1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Örgü İpi ile Neler Yapılır?

Tarih: 18.03.2022 21:37
Örgü İpi ile Neler Yapılır?

Örgü sanatının en temel aşamaları arasında örgü ipleri en başta yer alır. Bu örgü ipleri ile birbirinden farklı pek çok tasarım yapabilirsiniz. Öncelikle ihtiyacınız olan şey yummak mağazamız üzerinden kalitesinden ödün vermeyen örgü iplerini ve malzemelerini seçmelisiniz. Sonrasında istediğiniz örgü ürünlerini örebilirsiniz. “Peki, örgü ipi ile neler yapılır?” Sorunuzun yanıtını bulmaya ve heyecanla örgü sanatına başlamaya hazır olun. 

Örgü İpi ile Neler Yapılabilir?

Örgü ipi ile neler mi yapılır? Elbette ki sayısız üretimler… Evet, hem de onlarca üretimi kendi hayalinizdeki tasarımlar eşliğinde yapacaksınız. Heyecanla başlamak istediğiniz örgü örme sanatında yapabileceğiniz birçok şey var. 
Geniş bir kullanım ve üretim alanı olan örgü ipleri ile sevdikleriniz için harika ürünler ortaya koyabilirsiniz. Mesela bebeklere bere, kazak, şapka gibi ürünler örebilirsiniz. Dışarıya çıkarken üstünüze atabileceğiniz pançolar için de örgü sanatını işe koşabilirsiniz. Aynı şekilde kadife örgü iplerini kullanarak yumuşacık olan ve sizi kış boyunca sıcacık tutacak battaniyeler örebilirsiniz. Kağıt ip modellerini kullanarak modern hasır çantalar örebilirsiniz. Makrome ipiyle aksesuarlar ortaya koyabilirsiniz. 
Penye ip ile yumuşak dokulu ve pratik örgüler örebilirsiniz. Amigurumi ipiyle çocuklara özel ve manevi değeri yüksek oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Bunun gibi daha pek çok örgü ipi modeli vardır ve tasarım sürecinde sizlere yoldaş olur. İstediğiniz zaman birçok örgü ipi çeşidini mağazamızdan kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Örgü İpi ile Üçgen Şal Örme Adımları

Örgü ipi ile en çok örülen örgü türlerinden biri de üçgen şal modelleridir. Bu şal modeli ile sevdiklerinize harika jestler yapabilirsiniz. Aynı şekilde kendi şıklığınızı zarif bir şekilde yansıtabilirsiniz. Peki, örgü ipi ile üçgen şal nasıl örülüyor?
Üçgen şal örneği yapımı için öncelikle 6 zincir çekin ve bu zincirlerin üstüne de 6 adet 3’lü tırabzan yapın. 
Bu tırabzanlar üzerine de yine 6 tane tırabzan daha örün.
Bu üçgen şalın ilk aşaması olacak. İkinci kademesinde ise tırabzanların bittiği yerden yine zincir çekmelisiniz. 
Bu zincirlerin üzerine 6 tırabzan yapın ve geri dönüşte yine tırabzan yapın. 
İlk olarak yapılan tırabzanların üstüne 5 zincir yaparak batın ve sonra yine 5 zincir daha yapıp diğer 6 tırabzanı örün. 
Bu şekilde devam edin ve şal için istediğiniz uzunluk ve ebata ulaşana kadar artırarak örgüyü örmeye devam edin. 
İstediğiniz çok farklı renk ip ile bu şalları örebilirsiniz.

Örgü İplerinde Esneme Olur Mu?

Örgü ipi modelleri oldukça fazladır ve her bir ipin kendi özellikleri, türüne göre farklılık göstermektedir. Bazı örgü iplerinde esneme olurken bazı örgü iplerinde hiç esneme olmaz. Bu nedenle esnek ürünler üreteceğiniz zaman enseme yapan örgü iplerini tercih edebilir, birden çok model ile sevdiklerinize sürprizler yapabilirsiniz. 
Zira alacağınız tüm ip modelleri için mağazamızı tercih edebilirsiniz. Esnek ve esnek olmayan tüm örgü ipi çeşitleri kategorilerimiz içerisinde mevcuttur. İstediğiniz zaman bu ürünlerden birini alarak örgü sanatının bir parçası da siz olabilirsiniz. Öreceğiniz ürünleri sevdiklerinize armağan edebilir veya satışını yaparak kazanç elde edebilirsiniz. 

Örgü İpi ile Patik Örme

Patik örmek için 8 mm bir örgü şişine ihtiyacınız var. Bu şiş ile elinizde bulunan herhangi kalın bir yumak ile patik örebilirsiniz. İşte adımlar…
İpliği çift iplik olarak almalı veya kalın bir ip kullanmalısınız. Şiş üzerinde 24 ilmek atmalısınız.
Örme işlemini patik, ayakuçlarınızdan topuk arkasına gelene kadar düz olarak örün. 
Patiğiniz gereken uzunluğa ulaşınca örgüyü kapatın ve uzun olan ipi bir miktar kesip, artırdığınız ipi iğneye takarak bir baştan diğer başa kadar iğne aralıklar ile geçirerek diğer kısma ulaşın.
Diğer tarafa da iğne, ip ile birlikte ulaşınca ipi sıkıca çekin ve her iki yakanın da birleşmesini sağlayın.
Birleşen uçlar birbirine aynı ip ve iğneyle dikilecektir. 
Patiğin dikmek için yarısına kadar devam edin.
Patiği yarısına kadar diktikten sonra ipliği kesin ve diğer arka kısmını da dikerek birleştirmeyi sağlayın.

Örgü İpi Nereden Alınır?

örgü ipi nereden alınır

Örgü ipi ve örgüye dair aklınıza gelen her ne varsa tüm malzemeleri elbette ki yummak mağazasından alabilirsiniz. Bu mağazada üzerinden alacağınız her türlü ürün kalitesi ve dayanıklılığı ile sizleri adeta mest edecek. Aklınızdaki tüm tasarımları en pratik adımlarla kolay bir şekilde tasarlayabilecek, sevdiklerinize jestler ve kendinize de güzellikler yapabileceksiniz.
Patiğinden şapkasına, eldiveninden kazağına, çorabından şalına ve battaniyesine kadar daha pek çok tasarımı yaratabileceğiniz örgü ipleri için vazgeçilmez adresiniz yummak olacak. O halde şimdi elinize kahvenizi alın ve buram buram kokan kahvenizi keyifle yudumlarken çok seveceğiniz mağazamız üzerinden renkli ve enerjik seçenekleri ile gözleri kamaştıran örgü iplerini seçin. 
Yummak ile farkınızı ortaya koyacağınız tüm tasarımlar sayesinde manevi değeri yüksek birçok ürüne kendi imzanızı atabileceksiniz. Keyifli ve ekonomik alışverişler dileriz. 
 

Yükleniyor...