı punch ipi de kullanabilirsiniz. 
Punch nakışı bu adımlardan sonra tamamlanmış olacaktır. Keyif dolu anlar yaşayacağınız punch nakışı için daha fazla zaman kaybetmeyin deriz. Zira bu işle uğraşmaya başladıktan sonra eminiz ki bir daha bırakamayacaksınız. 

Yummak ile Hızlı ve Güvenli Alışverişe Tanık Olun!

Yummak ile hızlı ve güvenli bir alışveriş yapmak ister misiniz? Üstelik ekonomik bir bütçe ile istediğiniz birçok ürünü rahatlıkla alabileceksiniz. İster normal örgü modelleri örün ister punch nakışı ile uğraşın. Her anlamda sizlere destek olacak bir mağazamız var. Yapmanız gereken tek şey, mağazamızı ziyaret etmektir. 
Punch iğnesi, ipi, örgü ipleri, örgü şişi ve tığlar, Hobi ürünleri ve daha çok fazlası mağazamızda sizleri bekliyor. Yummak ile her daim bir adım önce olacaksınız. İhtiyacınız olan örgü sanatı malzemeleri için de tek adresiniz mağazamız olacak. Yummak olarak keyifli, mutlu ve ekonomik alışverişler dileriz. 
Yükleniyor...