1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Makrome İpi ile Çanta Nasıl Yapılır?

Tarih: 01.03.2022 23:31
Makrome İpi ile Çanta Nasıl Yapılır?
Makrome ipi ile birbirinden şık çantalar örmek ister misiniz? Elbette ki istediğinizi biliyor ve bu örgü işi sanatı yolculuğunuzda sizlere eşlik ediyoruz. Birçok renk seçimi ile şık ve modern çantalar örerek, her özel anınız için bu çantalardan dilediğinizi kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize de el emeği ve göz nuru çantalar örerek onları da mutlu edebilirsiniz. 
Zira son zamanların oldukça popüler olan makrome örgü çantaları hem sizleri hem de sevdiklerinizi fazlasıyla memnun edecek. Bu içeriğimizde de çok merak ettiğiniz “makrome ipi ile çanta nasıl yapılır?” sorunuza yanıt verdik. İhtiyacınız olan tüm ip modelleri için Örgü İpi kategorisine göz atabilirsiniz. 

Makrome İpi Ne Demek?

Makrome ipi, örgü ve dokuma yerine düğümleme tekniği ile üretilen tekstil türü bir iptir. Bu düğümler resif veya kare ile atılır. Saksılardan çanta modellerine, gemi parçalarından bıçak kuplarına kadar birçok yerde kullanılmaktadır. Geniş kullanım alanına sahip olan makrome işi oldukça da zevkli ve eğlenceli bir el sanatıdır. 
Hayalini kurduğunuz onlarca ürünün örülmesi için Makrome İpi çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Renkli dünyası ile çok sevilen makrome ipler ile sizler de sevdiklerinize manevi değeri yüksek örgüler örebilirsiniz. Toka, çorap, çanta vb. gibi daha bir sürü el sanatına imza atabilirsiniz. Birçok hediyeden daha anlamlı olacak el emeği göz nuru makrome işlerinizi özel günlerde de hediye olarak kullanabilirsiniz. 

Makrome İpi ile Kol Çantası Nasıl Yapılır?

Normal örgü tığı kullanacağınız makrome ipi ile çanta modellerini çok seveceksiniz. O halde başlayalım. 
İpi elinize alın ve 40 ilmek atın. Bu ilmekler ile bir tane zincir oluşturun. 
Bir zincir çektikten sonra örgü tığınızı elinize alın ve ilmeğin üstünden dolayın. Üstünden alın ve örgü tığına verin. Bu şekilde 40 ilmek boyunca aynı işlemi devam ettirin. 
Örgü tığının içinde kalan son ilmeği de geçirin ve 40 ilmeği tamamlayın. 
Ardından 99 sıra haroşa olana kadar örmeye devam edin. 2 sırayı 1 sıra sayarak 99 sıra olana kadar işlemeye devam edin.
Bu aşamalardan sonra kesme işlemi yapılacak. İki ilmeğin ikisini birden alın ve böylece sıra sonunda kesme işlemini tamamlamış olacaksınız. Bu çanta modeli için yaklaşık 1.5 makrome ipi yeterli olmaktadır. 
 Eni 26 cm boyu ise 57 cm olacak bir çanta modeli işlemiş olacaksınız. 
64. Sıra da çengel ile çantaya işaret koyun ve daha sonra çantayı birleştirme işlemine geçin.
64. Sırayı birleştirecek uzunlukta bir zincir işleyin(30 ilmek olacak) ve sonra bütün sırayı sık iğne yaparak tamamlayın. 
İşaretlediğiniz 64. Sıradan ördüğünüz zincir ipi birleştirin. Bütün sırayı işinizi birleştirerek işlemeye devam edin. 
Birleştirme işlemini tamamladıktan sonra çantanızın bitiş kısmını bağlayın ve yavaşça dönerek diğer kısmı da işleyin. Bu şekilde çantanın kapak kısmını da işlemiş olacaksınız. 
Çantanın diğer iki ucunu da birleştirmek için yine aynı şekilde işlemeye devam edin. 
Son aşama da ise çantanın kulpunu yapma sırası geliyor. Bunun için 2 zincir çekin. İlk batırdığınız yerden tekrar bir ilmek alarak ikisinden bir geçin ve sonra ters çevirin. Oluşan iki ilmekten yine ilmek alın ve tekrar sık iğne ile bağlayın. Bu şekilde çevire çevire zinciri tamamlayın(çantanın kulpu istediğiniz uzunluğa gelene kadar işlemeye deva edin). Bu çanta modeli için 1 metre 14 cm boyunda uzunluğunda kup yeterli olacaktır. 
İpi kesip sabitleme yapın ve çantanızın yan taraflarına sağlam bir şekilde kulpları dikin.
Sonraki aşama ise çantanın kilidini dikme aşamasıdır. Kilidi çantanın tam ortasına sabitleyin ve iyice dikin. 
Çantanızı süslemek isterseniz püskül güzel bir detay olacaktır. Dilediğiniz süsleri de çantanız için işleyebilir, kendi yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. 

Örgü Şişi ve Tığlar Nereden Alınır?

örgü şişi ve tığ nereden alınır
Örgü ipi model ve markalarını nasıl ki yummak mağazamızdan alabiliyorsanız tüm örgü şişi ve tığlarına da yine mağazamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Sadece bu kadar da değil, aradığınız tüm örgü işi malzemelerini yummak ile bulmanız mümkün. Birbirinden kaliteli ve dayanıklı olan bütün ürünlerimizden memnun kalacaksınız. Bundan sonraki tek adresiniz kalitesinden ödün vermeyen yummak mağazamız olacak. Hanımlar ve tüm örgü severler, bu adres sizlere renk katacak…

Yummak Mağazası ile Fark Yaratın!

Neden yummak mağazası diyorsanız, elbette ki kaliteyi ve farkınızı ortaya koymak için diyoruz. Mağazamızda örgü ipi markalarından Örgü Şişi ve Tığlar seçeneklerine, tuhafiye ürünlerinden hobi ürünlerine kadar pek çok seçenek yer alıyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü, hatta düşük maliyetli giysiler tasarlamak için yummak her an yanınızda. 
Çantasından patiğine, boyunluğundan çorabına, atkısından şapkasına ve dilediğiniz her türlü tasarıma kadar destekçiniz olacak yummak mağazamızı dilediğiniz zaman keyifle gezebilirsiniz. Bu alışveriş ve tüm kaliteli ürünler sizlere çok iyi gelecek…
Yükleniyor...