1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Örgü Üçgen Şal Örneği Nasıl Yapılır?

Tarih: 03.03.2022 11:16
Örgü Üçgen Şal Örneği Nasıl Yapılır?
Örgü üçgen şal modelleri ve çok daha fazlası için yummak mağazamızı keyifle gezeceksiniz. Çünkü mağazamızda örgü işi malzemeleri ve modelleri yer almaktadır. İhtiyacınız olabilecek tüm model ve markalar için zengin içerikli kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz. Sevdikleriniz için örgü şal modellerinden şapka modellerine, kazaklardan patik modellerine kadar pek çok ürünü tasarlayabileceğiniz ürünlerimiz mevcuttur. Dilerseniz “örgü üçgen şal örneği nasıl yapılır” sorusunun detaylarına geçmeden önce Örgü İpi kategorisine göz atabilirsiniz. 

Örgü İpi Kategorisinde Neler Var?

Örgü kategorisinde makrome ipinden diğer tüm ip çeşitlerine kadar birden çok kalitede ip, yün ve daha fazlası var. Peki, bunlar hangileri?
Mikrofiber
Tüylenmez ip
Jüt ip
Halat ip
Bebek ipi
Etamin-Kanaviçe ipi
Pucnh - Panç ipi
Nakış ipi
Akrilik ip 
Ve buna benzer daha pek çok ip bu kategori içerisinde mevcut. Yani işleyeceğiniz işe veya öreceğiniz örgüye göre ip modellerini kolaylıkla seçebilirsiniz. Zira Amigurumi yapımından normal kazak örme yünlerine kadar bir sürü ip çeşidi var. 

Kolay Üçgen Şal Örme Adımları

Bu kısımda kolay üçgen şal örme adımlarını öğrenecek, şık bir şal modelini ortaya çıkaracaksınız. İşte adımlar…
Üçgen şal örneği yapımı için ilk önce 6 zincir çekin ve bu zincirlerin üstüne de 6 adet 3’lü tırabzan yapın. 
Bu tırabzanlar üzerine de yine 6 tane tırabzan daha örün.
Bu üçgen şalın ilk aşaması olacak. İkinci kademesinde ise tırabzanların bittiği yerden yine zincir çekmelisiniz. 
Bu zincirlerin üzerine 6 tırabzan yapın ve geri dönüşte yine tırabzan yapın. 
İlk olarak yapılan tırabzanların üstüne 5 zincir yaparak batın ve sonra yine 5 zincir daha yapıp diğer 6 tırabzanı örün. 
Bu şekilde devam edin ve şal için istediğiniz uzunluk ve ebata ulaşana kadar artırarak örgüyü örmeye devam edin. 
İstediğiniz çok farklı renk ip ile bu şalları örebilirsiniz.
Bu adımlar sonunda şık üçgen bir şal modelini ortaya koyabilirsiniz. Peki, örgü iplerini seçerken nelere dikkat edilir? Birde bu soruya bakalım.

Örgü İpleri ile Neler Yapılabilir?

Kolay üçgen şal modellerinden kazak modellerine, hırka türlerinden şapka modellerine, çorabından atkısına, eldiveninden birden çok giysiye kadar model üretebilirsiniz. Çok seveceğiniz örgü işi sanatı sayesinde hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz oldukça mümkündür. 
Özellikle de rengarenk tasarımlar ile kendinize birçok şık ürün örebilirsiniz. Ve tabii ki sevdikleriniz için de el emeği göz nuru örgüler örebilirsiniz. Yummak mağazamızı ziyaret ederek gerek duyduğunuz örgü ipi malzemelerini alabilir, ayrıca örgü işi için ihtiyacınız olacak Örgü Şişi ve Tığlar bölümüne de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kalitesine hayran kalacağınız yummak mağazamızı çok seveceksiniz. 

Örgü İpi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Örgü ipi seçerken ilk olarak mevsimi baz almalısınız. Yani hangi mevsime göre örgü örmek istiyorsanız o mevsim için uygun olan örgü ipi modellerini seçmeniz yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra örgü ipinin modele uygunluğu da oldukça önemli bir detaydır. İpin kalitesi de yapacağınız işin modelin modern görünümü ve estetiği için bir önceliktir. 
Bunlara ek olarak alacağınız örgü ipinin %100 organik pamuktan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bebekler için örgü öreceksiniz onların cildine iyi gelecek ve ciltlerini tahriş etmeyecek pamuk örgü iplerini almanız önemlidir. Yani örgü işinde önemli olan bir husus da ipin içeriği ve üretildiği malzemedir. Zira her bir örgü için yummak mağazamızda özellikler kısmı mevcuttur. Orada iplere dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Örgü İpinde Esneme Oluyor Mu?

Örgü ipi modelleri sayısızdır ve her bir ipin kendi özellikleri türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı örgü iplerinde esneme olurken bazı örgü iplerinden az da olsa esneme olmaz. Bu nedenle esnek ürünler üreteceğiniz zaman enseme yapan örgü iplerini tercih edebilir, birden çok model ile sevdiklerinize sürprizler yapabilirsiniz. 
Zira alacağınız tüm ip modelleri için mağazamızı seçebilirsiniz. Esnek ve esnek olmayan tüm örgü ipi çeşitleri kategorilerimiz içerisinde var. İstediğiniz zaman bu ürünlerden birini alarak örgü sanatının bir parçası da siz olabilirsiniz. Öreceğiniz ürünleri sevdiklerinize armağan edebilir veya satışını yaparak kazanç elde edebilirsiniz. 

Örgü İpi Çeşitleri Nelerdir?

Örgü ipi çeşitleri ihtiyaç halinde almanıza olanak tanıyan seçenekleri ile mağazamızda mevcuttur. Birden çok renk seçeneği de bulunan örgü iplerini alarak hayal ettiğiniz o özel ve şık tasarımlara başlayabilirsiniz. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve kalitesi ile sizleri mest edecek bu iplik türüne mağazamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kolay temizlenebilir örgü iplerini ördükten sonra da yıkayabilirsiniz. Keyifli ve mutlu alışverişler dileriz. 

Örgü İpi Nereden Alınır?

Örgü ipi nereden alınır diyorsanız tek adresinizin yummak mağazası olmasına hazır olun. Neden mi? Çünkü Türkiye’nin en sevdiği mağaza yummak mağazası oldu. Örgü ipi modellerinden el işi sanatının malzemelerine kadar her şey bu adresimizde bulunuyor. Zengin içerikli tüm kategorilerimizden örgü ipinden örgü şişi ve tığlarına kadar her şeye yummaktan ulaşabilirsiniz. Üstelik olduğunuz yerde veya bölgede bulamadığınız tüm örgü işi malzemelerini mağazamızda kolay bir şekilde bulabilirsiniz. 
Yükleniyor...