1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Kolay Patik Nasıl Örülür?

Tarih: 01.03.2022 23:26
Kolay Patik Nasıl Örülür?
Kolay patikler örmek ve kış aylarında içinizi ısıtacak ürünlerin sahibi olmak istiyorsanız sizlere müjdemizi vermek isteriz. Bu içeriğimizde “kolay patik nasıl örülür?” sorunuza yanıt verdik. Hem pratik hem de şık patikleri örebileceğiniz adımlar sayesinde artık sizler de kış aylarında daha düşük maliyetli ürünler örecek ve patikten giysilere kadar pek çok ürünün tasarımcısı olacaksınız. O halde kolay patik örgü işlemine geçmeden önce ihtiyacınız olabilecek Örgü İpi seçeneklerine göz atmanızın tam zamanı!

Örgü ipi Ne Demek?

Örgü ipi, farklı lif ve malzemeler kullanılarak üretilen ip türüdür. Akrilik, pamuk vb. gibi içeriklere sahip olan birden çok örgü ipi çeşidi vardır. Yaz ve kış mevsimleri dahil olmak üzere her mevsime uygun olan ip çeşitleri de mevcuttur. Renkli seçenekleri ve özellikleri ile de günümüzde hanımlar başta olmakla beraber çoğu kişi tarafından ilgi gören ve çok sevilen el işi sanatlarındandır. 
Kazak, panço, bere, şapka, patik vb. gibi birçok örgü işinde örgü ipi modelleri tercih edilir. Her ipin kendine has özelliği ve işlenmesi için gereken tığ veya örgü şişi ölçüleri değişiklik gösterir. Sizler de bu el işi sanatına başlamadan önce örmek istediğiniz ürüne göre örgü ipleri seçebilir, örgü iplerine uygun tığ veya şiş modellerinden yana durabilirsiniz. Yummak mağazamızda örgü ipleri için ayrıca tığ ve şiş numaraları belirtilmektedir. 

Örgü İşi Patik Nasıl Örülür?

Kolay patik nasıl mı örülür? Sizler için en kolay ve pratik örme adımlarını derledik. Daha çok heyecanlanmadan bir günde kolaylıkla işleyebileceğiniz örgü patik modeline geçelim. Unutmadan söylemeliyiz ki patik örmek için ihtiyacınız olan örgü şişi 2 adettir ve ikisinin de 3 numaralı şiş olması gerekmektedir. Beyaz ve başka bir renk kullanarak renkli bir patik örme işleminden bahsediyor olacağız.

İki Renkli Kolay Patik Örgü Adımları

Patiğe yan kısımdan başlanır sonra burun kısmı ve diğer kısmı örülür. Oldukça kolay patikler örebileceksiniz. 
Öncelikle elinize ipi alın ve 26 tane ilmek atın. Son ilmekten sonra da düğüm atın ki patik çözülmesin. 
İlk sırayı örerek başlayın. Haroşayı düz olarak önden veya arkadan alabilirsiniz. Bu şekilde sırayı tamamlayın ve bitince örgüyü çevirince baştakileri örmeyin, şişe örmeden ilmeği alın ve haroşaya devam edin. Sondakini de örün ve örgüyü çevirin yine baştakini örmeden alın ve örmeye devam edin. Bu şekilde patiğin kenarını işlemiş olacaksınız. 27 sıra haroşa olması gerekiyor. Daha sonra beyaz yün ipinizi bağlayın ve örgünüzün düz yüzünde renk geçişi yapın. Aynı şekilde düz örgü ile devam edin.
Beyaz iple ilk sırayı ördükten sonra örgü çevirin ve baştakini örmeden ilmeği diğer şişe alarak örmeye devam edin. Son ilmeği de ters ördükten sonra yine çevirin ve devam edin. Bu şekilde önden gelen düz örgü arkadan ters örgü olacak. Renk geçişleri böylece ön kısma denk gelecek. 
6 sıra beyazla ördükten sonra 2 sıra haroşa diğer renk iple devam edin. Bu şekilde 6 sıra beyaz 2 sıra diğer renk ipinizle devam edin. Toplam 8 beyaz olduktan sonra patiğin diğer kısmını örmeye başlayabilirsiniz. 
Son beyaz iple haroşayı ördükten sonra yine 27 sıra diğer renk ile patiğin yan kısmını örmeye devam edin. 
Bu örme işlemi bittikten sonra patiği dikme işlemine geçin.
Beyaz ilmeğin başladığı yerden her bir ilmekten iğne ile ipi geçirin ve beyazın sonuna kadar dikme işlemini devam ettirin. Ve sonra patiğin ön kısmını büzmüş olacaksınız. Sıkıca bir düğüm atın ve iyice sıkıştırın. Daha sonra aynı yeri bir tur daha dikin. 
Delik iyice kapandıktan sonra düğüm atın ve ipi kesin. 
Daha sonra patiğin iki ucunu birleştirin, karşılıklı olarak dikin ve sıkıca bir düğüm atın. 
Beyazları beyaza denk getirine kadar dikin ve bu aşamadan sonra düğüm atın. Patiğiniz bu aşamadan sonra tamamlanmış olacak. 

Örgü İpleri Nereden Alınır?

örgü ipleri nereden alınır
Örgü ipleri, Örgü Şişi Ve Tığlar gibi daha pek çok malzeme yün satan yerlerden alınabilir. Ancak hem kalitesinden ödün vermeyen hem de renkleriyle, markalarıyla rüzgar estiren yummak sitesinden en güzel yumakları alabilirsiniz. Bu alışverişlerinizden sonra sizlerin de vazgeçilmez alışveriş mağazası yummak olacak. 
Aradığınız tüm malzemeler burada… O halde kendi patiklerinizi örmeye, renkli kazakları örmeye ve hayalinizdeki o tasarımın ustası olmaya daha fazla geç kalmayın diyoruz. İstediğiniz zaman yün, ip, tığ, şiş gibi ürünleri mağazamız üzerinden alabilir, keyfinize güç katabilirsiniz. Şüphesiz ki örgü örmek sizlerin de çok hoşuna gidecek…

Yummak ile Örgü İşinize Güç Katın!

Uzun ömürlü ve kaliteli örgüler örmek için yapmanız gereken tek şey yummak ile el işi sanatınıza güç katmaktır. Mağazamız üzerinden ihtiyacınız olan tüm ürünleri alabilir, birbirinden şık örgü tasarımlar örebilirsiniz. Yummak her an sizinle her yerde olmaya devam ediyor. Keyifli ve enerjik bir alışveriş dileriz. 
 
Yükleniyor...