1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Punch Nasıl Yapılır?

Tarih: 25.04.2022 15:38
Punch Nasıl Yapılır?
Günümüzün en popüler el işi hobilerinden biri olan punch nakışını ele aldık. Bugün bu içeriğimizde punch nakışının nasıl yapıldığını kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Ve eminiz ki keyif dolu bu işle uğraşmak için sabırsızlanacaksınız. 
İstediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz tüm malzemeleri de yummak mağazamızda bulabileceksiniz. O halde içeriğimizin devamına geçmeden önce en revaçta olan ip markalarına göz atabilirsiniz. Markalar kategorisinde tüm örgü ipleri ve el işi ipleri mevcuttur. Fikir edinmek adına bu kategoriyi ziyaret edebilirsiniz. 
Şimdi de “punch nasıl yapılır?” sorusunun yanıtına geçelim. Tabii ki öncesinde “punch nedir? Punch nakışı için gerekli malzemeler neler? Punch malzemeleri pahalı mıdır?” sorularına yanıt bulabilirsiniz. 

Punch Ne Demek?

Punch çok geniş bir alana yayılabilen el işi hobisidir. Punch ile birbirinden farklı ve güzel birçok nakış yapılabilmektedir. Genellikle duvar süsleri, aksesuarları, paspaslar, kilimler ve daha bir sürü süs yapılmaktadır. Her birini işlemek ve nakışları ortaya çıkarmak oldukça kolaydır. Keyifli olan bir hobidir. 
Haliyle çok fazla tercih edilen hobi türlerinden biri de punch nakışıdır. Birkaç temel malzeme ile yapabileceğiniz punch nakışı sayesinde evinize renk katabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Veya sevdiklerinize el emeği göz nuru armağanlar olarak da işleyebilirsiniz. 

Punch Nakışı için Gerekli Malzemeler Neler?

Punch nakışı yapmaya karar verdiyseniz yummak mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Çünkü nakış için ihtiyacınız olan tüm punch malzemeleri mağazamızda mevcuttur. Peki, punch nakışı için gerekli malzemeler neler?
Malzemeler;
Punch iğnesi (iğne geçirme yeri olan iğneleri almaya dikkat ediniz!)
Punch kumaşı
Punch ipi
Punch kasnağı
Punch yapıştırıcısı 
Kalem
İp (renk seçenekleri mevcuttur)
Karbon kağıdı

Punch Malzemeleri Pahalı Mıdır?

Punch nakışına başlamaya karar verdiğinizde gerisini hiç düşünmeyin. Çünkü sizlere engel olacağını düşündüğünüz fiyat seçenekleri yummak da fark yaratıyor. İstediğiniz her türlü ürünü en uygun ve ekonomik koşullarla alma imkânı sunuyoruz. Zira siz yeter ki sanat yapmak isteyin. Biz yummak ile her an yanınızdayız. 
Kısacası alacağınız punch malzemeleri dahil olmak üzere tüm ürünlerimiz oldukça ekonomiktir. Kaliteyi ucuz alabileceğiniz mağazamıza hoş geldiniz diyoruz. Şimdiden keyifli alışverişler diliyoruz. Eminiz ki punch nakışı size de çok iyi gelecek. Hobilerinizi ertelemeyin ve şimdi harekete geçin!

Punch Nasıl Yapılır?

Punch yapmanın tek bir yolu vardır. Malzemeleri de kolaylıkla tedarik edilebilmektedir. Ancak punch nakışı modelleri oldukça fazladır. Yani hayal ettiğiniz ve işlemek istediğiniz hangi punch nakışı türü varsa işlemeniz mümkün. İnce nakışlar yapmak için ince uçlu iğneleri kullanmanız gerekir. Kalın nakışlar için de kalın punch iğnesi ucunu tercih etmelisiniz. 
Sizler için punch nasıl yapılır sorusuna örnekle yanıt verdik. O halde hazırsanız adımlara geçebiliriz. İşte detaylar…
Punch makinesinin kapağını açın ve orta kalınlıktaki iğne ucunu takın. Ve sonra da iğne ucunun uzunluğunu ayarlayın. Bu örnek için iğne ucu 2-4 arası olarak ayarlanmıştır. 
İğne ucundan ipi geçirin, teli çekin ve ipi çıkarın. 
İğnenin ucundaki küçük telin yardımı ile ipi makinenin içerisinden geçirin 
Sonra ki adım da ise punch nakışına başlayabilirsiniz. 
İstediğiniz desenleri karbon kağıdına çizin. Kumaş olarak da özellikle esnemeyen kumaşları tercih edebilirsiniz. 
Deseni çizdikten sonra punch kumaşına aktarın. İstediğiniz her türlü deseni çizebilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.
Nakışı işlerken iğnenin tutuş yönü önemlidir. İğnenin kesik tarafı sürekli olarak takip ettiğiniz yöne doğru olmalıdır. İpin yönü ise sürekli takip edilen yönün arka tarafında kalmalı. 
Nakış yaparken iğnenin yönüne doğru kasnağı çevirebilirsiniz. Ve iğne ucunu tam olarak batırmadan çıkarmaya özen göstermelisiniz. 
Öncelikle desenlerin etrafını işleyin ve sonra için doldurun. Böylece herhangi bir taşma söz konusu olmayacaktır. 
Tüm adımlar bu kadardı. Oldukça keyifli ve kolay olan punch nakışına istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Yummak ile aradığınız tüm nitelikteki ve özellikteki malzemelere ulaşabilirsiniz. İp seçeneklerine ve ürünlerine Örgü İpi kategorisinden ulaşabilirsiniz. 

Hangi Kasnak Modelleri Var?


Punch nakışı yapmak için önemli olan malzemelerin başında kasnak gelir. Kasnakların ise ahşap, metal ve plastik olmak üzere türleri vardır. Önemli olan yapacağınız süslere ve aksesuarlara uygun bir kasnak seçmektir. Punch nakışı için de genellikle ahşap kasnak modelleri seçilmektedir. 
Ahşap kasnaklar estetik görüntüleri açısından punch nakışını daha iyi yansıtmaktadır. Yani duvarlarınız için süsler yapacaksanız bu kasnakları tercih edebilirsiniz. Görüntü kalitesini artırmak tamamen sizin elinizde… Ve aradığınız her türlü punch malzemesi ve örgü malzemelerini de keyifle sunmak bizim görevimiz. 
Hatta fikir edinmek ve ürünlerimize göz atmak için mağazamızın ayrıcalıklı kategorilerini inceleyebilirsiniz. Üstelik en çok sevilen kategorilerimizden Hobi ürünleri kategorisine de göz atmanızı öneririz. Sizlere iyi gelecek birçok ürün ve malzemenin stokları her gün yenileniyor. Bol enerjik, keyifli ve bir o kadar da ekonomik bir alışveriş dileriz. Kendi hobilerinizin yaratıcısı olmanızın tam zamanı…
Yükleniyor...