1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Patik Nasıl Örülür?

Tarih: 20.01.2022 18:06
Patik Nasıl Örülür?
Günümüzde çok geniş bir ilgi uyandıran örgü, genellikle kadınlar tarafından örülmesi çok keyifli olan bir el işidir. Patik örme, kazak örme, eldiven örme ve daha birçok örme işlemi yün yardımıyla yapılır. Tabii ki herkese göre örgü örme adımları farklı olabilmektedir. Ancak önemli olan en kısa sürede ve en kolay bir şekilde örgü örmektir. 

İşte bizler de tam da bunun üzerine faydalı bir içerik derledik. Başta hanımlar olmak üzere örgü örmeyi sevenleri bu yazımızda keyif almaya davet ediyoruz. Dilerseniz Markalar kısmından ihtiyacınız olan yumak çeşitlerine göz atabilirsiniz.  

Markalar Kısmında Hangi Yumaklar Var?

Markalar kısmı tam anlamıyla sizleri mest edecek ve yüzünüzdeki gülüşün sebebi olacak şekilde birden çok çeşidiyle hazırlandı. Üstelik önde gelen ve kalitesinden ödün vermeyen pek çok yumak modelini keyifle ekledik. Sizin istediğiniz bir sürü yumak modeli de bu kategoride mevcut. Peki, bu markalar hangileri? İşte detaylar…

Alize, Fibra Natura, Nurge, Bonbon, Himalaya

Singer, Peria ip, Yummak, Ayaz, Gazzal

YarnArt, Canan, Kartopu, Etrofil, Nako, Yabalı, Schachenmayr

Tüm bu markalar ile istediğiniz iş işleme yöntemine özgü yumaklar, ipler vb. alabilir, keyfinize güç katabilirsiniz. O halde yumaklarınız hazırsa şimdi patik nasıl örülür aşamalarına geçelim. 

Patik Nasıl Örülür? Örgü Adımları Neler?

Patik örme adımlarıyla birlikte merak ettiğiniz tüm adımları öğrenecek ve hatta kendi patiğinizi kendiniz dahi örebileceksiniz. Üstelik ördüğünüz patikleri sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki patik örmenin birden çok modeli vardır. Yani birçok çeşit patik örme yöntemi mevcuttur. Biz sizler için ayak numaralarına uyacak ve kolay olan patik örme aşamalarını derledik. 

Patik örmek için öncelikle 8 mm bir şişe ihtiyacınız var. Bu şiş ile elinizde bulunan herhangi kalın yün yumak ile patik örebilirsiniz. Hazırlığınız tamam ise adımlar şu şekildedir:

İpliği çift iplik olarak almalı veya kalın bir ip kullanmalısınız. Şiş üzerinde 24 ilmek atmalısınız.

Örme işlemini patik, ayakuçlarınızdan topuk arkasına gelene kadar düz olarak örün. 

Patiğiniz gereken uzunluğa ulaşınca örgüyü kapatın ve uzun olan ipi bir miktar kesip, artırdığınız ipi iğneye takarak bir baştan diğer başa kadar iğne aralıklar ile geçirerek diğer kısma ulaşın.

Diğer tarafa da iğne, ip ile birlikte ulaşınca ipi sıkıca çekin ve her iki yakanın da birleşmesini sağlayın.

Birleşen uçlar birbirine aynı ip ve iğneyle dikilecektir. 

Patiğin dikmek için yarısına kadar devam edin.

Patiği yarısına kadar diktikten sonra ipliği kesin ve diğer arka kısmını da dikerek birleştirmeyi sağlayın.

Bu adımlar en hızlı ve pratik bir şekilde örme işlemi yapmanızı sağlamaktadır. İstediğiniz zaman elinize şiş ve yumak alarak kendi patiğinizi örmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca Örgü İpi kategorisinde aradığınız tüm örgü iplerini bulabilirsiniz. 

Yumak Fiyatları Pahalı Mıdır?

Yummak olarak mağazamızda sizleri ve sevdiklerinizi memnun edecek birden çok yumak ve ip markasına yer verdik. Canınız patik örmek istediğinizde patik için yumaklar bulabilecek ve yumaklara uygun olan örgü ipi modellerinden de yararlanabileceksiniz. Üstelik aradığınız örgü şişleri de ayrıca bir kategori de mevcut. Zira bir patik örmek için ihtiyacınız olan her ne varsa mağazamızda sizleri bekliyor. 

Bunun için renkli tüm kategorilerimizi detaylıca inceleyebilir, istediğiniz her türlü ürünü bulabilirsiniz. Zira alacağınız iplerden tutun da alacağınız şiş ve tığ modellerine kadar her şey en uygun fiyatı ile sizleri karşılıyor olacak. Çünkü mağazamızda yer alan tüm ürünler ekonomik fiyatlarıyla sizlere özel olarak sunuluyor. Adeta yummak sizlerin bütçe dostu olacak.

Hangi Örgü Şişi Seçilmeli?
Hangi örgü şişini seçeceğiniz işleyeceğiniz modele ve kullanacağınız yüne göre değişiklik göstermektedir. Yani kalın bir yumak kullanacaksanız 8 mm ve üzeri şişleri tercih etmelisiniz. İnce bir yün ile örgü örecekseniz 2.5-3 mm şiş ile işleyebilirsiniz. Yani her yüne, yumağa göre şiş mm derecesi farklıdır. 

Birden çok şiş modeli için Örgü Şişi ve Tığlar kategorisinden faydalanabilir, marka ve model kalitesine göz atabilirsiniz. İstediğiniz şiş türlerinin çoğunu kolaylıkla mağazamızda bulabileceksiniz. Örgü keyfinize güç katacak, patik nasıl örülür sorunuza yanıt olacak ve daha pek çok örgü işleminizde size öncü olacak şiş çeşitleri sizleri mutlu edecek. Şimdiden bol keyifli alışverişler dileriz. 

Örgü İpleri Nereden Alınır?

örgü ipleri nerden alınır
Örgü ipleri ve şişleri gibi daha pek çok malzeme yün satan yerlerden alınabilir. Ancak hem kalitesinden ödün vermeyen hem de renkleriyle, markalarıyla rüzgar estiren yummak sitesinden en güzel yumakları alabilirsiniz. Bu alışverişlerinizden sonra sizlerin de vazgeçilmez alışveriş mağazası yummak olacak. 

Aradığınız tüm malzemeler burada… O halde kendi patiklerinizi örmeye, renkli kazakları örmeye ve hayalinizdeki o tasarımın ustası olmaya daha fazla geç kalmayın diyoruz. İstediğiniz zaman yün, ip, tığ, şiş gibi ürünleri mağazamız üzerinden alabilir, keyfinize güç katabilirsiniz. Şüphesiz ki örgü örmek sizlerin de çok hoşuna gidecek…
Yükleniyor...