1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Hırka Nasıl Örülür?

Tarih: 30.05.2022 11:14
Hırka Nasıl Örülür?
Hırka nasıl mı örülür? Tbaii ki aşkla örülür. Ve biz yummak mağazası olarak sizlere en güzel hırka örme yönteminden bahsettik bu içeriğimizde. Ve örgü işine başladıktan sonra nasıl dolu dolu keyif alacağınıza bu içeriğimizle tanık olun istiyoruz. 
En şahane ve marka örgü ipleri başta olmak üzere ihtiyacınız olan tüm örgü malzemelerini sizler için sunuyoruz. O zaman detaylara geçmeden önce heyecanınızı doyasıya yaşamaya ne dersiniz? Yapmanız gereken ne mi? renkli dünyasıyla mest eden mağazamızın Örgü İpi kategorisine bakmaktır. 

Örgü İpi Çeşitleri Nelerdir?

Örgü ipi çeşitlerini neden ele almak istediğimizden kısaca söz edelim. Eğer ki içeriğimizi hemencecik okuyup örgü aşamasına geçmek isterseniz muhtemelen örgü ipi seçeneklerine bakmaya zamanınız olmayacak ya da daha sonra bakmak isteyebileceksiniz. 
Ve unutma ihtimalinizde olabilecektir. O yüzden biz de yummak olarak hırka nasıl örülür aşamalarına geçmeden önce birkaç örgü ipi markasını sizler için buraya bırakmayı düşündük. İşte örgü ipi çeşitlerinden bazıları;
Schachenmayr Catania Originals 100
Nako Vals 86843
Nako Paris 3641 Karmen Kırmızı
Yummak Cuddy Velvet 1002
Gazzal Baby Cotton 3468 / Pamuklu Amigurumi İpi
Alize Velluto 107 Vişne
Burada örneğini verdiğimiz marka iplerin bazılarıdır. Çok daha fazlası için mağazamıza uğramayı unutmayın.
Hırka Örmeden Önce Bilmeniz Gerekenler
Hırka örme aşamasına geçmeden önce hırka örmeyle ilgili bilmeniz gereken birkaç aşamayı ele aldık. Bunlar neler mi?
Eğer ki hayalinizdeki hırka tasarımı yumuşak bir hırka ise örgü iplerini de mutlaka yumuşak seçmelisiniz. 
Ayrıca salaş bir hırka örmek istiyorsanız salaş örgü tekniklerini uygulamanız gerekmektedir. 
Aynı zamanda yumuşak ip seçecekseniz bu iplerin cildi tahriş etmeyecek ve kaşındırmayacak yapıya sahip olmasına da dikkat etmelisiniz. 
Bunlar örgü örmeye başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç detaydı sadece. O zaman şimdi de hırka örme adımlarına geçebiliriz. Evet, heyecanla beklediğiniz o an geldi. Ve işte çok seveceğiniz örgü adımları…

Hırka Nasıl Örülüyor? Hırka Örme Adımları Neler?

Bu hırka modeli için sadece 5 adım yeterli olacaktır. Örgünün yapılışı oldukça kolaydır. Yani ilk örme işleminiz olabilir veya ilk örgü hırkanız olabilir. Bu yüzden kolay bir hırka örme tekniğini derledik. 5 parçadan oluşan hırka için alınması gerekenler;
6 top 50 gramlık örgü ipi almalısınız. 
Yünlü iplik türlerinden yumuşak olan herhangi bir örgü ipini seçebilirsiniz. 
Alacağınız ipe uygun olacak tığları seçebilirsiniz. Tığ numaraları alacağınız ipin açıklama kısmında yer almaktadır.
Örnek olarak ördüğümüz ve sizlere anlattığımız bu örgü hırka boyut olarak L ve XL için uygundur. Ve bu örgü için 6 mm tığ kullanılmıştır. 
Tabii ki sizlerin alacağı ip farklılık gösterebileceğinden alacağınız ipe uygun tığ numaralarını seçmeye özen göstermenizi öneriyoruz. Hatta ayrıcalıklı olarak hazırlamış olduğumuz Örgü Şişi ve Tığları kategorimize bakabilirsiniz. 
Hırka Örgü Adımları
Şimdi de gelelim en sevdiğiniz kısma yani örgüye başlama kısmına. Örgü örmeye hazırsanız ve malzemeleriniz de hazırsa başlayabiliriz. Bu adımlar neler? 
Dikdörtgen parçalar için öncelikle 67 zincir çekerek başlayın. 
Zincirler üzerine 4 adet tırabzan yapın ve isterseniz de bunun yerine 3 tırabzan da kullanabilirsiniz. 
67 zincir çekerek 3 tane parça örün. 
Geniş parça arka kısım olacak ve küçük parçalar da ön kısım için örülecek. 
Ön ve arka parçaları işledikten sonra birleştirme aşamasına geçmelisiniz. Birleştirdikten sonra kolları örmelisiniz. Parça olarak örerek gerekli yerlere dikme işlemini yapabilirsiniz. Veya direkt olarak arka ve ön yüzü de örebilirsiniz. 
Hırkanın kollarını ördükten sonra yan kısımlara birleştirebilirsiniz. 
İşte tüm adımlar sadece bu kadardı. Şu an pek çoğunuz belki de bu muydu diyor. Evet, sadece birkaç adımla birbirinden renkli hırkalar örebilirsiniz. Üstelik çok kısa zamanda birden çok hırka sahibi olabilirsiniz. 
Kendi zevkinizi ve tarzınızı ortaya koyabileceğiniz örgü tasarımlarınızla şıklığınızı yansıtabilirsiniz. Ve böylece eliniz örgü örmeye daha çok alışacaktır. İlk deneyiminiz hayırlı olsun diyoruz. Ve en yumuşak, kaliteli ipler için sizleri örgü iplerinin yer aldığı Markalar bölümüne davet ediyoruz. 

Hırka Örgüler ile Sevdiklerinize Jest Yapın!

hırka örgülerle sevdiklerinize jestler yapın
Şimdi kendiniz için bir hırka ördünüz ve bu örgü işinden fazlasıyla keyif aldınız. Ve hemen aklınıza sevdikleriniz geldi. Onlar için birer hırka örebileceğinizi düşündünüz. Ve bunu düşünürken gözlerinizin içi dahi güldü. Peki, neden? 
Çünkü sevdiklerinize kendi el emeğiniz ve göz nurunuz ile örüp armağan edeceğiniz bir sanatınız var artık elinizde. Bu sizler için büyük bir gelişme oldu. Üstelik sevdiklerinize klasik hediyeler almayı bir kenara bırakacağınız harika bir sanata imza attınız. Daha ne olsun öyle değil mi?
O halde bu konuda sizlere destek olacak en güzel ve kaliteli malzemelerimiz için yummak mağazamızı aşkla ziyaret edebilirsiniz. Ve çok daha fazla içeriğimiz için bizi takipte kalabilirsiniz. En güzel malzemeleri alın ve örgü dünyasında geniş bir yer tutun. Keyifli günler dileriz. 
Yükleniyor...