1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Makrome İpi Nasıl Yapılır?

Tarih: 03.03.2022 10:59
Makrome İpi Nasıl Yapılır?

Makrome ip, örgü sever hanımlar başta olmak üzere el işi sanatıyla uğraşmaktan hoşnut olanlar için vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesidir. Birden çok tasarımda tercih edilen makrome ip ile de birbirinden şık ürünler ortaya konulmaktadır. Bu ürünler ile sevdiklerinize şık tasarımlar örebilir, onlara manevi değeri yüksek hediyeler armağan edebilirsiniz. Makrome ip ve diğer tüm ip türlerine de Örgü İpi kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Makrome İp Ne Demek?

Makrome ipi, örgü ve dokuma yerine düğümleme tekniği ile üretilen tekstil türü bir iptir. Bu düğümler resif veya kare ile atılır. Saksılardan çanta modellerine, gemi parçalarından bıçak kuplarına kadar birçok yerde kullanılmaktadır. Geniş kullanım alanına sahip olan makrome işi oldukça da zevkli ve eğlenceli bir el sanatıdır. 
Hayalini kurduğunuz onlarca ürünün örülmesi için makrome ipleri seçebilirsiniz. Renkli dünyası ile çok sevilen makrome ipler ile sizler de sevdiklerinize manevi değeri yüksek örgüler örebilirsiniz. Toka, çorap, çanta vb. gibi daha bir sürü el sanatına imza atabilirsiniz. Birçok hediyeden daha anlamlı olacak el emeği göz nuru makrome işlerinizi özel günlerde de hediye olarak kullanabilirsiniz. 

Makrome İpi Nasıl Yapılmaktadır?

Makrome ip, el sanatı için üretimi yapılan iplerden bir tanesidir. Çanta tasarımlarından daha pek çok tasarıma kadar üretimler için kullanılan makrome ipinin yapım aşaması da oldukça pratiktir. Özellikle de tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilmekte olan bir hobi ipi türüdür. Yaklaşık 250 gram ağırlığındadır. Gramaj ve metraj aralıkları farklılık gösterebilmektedir. 
Peki, dokuma ve örgü sanatının en sevilen iplerinden makrome ipi ile neler yapılmaktadır. Sizler için hazırladığımız bu içerikle birlikte, istediğiniz makrome modellerin yaratıcısı olabilirsiniz. İster kendiniz için şık tasarımları ortaya koyabilir isterseniz de sevdikleriniz için birbirinden özel ürünler örebilirsiniz. İşte detaylar…

Makrome ile Neler Yapılır?

Keyifli ve eğlenceli elle dokuma sanatlarından biri olan makrome ipi ile birden çok tasarımı ortaya koyabilirsiniz. Neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız bu örnekler çok hoşunuza gidecek. O halde şimdi makrome ile yapılabilen el sanatlarına geçelim.
Duvar Süsü; salona, yatak odasına veya başka bir duvar aksesuarı olarak makrome iplerini tercih edebileceğinizi biliyor muydunuz?  Evet, ev aksesuarları başta olmak üzere her türlü yaşam alanına yakışabilecek duvar süslerinden biri de makromelerdir. Siz de yaşam alanınıza makromeler ile güzellik katabilirsiniz. 
Kilim; kalın makromeler ile örülen ve makrome ipleri ile istenilen ölçülerde tasarlanabilen kilimler de evlere oldukça şıklık katıyor.
Çiçek Askılığı; Tavana, duvara asılacak şekillerde de tasarlanabilen ve saksılık görevi görebilen duvar süslerinden biri olan farklı örme biçimlerinden makromelerden dilediğinizi seçebilir, aksesuar olarak kullanabilirsiniz. 
Perde; Mutfak, balkon perdesi olarak makromeyi tercih edebilirsiniz. Dekorasyon için birebir uyumlu özel ürünlerden bir tanesidir. 
Daha pek çok çeşitte makrome örgüler üretebilir, yaşadığınız her alana şıklık katabilirsiniz. Örme işlemleriniz içinde Örgü Şişi ve Tığlar kategorisine göz atabilirsiniz. 

Örgü Şişi ve Tığlar Pahalı Mı?

Makrome ipi başta olmak üzere diğer tüm örgü sanatı için birden çok örgü şişi ve tığ modelimiz mevcuttur. Her örgü ipi için de hangi tığ ve şiş numarasını almanız gerektiği örgü ipi özellikleri kısmında yer alır. Bu özellikler sayesinde, özellikle örgü işine yeni başlıyorsanız, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 
Aynı zamanda örgü ipi modellerinden markalarına, tuhafiye ürünlerinden tekstil ürünlerine ve örgü şişi ile tığ modellerine kadar birçok ürünü en uygun ve avantajlı fiyatları ile mağazamız üzerinden kolaylıkla ve keyifle satın alabilirsiniz. Hem örgü işine heyecanla başlayacak hem de ekonomik bir alışveriş yapmanın keyfini doyasıya yaşayacaksınız. Şimdi yenilenen tüm stoklarımızda en özel ürünler sizleri bekliyor. 

Makrome İpi Nereden Alınır?

makrome ipi nereden alınır

Makrome ipi nereden mi alınır? Tabii ki Türkiye’nin birinci sınıf kalite olarak nitelendirdiği yummak mağazamızdan alınır. Kalitesinden ödün vermeyen her bir ürün uzun ömürlü ve oldukça da dayanıklıdır. Tereddüt etmeden mağazamız üzerinden alabileceğiniz tüm bu ürünler sayesinde örgü, el işi ve dokuma sanatınıza yön verebileceksiniz. Birçok şık tasarımı kendiniz örebilecek, sevdiklerinizi mutlu edecek bu manevi hediyeleri uzatabileceksiniz. O halde örgü işi sanatına başlamanızın şimdi tam zamanı! Hem de kalitenin adresi yummak ile…

Yummak ile Tasarımlarınızı Konuşturun!

Yummak mağazası olarak örgü için gerekli olan tüm el işi malzemelerini bulundurmaktayız. Her bir ürün için ayrıca oluşturduğumuz kategorilerimiz mevcuttur. Örgü ipleri için örgü ipi kategorisi, örgü ipi markaları için Markalar kategorisi, tekstil ürünleri ve çok daha fazlası için tuhafiye kategorisi ve tabii ki hobi örgü işleri ve fazlası için de hobi kategorimiz bulunmaktadır. 
Dışarıda arayıp da bulamadığınız onlarca örgü işi malzemelerini mağazamızda kolaylıkla bulabilir, kalitesiyle konuşan ip modelleri ile tasarımlarınızı da konuşturabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz tüm tasarım modelleri için gerek duyduğunuz her şey yummak da… Keyifli ve eğlenceli alışverişler diyor, ekonomik günler diliyoruz. 
 

Yükleniyor...