1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ
1.000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo ÜCRETSİZ

Amigurumi Nasıl Örülür?

Tarih: 02.06.2022 15:40
Amigurumi Nasıl Örülür?
Amigurumi, günümüzün en popüler örgü işlerinden ve modellerinden biri olmayı başarmıştır. Her geçen gün yoğun ilgiyi üzerine çeken amigurumi tasarımlar en çok satılan el işi örgülerinden biri oldu. Özellikle de kolay örülebilmesi ve maliyet açısından ucuz olması herkesi mest etti. Ve hâlâ da bu işle uğraşmak isteyenlerin oranı artmaktadır. 
Haliyle böylesine önemli bir konuyu keyifle ele aldık. Ve bugünkü içeriğimizde amigurumi nasıl örülür sorusuna yanıt verdik. Elbette ki öncesinde amigurumi nedir ve hangi malzemeler amigurumi için gereklidir sorularına açıklık getirdik. O zaman detaylara geçmeden önce Türkiye’nin en sevdiği Online alışveriş mağazası olmayı başaran yummak mağazamıza uğrayabilirsiniz. 

Örgü İpi Kategorisine Bakmaya Ne Dersiniz?

Amigurumi içerğine devam etmeden önce sizler için küçük bir ipucu vermek istedik. Ve örgü dünyasına adım atmadan önce belki de örgü malzemeleri ile tanışmak isterseniz diye düşündük. Zira örgü için gerekli malzemeleri gördükten sonra örgüye olan istek ve çalışma kaliteniz çok daha fazla artacaktır. 
O yüzden de amigurumi ip tarzına ve malzemelerine bakarak keyif dolu bir an yaşamanızı istiyoruz. Dilerseniz bunun için direkt olarak Örgü İpi kategorisine göz atabilirsiniz. Kalitesinden ödün vermeyen örgü ipi markalarından amigurumi ip markasına kadar tüm ipleri inceleyebilirsiniz. 

Amigurumi Ne Demek?

Amigurumi, Japonca’da oyuncak yapma sanatı anlamına gelmektedir. “Ami” kökü ise örülmüş demek iken nuigirimi ise doldurulmuş oyuncak demektir. Bu iki kelimenin birleşimi de örülmüş ve doldurulmuş oyuncak anlamını ortaya çıkarmıştır. 
Tığ örgü ve sık iğne tekniğiyle yapılan bu oyuncaklar son yılların en popüler el işleri arasında yerini almıştır. Ve almaya da devam etmektedir. Özellikle Japonya’dan sonra dünya geneline hızla yayılan Amigurumi bebek yapımını sizler de öğrenebilir, bebeğiniz ve tüm çocuklar için kendi ellerinizle kendi oyuncaklarınızı yaratabilirsiniz. 
Tabii ki öncesinde ihtiyacınız olacak malzemeler için Örgü Şişi ve Tığlar kategorisine göz atabilirsiniz. Bu bölümde örgü sanatı için gerekli olabilecek birçok malzeme yer almaktadır. İhtiyacınız olabilecek ürünlere bu kısımdan ulaşabilirsiniz. 

Amigurumi için Hangi Malzemeler Gerekli?

Amigurumi sanatına başlamak için ne kadar çok heyecanlı olduğunuzu hissedebiliyoruz. O yüzden de sizleri daha çok bekletmeden detaylara geçmek istiyoruz. Peki, amigurumi yapmak ve keyif dolu anlar yaşamak için hangi malzemeler gerekmektedir? 
Bu el işini aşkla örmeye ve öğrendikten sonra da amigurumi yapımını çok sevemeye hazır olabilirsiniz. O halde malzemelerin neler olduğuna bakalım mı hep beraber? İşte gerekli malzemeler:
İnce uçlu tığ
İlmek işaretleyici
Amigurumiye uygun yün
Oyuncağın içini doldurmak için elyaf
Oyuncağın şekline uygun olacak ek malzemeler; düğme, kumaş parçaları vb.
Bu malzemeler sayesinde birbirinden güzel ve renkli oyuncakların yaratıcısı olabilirsiniz. İstediğiniz türde oyuncaklar tasarlayabilir, kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz. 
Amigurumi Yapılış Aşamaları
Amigurumi oyuncak yaparken her bir parçasını ayrı ayrı örmek gerekiyor. Biz bu yazımızda amiguruminin en zor kısmı olan kafa kısmını anlattık. Bu kısmı ördükten sonra geriye kalan diğer kısımları örmek için daha önceden ele aldığımız “Amigurumi Nedir?” içeriğimizden destek alabilirsiniz. Şimdi hazırsanız kafa kısmını işleme adımlarına geçelim.
Oyuncağın Kafa Kısmı Yapılış Aşamaları:
Ten rengi iplikle oyuncağı örmeye başlıyoruz (başka renkte seçebilirsiniz, isteğe bağlı)
 2 zincir çekin ve 2.zincirin içerisine 6 sık iğne yapın
Her sık iğne içerisine 2 sık iğne, 6 kere yapın, toplam 12 tane olacak
2 sık iğne, 1 artırın ve 6 kere tekrar edin toplam da 24 tane olana kadar devam edin
3 sık iğne, 1 artırın 6 kere tekrar edin toplam da 30 olacak
4 sık iğne, 1 artırın 6 tekrar ve toplam da 36 adet olacak
5 sık iğne, 1 artırın 6 tekrar yapılır toplam da 42 adet olacak
6 sık iğne, 1 artırın ve 6 tekrar (48)
7 sık iğne, 1 artır, 6 kere tekrar (54)
8 sık iğne, 1 artır, 6 kere tekrar (60)
9 sık iğne, 1 artır, 6 kere tekrar (66)
10 sık iğne, 1 artır, 6 kere tekrar (72)
13.sıra ile 26.sıra arası: Her sık iğneye bir sık iğne (72)
10 sık iğne, 1 eksilt, 6 kere tekrar (66)
9 sık iğne, 1 eksilt, 6 kere tekrar (60)
8 sık iğne, 1 eksilt, 6 kere tekrar (54)
7 sık iğne, 1 eksilt, 6 kere tekrar (48)
6 sık iğne, 1 eksilt, 6 kere tekrar (42) bu adımda boncuk elyaf ile kafayı doldurmaya başlamalısınız. 
5 sık iğne, 1 eksilt, 6 kere tekrar (36)
4 sık iğne, 1 eksilt, 6 kere tekrar (30)

Amigurumi İpi ve Malzemeleri Pahalı Mıdır?

Amigurumi İpi ve Malzemeleri Pahalı Mıdır?
Amigurumi ip oldukça popüler olan iplerden biridir elbette. Ancak popüler olması sizleri fiyat konusunda korkutmasın. Çünkü mağazamızda yer alan her bir ürün kaliteli olduğu kadar uygun fiyatlara sahiptir. Evet, doğru anladınız. 
Mağazamızdan alacağınız amigurumi dahil olmak üzere diğer tüm ürünler için en ucuz fiyatları ödeyebileceksiniz. Bütçe dostluğu yapan mağazamız işte tam da bu yüzden sizlerin bundan sonraki tek adresi olacak. Üstelik alacağınız örgü malzemelerini setler halinde de bulabileceksiniz. 
Böylece setler hem daha ekonomik olarak sizleri karşılayacak hem de aradığınız birden çok malzemeyi organize bir şekilde alabileceksiniz. Hatta özel olarak hazırlamış olduğumuz Amigurumi İpi kategorisine bakabilirsiniz. Keyifli alışverişler diliyoruz
Yükleniyor...