1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Örgü Nasıl Örülür?

Tarih: 18.04.2022 11:49
Örgü Nasıl Örülür?
Bugün sizleri çok mutlu edecek bir içerik hazırladık. Özellikle de örgü sever hanımların merak ettiği bir içeriğe yer verdik. Sizler çok sordunuz, bizler de “örgü nasıl örülür?” sorunuza aşkla yanıt verdik. Türkiye’nin kalbini fetheden ve birinci sınıf kalitesi ile bilinen mağazamızı sizler de çok seveceksiniz. 
Yummak mağazası olarak her an yanınızda olmaya devam ediyoruz. İstediğiniz ve merak ettiğiniz tüm detayları mağazamızdan öğrenebilirsiniz. O halde şimdi elinize mis kokusuyla mest eden kahvenizi alabilirsiniz. Yudumlamaya başladıysanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. Örgü nedir? Örgü nasıl örülür? Örgü modelleri nelerdir? Tüm bu sorularınıza yanıt bulmaya hazır olabilirsiniz. 

Örgü Nedir?

Örgü, çok geçmiş yıllarda en çok popüler olan ve çok sevilen bir el işi sanatıydı. Günümüze ise bu sanat aşkla taşındı. Ve hâlâ da birçok kişi tarafından ilgi görüyor. Birden çok örgü modelinin ortaya çıkmasına vesile olan örgü sanatı, severleriniz mutlu edecek gelişimleriyle gözleri kamaştırmaya devam ediyoruz. 
Özellikle de sıklıkla öne çıkan duvar aksesuarları, ev süsleri, kıyafetler vb. gibi ürünler örgü olarak örülebilmektedir. İstediğiniz birçok modeli daha ucuz bir bütçe ile kendiniz yaratabilirsiniz. Hayalinizdeki tasarımları üretebilirsiniz ve sevdiklerinize de özel bir hediye olarak örgüler örebilirsiniz. El emeği göz nuru olarak nitelendirilen örgü sanatı için sizler de aşkla çalışabilirsiniz. 
Bu iş sizlere keyif vereceği gibi kendi ürünlerinizi tasarlama fırsatını da sizlere sunacak. İstediğiniz zaman mağazamız üzerinden alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz Örgü Şişi ve Tığları kategorisinden merak ettiğiniz örgü şişlerine de göz atabilirsiniz. 

Örgü Modelleri Nelerdir?

Örgü işi ile neler yapılabilir diyen birçok kişi, örgü modellerini görünce hayranlıkla karşılıyor. Çünkü bu sanat öyle geniş bir sanat ki, istediğiniz örgüleri örme olanağını sunuyor sizlere. Mesela dışarıda yüksek bütçelerle alacağınız örgü kazaklar, çantalar vardır. Bunun gibi daha pek çok ürün aynı şekilde pahalıdır. Ancak siz kendi bütçenizi kendiniz yaratabilirsiniz.
Alacağınız birkaç örgü ipi ile harika tasarımlar yaratabilirsiniz. Bu örgü ipleri için gerekli olan örgü şişlerini de aynı şekilde ucuza alabilirsiniz. Zira mağazamız üzerinden tüm örgü modellerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz. İhtiyacınız olabilecek onlarca ürünü sizler için derledik. Hatta direkt olarak Örgü İpi kategorisine göz atabilirsiniz. İstediğiniz ip çeşitlerine ve markalarına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Örgü Nasıl Örülür?

Şimdi de örgü nasıl örülür sorunuzun yanıtına gelelim. Hazırsanız sizler için harika bir örgü örme işlemi hazırladık. Bu adımlar ile örgüleriniz çok daha kolay olacak. Örgü örmek için öncelikle takip etmeniz gerekenler adımlar şu şekildedir:
Elinize örgü ipinizi alın ve ipliğin uç kısmıyla bir halka yapın.
Oluşturduğunuz halkayı yan tarafından ipliğin üstüne geçirin.
Sonra ipliği halkanın içinden çıkarın. Halkanın yukarısına doğru nazik bir şekilde çekin. Çok fazla da çekmemeye özen gösterin ki ipliğin kesik ucu dışarıdan çıkmasın. 
Yukarıda kalan halkayı rahat bir şekilde hareket ettirecek şekilde ayarlayın ve düğümü sıkıştırın. 
Yaptığınız bu yeni halkayı bir örgü şişine geçirin.
Düğümü şişin etrafına sıkıca sarmak için de ipliğin uçlarını çekin.
Düğümlü şişi sağ elinizde tutun. 
Çalışma ipliğinizi de yani yumağa bağlı olan ipliğinizi sol elinizin arkasına ve avuç içinin üzerine sarın. 
Şişi avuç içinizin üzerinden geçen ipliğin altına yerleştirin.
Elinizi ipliğin içinden çıkardığınızda örgü şişinin etrafında bir halka oluşturun.
Çalışma ipliğini çekin ve bu halkayı sıkıştırın.
İstediğiniz sayıda ilmek atana kadar bu işlemi elinizle ve iplikle devam ettirin.
Örgü Örme Sırasında Yapılacak Adımlar
Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra sıra artık örgü örmeye geliyor. Örgü örme adımları ise aşağıda belirttiğimiz şekilde olacak. 
İlmekli olan şişi sol elinizde, ilmeksiz olan şişi de sağ elinizde tutun. 
İlmeksiz şişi ilk halkanın ön tarafının altına geçirin ve ileri doğru itin ki sağ şiş, sol şişin arkasında kalmış olsun. 
Çalışma ipliğini, yumağa bağlı olan ipliği şişlerin arkasında kalmamasına dikkat edim.
Yunmağa bağlı olan çalışma ipliğinizi tutun ve saat yönünün tersine doğru sağ şişin etrafına sarın. Böylece iplik, iki şişin arasına yerleşmiş olsun. 
Üstten iki şişin ortasına bakın. Baktığınızda orta ipliğin oluşturduğu iki delik göreceksiniz. 
Sağ şişi sol şişin önünden sol deliğe doğru geçirin. 
Artık yeni bir ilmeğe sahip olacaksınız. Önceki ilmeği kenara çekebilirsiniz.
İlk şişin üzerindeki tüm ilmekler örülene kadar da bu işlemi tekrar edin ve bittiğinde hepsini ikinci şişe aktarmış olacaksınız. 
Şişleri değiştirin. Sağ elinizdekini sol elinize, sol elinizdeki şişi de sağ elinize alın.
Ördüğümüz her sıra sonrasında şişleri değiştirmeye devam edin.
Bu şekilde örgü örmeye devam edebilirsiniz. Bu örgü işleminin başlangıcıdır. Ve genel olarak örgüler bu şekilde örülür. Farklı pek çok örgü modelini örebilmek için öncelikle temel örgüyü örmeyi öğrenmelisiniz.

Yummak ile Renkli Örgüler Örün!


Yummak mağazamızda bulabileceğiniz onlarca örgü ipi vardır. Özellikle de pek çok örgü ipi rengi ve çeşidi mevcuttur. Bunların her biri sizleri mutlu edecek. İhtiyacınız olan tüm örgü malzemelerine canınız her istediğinde mağazamız üzerinden kolaylıkla ulaşabileceksiniz.
Yummak ile keyifli alışverişler dileriz. Kaliteyi ucuza alabileceğiniz mağazamıza hoş geldiniz. 
Yükleniyor...